Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi

Konusunu Oylayın.: Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi
 1. Güncelleme: , 22.Temmuz.2012, 20:29
  1
  ebuturab
  Site Doktoru

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 03.Mart.2007
  Üye No: 74
  Mesaj Sayısı: 1,706
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 20
  Bulunduğu yer: vuslat-ı nur

  Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi


  Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi Mumsema SON BİR AYDIR BURMA ÜLKESİNDE 20 BİN MÜSLUMAN KATLEDİLDİ...


  SON BİR AYDIR BURMA ÜLKESİNDE 20 BİN MÜSLUMAN KATLEDİLDİ,ÇOLUK COCUK DEMEDEN SADECE MÜSLUMAN OLDUKLARI İÇİN.MEDYAMIZDA BİR SATIR HABER GÖRDÜNÜZMÜ ?KORKUNÇ,KORKUNÇ ORDA BİR MİLLET YOK EDİLIYOR BUDİSTLER TARAFINDAN DİRİ D...İRİ YAKIYORLAR RESIMDE GÖRÜLDÜĞÜ GIBI MASUM KÜÇÜCÜK KIZLARI COCUKLARI BUDİST AYININ TARAFINDAN KATLEDIYOR.SAVUNMASIZ BİR TOPLUMU YOK EDİLİYOR,NERDE İSLAM ALEMİ ? NERDE MÜSLUMAN LİDERLERİ..


  RAMAZAN AYI GELIYOR SADECE AÇ VE SUZSUZLUK RAMAZANI OLMASIN...


  Ülke adı: Resmi adı: Burma Birliği
  resmi kısa adı: Burma.


  Konum: Güneydoğu Asya'da, Andaman Denizi ve Bengal Körfezi kıyısında, Bangladeş ve Tayland arasında yer almaktadır...Dinler: Budist %89, Hıristiyan %4, Müslüman %4, animist %1, diğer %2


  Dil: Burma )
  Son yıllarda Dünya böyle zülüm böyle katliam görmedi. Burma ülkesinde çoluk çocuk demeden sadece Müslüman oldukları için. 20 bin Müslüman katledildi. Nabız Gazetesi Faşist Zulme karşı tüm insanları duyarlı olmaya çağırdı.

  Her ülkeye demokrasi ve insan hakları getireceğim diyerek iç savaşlar çıkartan ABD ’nin bu söylemini sayfalarından eksik etmeyen bazı sözde muhafazakâr Müslüman medya Müslümanların katledilmesi karşısında söz birliği etmişçesine adeta sus pus oldu.
  Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da Müslümanlar soykırım tehdidiyle karşı karşıya. Onlarca yıldır Faşist cunta yönetiminin kışkırttığı Budist çetelerce katledilen Müslümanlar, şimdi de ülkelerinden toplu halde sürgün edilmek isteniyor.

  İnsani Yardım Vakfı İHH'nın raporuna göre, Burma'daki son olaylarda binin üzerinde Müslüman öldü, 90 binden fazlası ise evsiz kaldı. Eğer İslam dünyası harekete geçmezse 4 milyon Müslüman daha yakında ölüme gönderilecek.
  Ölmek için dua edecekler

  Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da (Myanmar) geçtiğimiz haziran ayından buyana binin üzerinde Müslüman, Faşist askeri yönetimin kışkırttığı Budist çetelerce katledildi. Ülkede Müslüman nüfusun yoğun olarak bulunduğu Arakan bölgesinde her gün tecavüzler, ev yakmalar, toplu sürgünler ve katliamlar gerçekleştiriliyor. Burma'da onlarca yıldır askeri cunta yönetimi tarafından kışkırtılan ve 'Rakhin' olarak bilinen Budistler, 'Rohingya' adıyla bilinen Müslümanların üzerine salınıyor. Özellikle Arakan bölgesindeki Müslüman nüfusu sistematik olarak temizlemeyi amaçlayan Burma yönetimi, geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararla 'soykırıma' adeta davetiye çıkardı.

