5 üzerinden 4.29 | Toplam : 14 kişi
 1. 15
  Misafir
  Selamlar herkese

  Bende bir hususu merak ediyorum. Erkeklerin cellabiye denilen entariyi giymesi kadın kıyafeti giymek gibi olmuyor mu?


 2. 16
  Misafir
  Ferace ya da pardesü altına etek giyersek düşme vb. durumlarda hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir pantolon giyip bunun sadece paçalarının görünmesinde ne gibi bir mahsur olabilir ki bazı şeyleri anlayamıyorum hadisler açık evet ama direkt pantolon giymekten bahsetmiyoruz ben dizden aşağı uzun şeyler giyip bol paça pantolon giyiyorum demiyorum ki bu doğrudur en doğru şekilde giyiniyorum değil tabi kapanalı bir sene oldu ve yavaş yavaş bi şeyleri daha doğru yapıyorum ama pardesü giymek istiyorum ve altına elbette pantolon giyicem minübüse otobüse inip binerken bile sıkıntı bizim için eteğin altına tayt giymekten bahsediyoruz tayt çok mu edepli bir şey onun da görünmesi çıplaklıkla aynı bence.yani pantolon erkek kıyafeti olabilir ama akıl var mantık var biz bunu direkt giymekten bahsetmiyoruz ha uzun bir elbise giymişsin ha pardesü veya ferace hepsi hatları örtmüyor mu zaten altına giydiğimiz şeyin tek bir açıdan önemi var o da açılma durumunda en edepli şekilde olması herkesi mantığa davet ediyorum bi şeyleri düşünüp konuşmak lazım kara çarşafın altına giydiğim pantolonu kim nerden görecek ki bi de bunu kınıyoruz düşersem tayt görünmesi mi daha iyi bol paça bir pantolon mu ?


 3. 17
  Misafir
  Pardesünün altındaki pantolonda kadınları erkekleştirecekse veya özentilikse bende bir erkek olarak bunu kabul etmiyorum. Feracesi üstündedir altı belli olmuyordur giysin. Bunun neresi ayıp neresi günah.


 4. 18
  Misafir
  Pantolon da tıpkı çorap gibi bence ben okula gidiyorum ve feracemin yanlarında azıcık kesikler var yani öyle yapılmış bende altına pantolan giyiyorum vücudum belli olmuyor vücut belli olmadığı için bence uygun nesi uygunsuz üstelik tamamen pantolonlar dolaşanları kinamiyorsunuz ferace altına giyinmeleri kiniyorsunuz ya bırakın kim nasıl kapanirsa kapansin hele bu duruma erkeklerin yorum atmasını anlayamıyorum nefsini gecipte o feraceyi giymek ne kadar zor bilmiyorsunuz ama yoldan gecen Feraceli kıza pantolon giymiş mi diye bakmayı biliyorsunuz. Bırakın ya önce siz gözünüze hakim olun en azından biz yerine getiriyoruz.


 5. 19
  Misafir
  Yani biz okula gidenler feracenin altına ne giysin acaba 😑 okul formasında uzun etek yok kisa etek var ve pantolon var


 6. 20
  Misafir
  saçma bir konu kimin ne amaçla giydiğini Allah bilir...düşme,baygınlık ...günümüzde araca binme ....pantolon kadar rahatı yoktur...hele pardesü,ferace vs. altından giyenleri eleştirmenizi anlamıyorum...hatta Peygamber efendimizin övdüğüne dair de rivayet duymuştum...dasdaracık giyip dar ve kısa tuniklerle tamamlayıp örtüyü anlamsızlaştıranları bunun dışında tutuyorum...


 7. 21
  Misafir
  Bende diyorumki pantolon gunah tamam hanimlar evde kisin pijama Etek altida olsa ayni sey ferace altina giyilebilir bence hem tenimizi ortuyor Allah korusun olsek kalsak altinin etekle elbiseyle acildigini dusun


 8. 22
  Misafir
  Evet bende sırf bu yüzden farecemin altına pantolon giyiyorum düşersen bir yerim açılır
  Tayt daha kötü yapışkan
  Bende napacami bilemez oldum
  Farece altına etek giysem otobüse çıkarken ayaklarımiz gözükecek kafam karışık
  Erkeğe benzemek istemiyorum


 9. 23
  Misafir
  Sevgili kardeşlerim.
  Hükmün özünü anlamadan kişisel fikirlerinizi kimseye dayatmayin.
  Bir Kadının erkeğe benzemesi veya erkeğin kadına benzemesi söylediğiniz şekilde degildir. Dogu afrikada erkekler etek şeklinde entari giyiyorlar. Dünyanın kuzeyinde aşırı soğuktan kadınlar ve erkekler koruyucu pantalon giyiyorlar. Burda temel bakılması gereken husus. Kadının erkek fıtratına özenip benzemeye çalışıp çalışmamasıdir. Rahatlık mevzu bahisse sorun yoktur. Kadınlar teşhir etmedikçe her şeyi giyebilir. Tesettüre girmiş bayan içine ıstedigini giyer ıstedigini giymez. Niyetinde erkeksi olmak hoşuna gidiyorsa ve erkek gibi gözükmeye calisiyorsa bu haramdir. Erkekte pardesü giyer kadında. Erkek soğuk sebebiyle kadın tesettür maksadıyla giyebilir. Burda kast edilen fıtratı muhafazadır. Kadın için üretileni aldıkça sıkıntı yoktur. Tesettüre dikkat edildikce.
  Sahip olduğu cinsiyetten mutlu olmamak ve degismeye calismak haram ve hastalikli ruh halidir. Rahat olduğu için bir elbiseyi giymek yada başka bayanlarda görüp hoşlandığı bir elbiseyi giymek istemek uygundur.. Bir kadin bir erkeğin üzerindeki elbiseyi beğenip giymek istemesi yada onda gördüğü saçı, kaşı istemesi ve benzemeye çalışması uygunsuz ve hastaliklidir.
  Toplumlarda giyim gelenekleri farkli farklidir. Toplumunuzda Genel olarak Erkek icin uretileni erkek, kadin icin uretileni Kadın aldıkça sorun yoktur. (avretini muhafaza edip tesettüre sahip oldukça)


+ Yorum Gönder
Git İlk 12