Konusunu Oylayın.: Anahtar cevaplar - Nureddin Yıldız

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Anahtar cevaplar - Nureddin Yıldız
 1. 24.Mart.2013, 02:48
  1
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,996
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Anahtar cevaplar - Nureddin Yıldız


  Anahtar cevaplar - Nureddin Yıldız Mumsema Anahtar cevaplar adlı kitabın özeti  Neden, Niçin ve Nasıl sözcükleri, insanoğlunun en çok kullandığı sözcüklerdendir. Farklı nedenlerle geçmişi, mevcudu ve geleceği merak eder dururuz.Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin etrafında ilk olmanın içini dolduran sahabiler, açık-seçik sorularla da öğrenmeye çalıştılar.Edeplerini koruyarak, anlamadıklarını tekrar sordular.

  İçlerinde tereddüt bırakmayacak bir üslup kullandılar. Onlara verilen cevaplar da net oldu.Bu çalışma farklı zamanlarda, gençlerle yapılan sohbetlerde onların sorularına verilen cevapların yazılı şeklidir. Çok geniş izaha yer vermeden faydalanılması yeterli görülmüştür. 2. 24.Mart.2013, 02:48
  1
  Moderatör  Anahtar cevaplar adlı kitabın özeti  Neden, Niçin ve Nasıl sözcükleri, insanoğlunun en çok kullandığı sözcüklerdendir. Farklı nedenlerle geçmişi, mevcudu ve geleceği merak eder dururuz.Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimizin etrafında ilk olmanın içini dolduran sahabiler, açık-seçik sorularla da öğrenmeye çalıştılar.Edeplerini koruyarak, anlamadıklarını tekrar sordular.

  İçlerinde tereddüt bırakmayacak bir üslup kullandılar. Onlara verilen cevaplar da net oldu.Bu çalışma farklı zamanlarda, gençlerle yapılan sohbetlerde onların sorularına verilen cevapların yazılı şeklidir. Çok geniş izaha yer vermeden faydalanılması yeterli görülmüştür.


 3. 14.Aralık.2014, 22:22
  2
  ASRIN
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Kasım.2014
  Üye No: 105045
  Mesaj Sayısı: 727
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 8

  Cevap: Anahtar cevaplar - Nureddin Yıldız
  İnsanların hayatları boyunca sürekli her sorulan sorunun arkasından sorulan yada bir olay başlarına geldiklerinde sürekli söylenilen yada yapmış oldukları hatalardan sonra sürekli kullanılan sözcük türleridir.


 4. 14.Aralık.2014, 22:22
  2
  Kıdemli Üye  İnsanların hayatları boyunca sürekli her sorulan sorunun arkasından sorulan yada bir olay başlarına geldiklerinde sürekli söylenilen yada yapmış oldukları hatalardan sonra sürekli kullanılan sözcük türleridir.