+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Sohbet Konuları ve Konu Dışı Başlıklar Kategorisinden Baykuş Öterse Ne Olur Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. malik eşter
  Devamlı Üye
  Reklam

  Baykuş Öterse Ne Olur

  Reklam

  Baykuş Öterse Ne Olur Mumsema BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM.

  Halkımız arasında cahiliye devrinden kalma söylentiler halen sürüp gitmektedir. Neymiş efendim: Bir evin çatısına baykuş konarsa ve öterse o ev için uğursuzluk olurmuş. Bu inanış batıl bir inanıştır. İslamla uzaktan ve yakından hiçbir alakası yoktur.

  Bu konuya Hayatul Hayvan'dan nakledilen bir olayla açıklık getirmeye çalışacağım. İbretli bulacağınızı sanıyorum. Bütün kuşların dilinden anlayan Süleyman(as), birgün baykuşla konuşurken, şunları sormuş:

  - Neden buğday tanesinden yemiyorsun?

  - Adem (as) onun yüzünden cennetten kovuldu da ondan

  - Niçin sudan içmiyorsun?

  - Nuh (as)'ın kavmi onda boğuldu da ondan.

  - Neden gündüzleri uçmuyorsunda, hep geceyi tercih ediyorsun?

  - Gündüzleri insanların haksızlık ve zulümlerine şahit olmak
  istemiyorum da ondan. Zira insanoğlu günün birinde yaptıklarının hepsinin de hesabını vereceğini hiç düşünmeden hareket ediyor, zulümler yapıyor, günahlardan çekinmiyor. Ben bunları görmek istemediğimden dolayı gündüzleri uçmuyorum.

  - Neden çoğu zaman harabelerde yuva yaparsın?
  - Harabelerde haram olmaz da ondan.
  Süleyman (as) baykuşun cevaplarından çok memnun kalır. Ötüşünü de
  sorar :

  - İnsanlar senin ötüşünden korkarlar. Sen öterken ne dersin, neyi anlatmak istersin?
  Baykuşun cevabı şöyle olur:

  - Ben öterken derim ki; Ey gafil insanlar. Artık uyanın, ahiretiniz için azık hazırlayın. Sizler birgün mahşerde toplanacak, dünyada yaptıklarınızdan hesap vereceksiniz. Öyle ise hesabınızı vereceğiniz işleri yapın. Veremeyeceklerinizden uzak durun.
  Süleyman (as) bunu duyunca dedi ki:

  - Kuşların içinde Adem oğlu için baykuştan daha nasihatci bir kuş yoktur. Ama ne gariptir ki, cahillerin gözünde ise baykuştan daha uğursuz ve kötü kuş olmamıştır. Demekki baykuş korkulduğu gibi değil, aksine insanlara nasihat eden bir kuştur.


  Selam Ve Dua İle...

 2. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu

  --->: Baykuş Öterse Ne Olur


  Reklam


  baykuş bizim için hayırlı demekki öğrenmiş olduk sağolasınız kardeşim

 3. Misafir
  Ben şimdiye kadar baykuş u oğursuz diye biliyodum ama bundan sonra uçan kuşlar arasında en sevdiğim hayvan olacaktır ALLAH sizden razı olsun

 4. Misafir
  peki neden baykuşun sesi geldiyi gece ruyada kedi köpek yilan ve diğer korkunç şeyler görüyoruz?? baykuş hep büyüyü haber veriyor.

 5. Misafir
  Allah sizden razı olsun bundan sonra korkmuyor ve baykuşu seviyorum allahım hayırlara erdirsin amin.

 6. Misafir
  Bu gün de bizim balkona kondu
  Ve ben baykusun geldigi evden cenaze cikar diye duydugm icin cok korkmustum ama sevindim allah sizden razi olsun

 7. Misafir
  kardesim bende su an bulgaristanda kayinvalidemde misafirim
  balkona baykus girdi ve kayinpeder onu ceketinle alip usulca sali verdi

 8. Misafir
  bayku$ öLum habeRi qeTiRiRmis biz oyle biLiyoRuz qercekteNde oyLeymis annenem olmeden once evLeRinin yakininda baykus ottu birde olmeden 1.2 saat once ve sonRa annanem oLdu. babahannemdede ayni sey oLdu baykus ottu 2 saate babannem vefat etti o qun buqundur baykustan korkuyorum..

 9. Misafir
  Bizim sinifa da konmusdu ama otmedi cok korktuk 2 hafta orada duruyor orada durdugu gun sinif arkadasimin dedesi rahmet etdi

 10. Misafir
  2012 yilinda oglumla yatak odasinda yatiyodum..sabaha karsi sese uyandim pencere baktim baykus ve otuyodu..korktum diger odaya anneme kostum..ve o gun bugndr acaba neden pencereme geldi dedim..suan anladimki ölümü haber vermis..oglum 3yil once kansere yakalandi mucadele ettil ama hastalk hep tekrarladi..ve 46gun once oglum cennete uctu gitti..baykus 4yil once ölümu haber vermis cigerin meyvesi kopacak demis...

 11. Misafir
  Gece saat beş gibi baykuş ötüyordu, besmele çektim bir kaç kez ve sesi değişip tekrar ötmeye başladı. En son nas okudum ve nas biter bitmez sesi kesildi. Neden böyle oldu bilen var mıdır?

 12. abdullahbiri
  Üye

  Reklam


  Sabaha kadar ötecek değil ya susması gayet normal.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
baykuş ötmesi ne anlama gelir,  baykuşun ötmesi ne anlama gelir,  baykuş ötmesi,  gece baykuş ötmesi,  baykus otmesi ne anlama gelir,  baykuş sesi ne anlama gelir,  baykuş öterse ne olur