  Nisan ayındaki seçimler öncesi, 'Katliamlar duracak. Bütün etnik unsurlar barış içinde yaşayacak ' diyen ve bu sözüyle Müslümanların da desteğini alıp seçimleri kazanan eski Faşist cunta lideri, yeni Devlet Başkanı Thein Sein, verdiği sözden dönüp 'Müslümanları, isteyen ülkeye gönderebiliriz ' diyerek Arakan'daki 4 milyona yakın insanın sürgün edileceği mesajı verdi. Eğer tüm Dünya ülkeleri ve insan hakları örgütleri harekete geçmez ve Thein Sein'in onay verdiği katliam durdurulmazsa, Güneydoğu Asya ülkesi Burma'daki Müslüman nüfus adeta 'tarih' olacak. Zira evleri yakılan, tecavüz edilen ve adeta 'kaçmaya zorlanan' ve teknelerle okyanusu aşıp Bangladeş'teki kamplara gelen Müslüman halk, bir süre sonra 'ölmek için dua edecek' noktaya geliyor. İnsani Yardım Vakfı İHH'nın Burma'ya dair hazırlanan rapor bölgedeki kritik durumu gözler önüne seriyor.

  'BİZİ ANCAK ÖLÜM KURTARIR'

  Bangladeş'e sığınmış Arakanlı mültecilere yönelik yardım faaliyetlerini 10 yıldır düzenli olarak sürdüren İnsani Yardım Vakfı İHH, Burmalı Müslümanların durumu ile ilgili geniş kapsamlı bir rapor hazırladı. Rapora göre bölgedeki son olaylarda 1000'den fazla MüslümanFaşist yönetim tarafından öldürüldü, 90 binden fazla Müslüman da evsiz kaldı veya göç etmek zorunda bırakıldı. Son tespitlere göre Burma'daki Arakan bölgesinden kaçan çok sayıda mülteci komşu ülke Bangladeş'teki kamplara sığındı. Ancak tahayyüllerin ötesinde olumsuzluklar barındıran bu kamplarda yaşam Arakanlı Müslümanların geleceğe dair umutlarını tüketiyor. Uzun süredir bu kamplardan birinde yaşayan 75 yaşındaki Kala'nın dilinden dökülen 'Bizi bütün acılarımızdan kurtaracak olan ölümü bekliyoruz ' sözü bu durumun en somut yansıması olarak göze çarpıyor. Durumu daha da trajik hale getiren nokta ise Bangladeş'in haziran ayından bu yana ülkeye sığınan mültecileri kabul etmemesi ve ülkede bulunan mültecileri de geri göndermeye başlaması oldu.

  BURADA ŞİDDET SİSTEMLİ BİR POLİTİKA

  İHH raporunda Burma'daki şiddetin bir devlet politikası olarak sistemli halde devam ettiği vurgulanıyor. BM ve uluslararası kuruluşlarının Burma hükümetine Müslümanlara yönelik baskılarını sonlandırması için adım atması çağrısında bulunulan raporda okyanusu geçerek Bangladeş'e sığınmış Arakanlı Müslüman nüfusunun 550 bini aştığı belirtildi. Yüzbinlerce Müslüman, Endonezya, Malezya ve Bangladeş gibi komşu ülkelerde bulunan kamplarda çok zor koşullar altında yaşıyor. Hatta bu ülkeler, topraklarında bulunan mültecileri de Burma'ya geri iade etmeye çalışıyor.

  Burma (Myanmar) Devlet Başkanı Thein Sein, Müslümanlara yönelik zulmün baş destekçisi olarak dikkat çekiyor. Sein, en son 'Müslümanları, isteyen ülkelere göndereceğiz ' açıklaması yaptı. Ülkedeki milyonlarca Müslüman katliamların artmasından endişe ediyor.

  Yüzlerce köy talan edildi

  Arakan'daki katliam 3 Haziran 2012'de başkent Akyab'ta 10 Müslümanın Budistlerce öldürülmesi sonrası başladı. Yüzlerce Müslüman, baskıları ve cinayetleri protesto edince Burma polisi ve fanatikler katliama girişti. 300'ü aşkın Müslüman köyü yakıldı, 1000'in üzerinde insanın canına kıyıldı. Kundaklamalar sonucu 90 bini aşkın kişi de evsiz bırakıldı. Burma'da özellikle geceleri adeta Müslüman avı başladığı belirtiliyor.

  İki arada bir derede

  Burma'ya komşu Bangladeş'te 500 binin üzerinde Müslüman sığınmacı bulunuyor. Mülteci kamplarındaki yoğunluktan ötürü Bangladeş hükümeti ise gelenleri geri göndermenin yolunu arıyor. Evleri yakılmış Arakanlı Müslümanların son çare olarak geldikleri kamplarda reva gördükleri muamele de cabası. Mültecilerin birçoğu insanlıkdışı şartlarda adeta ölümü bekliyor.

