Kuran ALLAHIN sözüdür 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  yolcu_ Devamlı Üye
  yolcu_
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik: 25.Temmuz.2007
  Üye No: 1495
  Mesaj Sayısı: 93
  Tecrübe Puanı: 2
  Yaş: 28
     

  Kuran ALLAHIN sözüdür


  [URL="http://www.selam.org/Resimlerim/Alternative/cosmos.jpg"]
  [/URL]Kuran-ıKerim55Rahman37: Gök yarılıp da erimiş yağ gibi kıpkırmızı bir gül olduğu zaman. Amerikan Uzay Araştırma merkezinin (NASA) en son teknolojiyle yaptığı teleskoplarla Samanyolu gezegeninden sonra evrende elde ettiği en son görüntüdür.
  [URL="http://www.selam.org/Resimlerim/Al%C4%B1nan%20Dosyalar%C4%B1m/Resimlerim/Alternative/BalAllah.jpg"]
  [/URL]Arılar yaptığı bir peteğe yaratıcıları "ALLAH"IN cc ismini Arapça ile الله şeklinde yazarak vaaz ediyorlar. Türkiye'de bulunmuş.
  [URL="http://www.selam.org/Resimlerim/Al%C4%B1nan%20Dosyalar%C4%B1m/Resimlerim/Alternative/AgacTevhid.jpg"]
  [/URL]Almanya'da bulunan bu yolun sağında Arapça ile İslam inancının göstergesi Kelime-i Şahâdetin Lâ ilâhe illallâh (Allah'tan başka ilah yoktur) kısmı Arapça ile لا اله الا الله şeklinde, solunda ise Muhammedün rasûlullâh (Muhammed onun peygamberidir) Arapça ile محمد رسول الله şeklinde yazıyor.
  Rükûda insan şeklindeki ağaç 1993 yılında Australia Sydney de bulunmuş ve bütün Müslümanların namaz kılarken yönlerini Kabe'ye döndüğü gibi yüzü Kabe yönünde.
  [URL="http://www.selam.org/Resimlerim/Al%C4%B1nan%20Dosyalar%C4%B1m/Resimlerim/Alternative/firavun.jpg"]
  [/URL]"Bu resim İsrailoğulları'nın başlarındaki zalim Mısır Firavun'u II. Ramses'in cesedinin resmidir. İngiltere - Londra British müzesinde bulunmaktadır. Süveyş kanalı açılırken denizin kenarında küçük bir tepecikte bulunmuş ve Londra'ya getirilmiştir. ALLAH (c.c) Resulu Hz. Musa'nın zamanında ilahlık iddiasında bulunan Firavun'un ölümünden 3 bin sene geçmesine rağmen Allah'ın (c.c) Kur'ân-ıKerîm10-YUNUS 92- Biz de bugün senin bedenini arkandan gelenlere bir ibret olsun diye kurtaracağız... buyurduğu gibi cesedini ibret olması için çürütmemiştir. Elleri ve ayakları ölüm anında olduğu gibi secde eder vaziyettedir

  Dağların Hareket Etmesi
  İnsanın Doğumu
  Yaratılıştaki Çiftler
  Evrenin Genişlemesi
  Parmak İzindeki KimlikDemirdeki Sır
  Evrenin Varoluşu
  Anne SütüZamanın Göreceliği
  Göklerle Yerin Birbirinden Ayrılması
  Kur'an'ın Matematiksel MucizeleriKur'an'ın Gelecekle İlgili HaberleriDağların GöreviYörüngeler
  Yağmurdaki ÖlçüDenizlerdeki Karanlık ve İç DalgalarDünyanın YuvarlaklığıKorunmuş TavanAşılayıcı RüzgarlarHareketlerimizi Yönlendiren Bölge
  Yağmurun Oluşumu
  Atmosferin Katmanları
  Geri Döndüren Gök
  Denizlerin Birbirine Karışmaması
  Sonuç: Kur'an Allah (c.c.)'ın Sözüdür.


 2. 2
  İnşirah Devamlı Üye
  İnşirah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  İnşirah
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik: 12.Mart.2007
  Üye No: 86
  Mesaj Sayısı: 2,212
  Tecrübe Puanı: 29

  --->: kuran ALLAHIN sözüdür


  Kuran, herşeyi yoktan var eden ve ilmiyle tüm varlıkları kuşatan Yüce Allah'ın sözüdür. Allah bir ayetinde, Kuran'la ilgili olarak, " ... Eğer o, Allah'tan başkasının katından olsaydı, kuşkusuz içinde birçok çelişkiler bulacaklardı" (Nisa Suresi, 82) buyurmaktadır. Kuran'ın içinde yer alan her bilgi, bu İlahi kitabın bilinmeyen gizli mucizelerini ortaya koymaktadır. İnsana düşen ise, Allah'ın indirdiği bu İlahi kitaba sımsıkı sarılmak ve onu kendisine yol gösterici olarak kabul etmektir. Allah, Kuran'da bizlere şöyle bildirir:
  Bu Kur'an, Allah'tan başkası tarafından yalan olarak uydurulmuş değildir. Ancak bu, önündekileri doğrulayan ve Kitabı ayrıntılı olarak açıklayandır. Bunda hiç şüphe yoktur, alemlerin Rabbidendir. Yoksa: "Bunu kendisi yalan olarak uydurdu" mu diyorlar? De ki: "Bunun benzeri olan bir sure getirin ve eğer gerçekten doğru sözlüyseniz Allah'tan başka çağırabildiklerinizi çağırın." (Yunus Suresi, 37-38)
  Bu indirdiğimiz mübarek bir Kitap'tır. Şu halde O'na uyun ve korkup-sakının. Umulur ki esirgenirsiniz. (Enam Suresi, 155)

  Allah cc razı olsun :gul:+ Yorum Gönder