+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Kültür Soru ve Cevapları Kategorisinden Mealcilere sorular ve cevaplar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sabri
  Devamlı Üye
  Reklam

  Mealcilere sorular ve cevaplar

  Reklam

  Mealcilere sorular ve cevaplar Mumsema Namazı nasıl kılarsınız?
  Zekatı hangi oranda verirsiniz?
  Hac ibadeti farz mıdır? farz nasıl yaparsınız?

  1- Bir kadın erkeklere imam olabilir mi?


  2- Hacc'ın belirli bir vakti var mıdır? Varsa ne zamandır? İstediğimiz zaman gidebilir miyiz? Veya haram ayların herhangi birinde gitsek olur mu?

  3- Namaz kılarken yönümüzü mescid-i aksa'ya veya kuzeye veya batıya veya doğuya çevirsek olur mu? Bakara 144, 145, 149 ve 150'de namazdan bahsedilmemektedir. "nereden çıkarsan çık yüzünü mescid-i haram'a çevir" ya da "biz senin yüzünün habire göğe doğru çevrildiğini görüyoruz. Hoşlanacağın bir kıbleye seni elbette döndüreceğiz. Artık yüzünü mescid-i haram'a çevir" ibarelerinin geçtiği ayetlerde namazdan bahsedilmiyor. Namaz kelimesi bile geçmiyor. Bu durumda salt meallere bakarak (hadislere, tarihi anlatımlara hiç bakmadan) namazda yüzümüzü mescid-i haram'a çevirmesek olur mu?

  4- Vekaletle hac olur mu?

  5- Bayram namazı kılmamalı mıyız? Bayram namazları uydurulmuş bir şey midir?

  6- Bir kadın aynı anda teyzesi ve halası ile beraber nikahlanabilir mi? Caiz midir? Değil midir? Bununla ilgili ayet var mı?

  7- Cenaze namazı nasıl kılınır? Yoksa cenaze namazı diye bir şey yoktur da cenaze namazı dediğimiz şey basit ve geleneksel bir tören midir?

  8- Eşşek eti yiyebilir miyiz? Eşek eti helal midir haram mı?


  9- Allah (c.c.) Kur'an'da neden sık sık "Allah ve Resulü..." "Allah ve Rasulü'ne..." gibi ibareler kullanmıştır. Neden kendi Zat'ının yanında aslında ayetlerden başka (sizin görüşünüze göre) hiçbir sözü dikkate alınmayacak bir insana da başvurulması gerektiğini söylemiştir ya da neden kendine iman etmenin yanında O'na da iman edip itaat etmenin gerekliliğini vurgulamıştır?


 2. YAĞMUR
  Kıdemli Üye

  Yorum: Mealcilere sorular ve cevaplar


  Reklam


  dini konularda herkesin aklında sorular vardır ama önemli olan bu sorulara doğru cevaplar bulabilmek ve yönümüzün şaşırılmasına ihtimal vermemektir

+ Yorum Gönder
mealcilere cevaplar