  Arakan'da işkencenin her türlüsü mevcut

  Bölgeden yeni dönen İHH heyetinin Arakanlı Müslümanlarla ilgili hazırladığı rapor sistematik katliamı gözler önüne serdi. Bölgede Müslüman ölümlerinin her gün meydana gelmekte olduğunu belirten rapora göre, Burma yönetiminin hapsettiği kişi sayısı meçhul. Çok sayıda Müslümanın ülkedeki hapishanelerde işkence gördüğü belirtilen raporda vurgulanan bir başka husus ise 'tecavüz' vakaları. Özellikle Arakan bölgesindeki Müslüman kadınlara sistematik olarak Budist çetelerce tecavüz ediliyor. Tecavüzden kurtulmak isteyen kadınların ise önünde iki seçenek bulunuyor; ya köyünü ve ülkesini kalıcı biçimde terk etmek ya da ölüm.

  İHH raporuna göre Burma'da Müslümanlara karşı ayrımcı uygulamalar artık 'mutad' bir hale gelmiş. 'Rohingya' olarak bilinen Müslüman kesimin sokağa çıkması bile yasak. Arakan bölgesinde İslam kültürüne ait ne varsa talan ediliyor. Camiler ve mescitlerin yanında Budist çeteler, Müslüman köylerini de toplu halde yakıyor.

  ÖLENE DE DOĞANA DA VERGİ

  Bunların yanında, Burma'da doğan ve ölen her Müslüman birey için vergi toplanıyor. Her aile, yılda en az bir kez toplu halde fotoğraf çektirip devlet yetkililerine teslim etmek zorunda bırakılıyor. Burma'da bir Müslüman, bir köyden diğer köye gitmek için bile 'vergi' adı altında 'haraç' ödemek zorunda bırakılıyor. Müslüman bireylerin evlenebilmeleri de burada haraca bağlanmış. Devletin belirlediği miktarı ödeyebilenler çıkacak izin kağıdını yıllarca beklemek zorunda bırakılıyor; ödeyemenler ise zaten evlenemiyor. Tüm bunlara karşın evlenmeyi göze alan gençler ise çareyi komşu Bangladeş'e kaçmakta buluyor. Fakat komşu ülkede mülteci olmanın çilesi de adeta ölümle eşdeğer.

  Kayıkla ölüme gidiyorlar,medya görmüyor!

  Evleri yakılan, işkence gören ve tecavüze uğrayan Burmalı Müslümanların çoğu, çareyi komşu ülkelere sığınmakta buluyor. Binlerce kişi kayıklara binerek okyanus dalgaları arasında Bangladeş'e gitmeyi göze alıyor. Birçok kadın ve çocuk ise kayıkların batmasıyla birlikte boğularak can verirken başta dünya medyası olmak üzere Türkiye’deki medyada bu faşist katliamlar karşısında sessiz kalmayı yeğliyor.
  Birçok ülkeye Demokrasi ve insan hakları getireceğim diyen ancak her işgal ettiği ülkeye iç savaş,kan ve ölüm getiren ABD’nin bu söylemlerini sayfalarından eksik etmeyen bazı sözde muhafazakâr ve Müslüman medya yaşanan bu katliamlar karşısında gazete sayfaları ve televizyon ekranlarında bir tek cümle dahi olsa yer verme cesareti gösteremiyor.
  Nabız Gazetesi Faşist Zulme karşı çıkacak
  Nabız Gazetesi2011 yılında yayın hayatına başladığı gün şu sloganla yola çıkmıştı.
  Nabız Gazetesi bölgenin muhalif sesi olacak. Nabız Gazetesi Özgürlüğün sesi olacak. Nabız Gazetesi Zulme karşı çıkacak. Nabız Gazetesi din bezirgânlığı, Irkçılık ve kadın bedeni üzerinden yayın yapmayacak. Demişti.
  Aradan 1,5 yıl geçti Nabız Gazetesi olarak din, Dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı bir yayın anlayışını bugüne kadar sürdürdü. Nabzı Gazetesi verdiği söz gereği şimdi bu faşist katliama karşı sessiz kalmayacak. Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da Müslümanlara yönelik bu soykırım karşısında ses veriyor bu zulmü Protesto ediyoruz. 2. 22.Temmuz.2012, 20:29
  1
  Site Doktoru  SON BİR AYDIR BURMA ÜLKESİNDE 20 BİN MÜSLUMAN KATLEDİLDİ...


