+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
İslamda Kuran ve Kuran Tefsiri Kategorisinden İslamoğlu'ndan tefsir üzerine Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nisyan
  Üye
  Reklam

  --->: İslamoğlu'ndan tefsir üzerine

  Reklam  --->: İslamoğlu'ndan tefsir üzerine isimli yazı www.Mumsema.com--->: İslamoğlu'ndan tefsir üzerine
  sanırım aradığınız cevabı bu konuyla bulamazsınız,çünkü sorduğunuz soru verdiğiniz ayet örneği yalnış yerde kullandınız.bu ayeti tevratı kendi çıkarları doğrultusunda para ve menfaat karşılığı değiştiren yahudiler için inmiş bir ayettir.
  ne alaka yazılmış bir tefsir üzerine fiyatından dolayı bu ayeti yazmak,evet belki pahalı olabilir ama sonuçta bu bir emek ve bu emeğin karşılığını almak zorunda.mustafa islamoğlu kendi yazdığı tefsir için alıyor parayı ayetleri falan değiştirmiyor,sanırım bu ikisi farklı bir konu.

 2. ferdi16
  Devamlı Üye

  --->: İslamoğlu'ndan tefsir üzerine


  Reklam


  sanırım anlaşılamadım heralde .....tefsir ile bu dediğiniz yanlış derseniz o zaman ayeti kalıplaştırmış bir döneme indirmiş olursunuz evet ayet sahebe efendilerimize inmiştir ama her zamana hükmeder....şimdi israiloğullarına inen ayetler onları ilgilendirir dersek olur mu tabiki de hayır

 3. nisyan
  Üye
  hayır ayetleri tarihselleştirmek değil bu,örnek vererek söyleyeyim mesela günümüzde bazı hocalar menfaat karşılığı tesettürün farklı olduğunu,tesettürden kasıt yakanın kapanması olduğunu vs.. daha bu uzar gider,bu sadece ozaman yapılmıyor günümüzdede yapılıyor ve bu ayet bugünde aynı şekilde insanları uyarıyor.
  ben sizi çok iyi anladım ama yine üstüne basa basa söylüyorum bu ayetin tefsir fiyatıyla bir ilgisi yok.bence siz bu ayetle ilgili biraz daha araştırma yapın ve bakın bakalım tefsir fiyatıyla bir ilgisi varmı?

 4. ferdi16
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun kardeşim geçen yine bu ayeti biraz daha fazla düşünerek okudum sanırım yok ama oladabilir neyse zaten herkes aldığı karardan sorumludur hesabı vardır rabbim en iyisini bilendir ayrılığa düştüğümüz noktaları bize bildirecektir önemli olan tevhid yorum farkları kişileri bağlar

 5. uhuda hasret
  Üye
  iyi de sahabeye resmen hakaret eden,imam Safii(k.s) hz ne bile "kendi kizina nikah(zinadan olursa)fetvasi verdi" diyerek HASA! iftira eden birinin tefsiri okunur mu?Biraz arastirici olalim.
  Rasulallahá karizma katmak icin uyduruldu diyerek,cogu hadis-i serifi inkar eden biriyle karsi karsiyayiz.Imanlar tehlikede;cook dikkatli olmaliyiz,cook .Selametle.
  Not: (ONU ALLAH (CC)ÖVDÜ;DAHA FAZLA KARIZMAYA!!!!! ihtiyaci yok.Ama bizim Onu överek,O nun sefaatine ve sevgisine ihtiyacimiz varrrrrr!!

 6. Fetva Meclisi
  Moderatör
  iyi desahabeye resmen hakareteden,imam Safii(ks) hz ne bile "kendi kizina nikah(zinadan olursa)fetvasi verdi diyerek HASA! iftira eden birinin tefsiri okunur mu?Biraz arstirici olalim
  Rasulallahá karizma katmak icin uyduruldu diyerek,cogu hadis-i serifi inkar eden biriyle karsi karsiyayizImanlar tehlikede;cook dikkatli olmaliyiz,cook Selametle
  Alimler hakkındaki cahillerin şehadeti makbul değildir.
  Terbiyesizlik yapmayın Alimlere iftira atmayın.
  imam şafii zinadan olan kızı öz kızı saymıyor bu doğrudur. birilerinin dolduruşuna gelip Hocaya iftira etmayın.
  sahabelere asla laf atmadı. hocanın cevabını kendim dineldim

 7. nisyan
  Üye
  alimlere laf atmak bizlere yakışmaz,belki yalnızş anlaşılmalara neden oluyor olabilir ama mustafa islamoğlu bu zamanda faydalanılması gereken iyi bir alim,okuyun doğrularını alın yalnışlarını bırakın.

 8. Vamık
  Devamlı Üye
  iyi bi çalışma Allah hocalardan razı olsun

 9. Misafir
  Mustafa Islamoglu, tevili ile bu yüzyila essiz bir eser sundu , Allah razi olsun

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
tüm tefsirler