+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Kültür Soru ve Cevapları Kategorisinden Canlılar başka gezegenlerden gelmiş olamaz mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.
  Reklam

  Canlılar başka gezegenlerden gelmiş olamaz mı?

  Reklam

  Canlılar başka gezegenlerden gelmiş olamaz mı? Mumsema Bazıları, bugün dünyadaki canlıların geçmişini, diğer gezegenlerden gelen sporlara bağlamaktadır. Hâlbuki uzay boşluğunda canlılar büyük bir kozmik ışın etkisine maruz kalacaktır. Aynı zamanda uzayın çok sıcak ve soğuk kısımlarının bu-lunduğu da dikkate alınırsa, gezegenlerden yeryüzündeki hayat şartlarına sahip canlıların gelmesi mümkün değildir. Diğer taraftan, şimdiye kadar arzın dışında, yer yüzündeki canlıların yaşayabileceği hayatın varlığı ortaya konamamıştır. 3
  Kaldı ki, problem, canlının nereden geldiği değil, nasıl ortaya çıktığıdır. Gezegenlerden de gelmiş olsa, orada da nasıl yaratıldığının açıklanması gerekecektir.


  Prof. Dr. Adem Tatlı


  3. Yockey, H. Self-Organisation Origin of Life Scenarios and Information Theory. Journal of Theoretical Biology, Cilt 91, 1981,s.27-28.


 2. AYSEVEN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Canlılar başka gezegenlerden gelmiş olamaz mı?


  Reklam


  böyle bir düşüncenin gerçek olabilme ihtimali bile çok düşük dünya kusursuz yaratılmış bir gezegendir ve insanlar burada çoğalmaya başlamıştır çünkü ancak dünya yaşamaya uygun bir yerdir

+ Yorum Gönder