  SON BİR AYDIR BURMA ÜLKESİNDE 20 BİN MÜSLUMAN KATLEDİLDİ,ÇOLUK COCUK DEMEDEN SADECE MÜSLUMAN OLDUKLARI İÇİN.MEDYAMIZDA BİR SATIR HABER GÖRDÜNÜZMÜ ?KORKUNÇ,KORKUNÇ ORDA BİR MİLLET YOK EDİLIYOR BUDİSTLER TARAFINDAN DİRİ D...İRİ YAKIYORLAR RESIMDE GÖRÜLDÜĞÜ GIBI MASUM KÜÇÜCÜK KIZLARI COCUKLARI BUDİST AYININ TARAFINDAN KATLEDIYOR.SAVUNMASIZ BİR TOPLUMU YOK EDİLİYOR,NERDE İSLAM ALEMİ ? NERDE MÜSLUMAN LİDERLERİ..


  RAMAZAN AYI GELIYOR SADECE AÇ VE SUZSUZLUK RAMAZANI OLMASIN...


  Ülke adı: Resmi adı: Burma Birliği
  resmi kısa adı: Burma.


  Konum: Güneydoğu Asya'da, Andaman Denizi ve Bengal Körfezi kıyısında, Bangladeş ve Tayland arasında yer almaktadır...Dinler: Budist %89, Hıristiyan %4, Müslüman %4, animist %1, diğer %2


  Dil: Burma )
  Son yıllarda Dünya böyle zülüm böyle katliam görmedi. Burma ülkesinde çoluk çocuk demeden sadece Müslüman oldukları için. 20 bin Müslüman katledildi. Nabız Gazetesi Faşist Zulme karşı tüm insanları duyarlı olmaya çağırdı.

  Her ülkeye demokrasi ve insan hakları getireceğim diyerek iç savaşlar çıkartan ABD ’nin bu söylemini sayfalarından eksik etmeyen bazı sözde muhafazakâr Müslüman medya Müslümanların katledilmesi karşısında söz birliği etmişçesine adeta sus pus oldu.
  Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da Müslümanlar soykırım tehdidiyle karşı karşıya. Onlarca yıldır Faşist cunta yönetiminin kışkırttığı Budist çetelerce katledilen Müslümanlar, şimdi de ülkelerinden toplu halde sürgün edilmek isteniyor.

  İnsani Yardım Vakfı İHH'nın raporuna göre, Burma'daki son olaylarda binin üzerinde Müslüman öldü, 90 binden fazlası ise evsiz kaldı. Eğer İslam dünyası harekete geçmezse 4 milyon Müslüman daha yakında ölüme gönderilecek.
  Ölmek için dua edecekler

  Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da (Myanmar) geçtiğimiz haziran ayından buyana binin üzerinde Müslüman, Faşist askeri yönetimin kışkırttığı Budist çetelerce katledildi. Ülkede Müslüman nüfusun yoğun olarak bulunduğu Arakan bölgesinde her gün tecavüzler, ev yakmalar, toplu sürgünler ve katliamlar gerçekleştiriliyor. Burma'da onlarca yıldır askeri cunta yönetimi tarafından kışkırtılan ve 'Rakhin' olarak bilinen Budistler, 'Rohingya' adıyla bilinen Müslümanların üzerine salınıyor. Özellikle Arakan bölgesindeki Müslüman nüfusu sistematik olarak temizlemeyi amaçlayan Burma yönetimi, geçtiğimiz günlerde aldığı bir kararla 'soykırıma' adeta davetiye çıkardı.

  Nisan ayındaki seçimler öncesi, 'Katliamlar duracak. Bütün etnik unsurlar barış içinde yaşayacak ' diyen ve bu sözüyle Müslümanların da desteğini alıp seçimleri kazanan eski Faşist cunta lideri, yeni Devlet Başkanı Thein Sein, verdiği sözden dönüp 'Müslümanları, isteyen ülkeye gönderebiliriz ' diyerek Arakan'daki 4 milyona yakın insanın sürgün edileceği mesajı verdi. Eğer tüm Dünya ülkeleri ve insan hakları örgütleri harekete geçmez ve Thein Sein'in onay verdiği katliam durdurulmazsa, Güneydoğu Asya ülkesi Burma'daki Müslüman nüfus adeta 'tarih' olacak. Zira evleri yakılan, tecavüz edilen ve adeta 'kaçmaya zorlanan' ve teknelerle okyanusu aşıp Bangladeş'teki kamplara gelen Müslüman halk, bir süre sonra 'ölmek için dua edecek' noktaya geliyor. İnsani Yardım Vakfı İHH'nın Burma'ya dair hazırlanan rapor bölgedeki kritik durumu gözler önüne seriyor.

  'BİZİ ANCAK ÖLÜM KURTARIR'

  Bangladeş'e sığınmış Arakanlı mültecilere yönelik yardım faaliyetlerini 10 yıldır düzenli olarak sürdüren İnsani Yardım Vakfı İHH, Burmalı Müslümanların durumu ile ilgili geniş kapsamlı bir rapor hazırladı. Rapora göre bölgedeki son olaylarda 1000'den fazla MüslümanFaşist yönetim tarafından öldürüldü, 90 binden fazla Müslüman da evsiz kaldı veya göç etmek zorunda bırakıldı. Son tespitlere göre Burma'daki Arakan bölgesinden kaçan çok sayıda mülteci komşu ülke Bangladeş'teki kamplara sığındı. Ancak tahayyüllerin ötesinde olumsuzluklar barındıran bu kamplarda yaşam Arakanlı Müslümanların geleceğe dair umutlarını tüketiyor. Uzun süredir bu kamplardan birinde yaşayan 75 yaşındaki Kala'nın dilinden dökülen 'Bizi bütün acılarımızdan kurtaracak olan ölümü bekliyoruz ' sözü bu durumun en somut yansıması olarak göze çarpıyor. Durumu daha da trajik hale getiren nokta ise Bangladeş'in haziran ayından bu yana ülkeye sığınan mültecileri kabul etmemesi ve ülkede bulunan mültecileri de geri göndermeye başlaması oldu.

  BURADA ŞİDDET SİSTEMLİ BİR POLİTİKA

  İHH raporunda Burma'daki şiddetin bir devlet politikası olarak sistemli halde devam ettiği vurgulanıyor. BM ve uluslararası kuruluşlarının Burma hükümetine Müslümanlara yönelik baskılarını sonlandırması için adım atması çağrısında bulunulan raporda okyanusu geçerek Bangladeş'e sığınmış Arakanlı Müslüman nüfusunun 550 bini aştığı belirtildi. Yüzbinlerce Müslüman, Endonezya, Malezya ve Bangladeş gibi komşu ülkelerde bulunan kamplarda çok zor koşullar altında yaşıyor. Hatta bu ülkeler, topraklarında bulunan mültecileri de Burma'ya geri iade etmeye çalışıyor.

  Burma (Myanmar) Devlet Başkanı Thein Sein, Müslümanlara yönelik zulmün baş destekçisi olarak dikkat çekiyor. Sein, en son 'Müslümanları, isteyen ülkelere göndereceğiz ' açıklaması yaptı. Ülkedeki milyonlarca Müslüman katliamların artmasından endişe ediyor.

  Yüzlerce köy talan edildi

  Arakan'daki katliam 3 Haziran 2012'de başkent Akyab'ta 10 Müslümanın Budistlerce öldürülmesi sonrası başladı. Yüzlerce Müslüman, baskıları ve cinayetleri protesto edince Burma polisi ve fanatikler katliama girişti. 300'ü aşkın Müslüman köyü yakıldı, 1000'in üzerinde insanın canına kıyıldı. Kundaklamalar sonucu 90 bini aşkın kişi de evsiz bırakıldı. Burma'da özellikle geceleri adeta Müslüman avı başladığı belirtiliyor.

  İki arada bir derede

  Burma'ya komşu Bangladeş'te 500 binin üzerinde Müslüman sığınmacı bulunuyor. Mülteci kamplarındaki yoğunluktan ötürü Bangladeş hükümeti ise gelenleri geri göndermenin yolunu arıyor. Evleri yakılmış Arakanlı Müslümanların son çare olarak geldikleri kamplarda reva gördükleri muamele de cabası. Mültecilerin birçoğu insanlıkdışı şartlarda adeta ölümü bekliyor.

  Arakan'da işkencenin her türlüsü mevcut

  Bölgeden yeni dönen İHH heyetinin Arakanlı Müslümanlarla ilgili hazırladığı rapor sistematik katliamı gözler önüne serdi. Bölgede Müslüman ölümlerinin her gün meydana gelmekte olduğunu belirten rapora göre, Burma yönetiminin hapsettiği kişi sayısı meçhul. Çok sayıda Müslümanın ülkedeki hapishanelerde işkence gördüğü belirtilen raporda vurgulanan bir başka husus ise 'tecavüz' vakaları. Özellikle Arakan bölgesindeki Müslüman kadınlara sistematik olarak Budist çetelerce tecavüz ediliyor. Tecavüzden kurtulmak isteyen kadınların ise önünde iki seçenek bulunuyor; ya köyünü ve ülkesini kalıcı biçimde terk etmek ya da ölüm.

  İHH raporuna göre Burma'da Müslümanlara karşı ayrımcı uygulamalar artık 'mutad' bir hale gelmiş. 'Rohingya' olarak bilinen Müslüman kesimin sokağa çıkması bile yasak. Arakan bölgesinde İslam kültürüne ait ne varsa talan ediliyor. Camiler ve mescitlerin yanında Budist çeteler, Müslüman köylerini de toplu halde yakıyor.

  ÖLENE DE DOĞANA DA VERGİ

  Bunların yanında, Burma'da doğan ve ölen her Müslüman birey için vergi toplanıyor. Her aile, yılda en az bir kez toplu halde fotoğraf çektirip devlet yetkililerine teslim etmek zorunda bırakılıyor. Burma'da bir Müslüman, bir köyden diğer köye gitmek için bile 'vergi' adı altında 'haraç' ödemek zorunda bırakılıyor. Müslüman bireylerin evlenebilmeleri de burada haraca bağlanmış. Devletin belirlediği miktarı ödeyebilenler çıkacak izin kağıdını yıllarca beklemek zorunda bırakılıyor; ödeyemenler ise zaten evlenemiyor. Tüm bunlara karşın evlenmeyi göze alan gençler ise çareyi komşu Bangladeş'e kaçmakta buluyor. Fakat komşu ülkede mülteci olmanın çilesi de adeta ölümle eşdeğer.

  Kayıkla ölüme gidiyorlar,medya görmüyor!

  Evleri yakılan, işkence gören ve tecavüze uğrayan Burmalı Müslümanların çoğu, çareyi komşu ülkelere sığınmakta buluyor. Binlerce kişi kayıklara binerek okyanus dalgaları arasında Bangladeş'e gitmeyi göze alıyor. Birçok kadın ve çocuk ise kayıkların batmasıyla birlikte boğularak can verirken başta dünya medyası olmak üzere Türkiye’deki medyada bu faşist katliamlar karşısında sessiz kalmayı yeğliyor.
  Birçok ülkeye Demokrasi ve insan hakları getireceğim diyen ancak her işgal ettiği ülkeye iç savaş,kan ve ölüm getiren ABD’nin bu söylemlerini sayfalarından eksik etmeyen bazı sözde muhafazakâr ve Müslüman medya yaşanan bu katliamlar karşısında gazete sayfaları ve televizyon ekranlarında bir tek cümle dahi olsa yer verme cesareti gösteremiyor.
  Nabız Gazetesi Faşist Zulme karşı çıkacak
  Nabız Gazetesi2011 yılında yayın hayatına başladığı gün şu sloganla yola çıkmıştı.
  Nabız Gazetesi bölgenin muhalif sesi olacak. Nabız Gazetesi Özgürlüğün sesi olacak. Nabız Gazetesi Zulme karşı çıkacak. Nabız Gazetesi din bezirgânlığı, Irkçılık ve kadın bedeni üzerinden yayın yapmayacak. Demişti.
  Aradan 1,5 yıl geçti Nabız Gazetesi olarak din, Dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı bir yayın anlayışını bugüne kadar sürdürdü. Nabzı Gazetesi verdiği söz gereği şimdi bu faşist katliama karşı sessiz kalmayacak. Güneydoğu Asya ülkesi Burma'da Müslümanlara yönelik bu soykırım karşısında ses veriyor bu zulmü Protesto ediyoruz.


 3. 21.Aralık.2015, 11:08
  2
  MECİDİE
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 11.Aralık.2015
  Üye No: 107337
  Mesaj Sayısı: 832
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 9

  Cevap: Burma ülkesinde 20 bin müsluman katledildi
  nedir bu müslümanların çektiği bilinmez neyi hazmedemiyorlar neyi kıskanıyorlar çok açık belli sebepsiz yere bu kadar insan öldürülüyür ve dünya sessiz inanılır gibi değil insan hakları nerde


 4. 21.Aralık.2015, 11:08
  2
  Kıdemli Üye  nedir bu müslümanların çektiği bilinmez neyi hazmedemiyorlar neyi kıskanıyorlar çok açık belli sebepsiz yere bu kadar insan öldürülüyür ve dünya sessiz inanılır gibi değil insan hakları nerde
+ Yorum Gönder