+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Kadınlar Forumu Kategorisinden Hamile kalmamak içi tüpleri bağlatmak günahmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Hamile kalmamak içi tüpleri bağlatmak günahmı?

  Reklam
  Cevap: Hamile kalmamak içi tüpleri bağlatmak günahmı? isimli yazı www.Mumsema.com

  Benim hamile kalıca sağlık sorunlarım arttı tedavi gördüm ayağa kalkamadım diğer çocularım perişan oldu eve bakıcı getidik hal böyle olunca tüpleri bağlatmak istiyorum caizmidir

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Hamile kalmamak içi tüpleri bağlatmak günahmı?


  Reklam  Normal durumlarda dinimiz bunu yapmaya izin vermez. Ancak kadın veya erkek büyük bir zaruret halinde ve uzman doktorunda tavsiyesi ile bunu yapabilir.

 3. Misafir
  Bende 25 yaşında baglattim. Ama şuan çok pişmanım çünkü ilk evliligim bitti ikinci bir evlilik yaptım ve eşim o kadar çok çocuğu olsun istiyor ki bense onu gördükçe çok pişman oluyorum. Gerçekten birseylerde aceleci olmak iyi birşey diyil. 2 evladım var ama bu eşimi böyle görünce hiç rahat diyilim. Sizlerden gerçekten bu konuda iyi düşünüp iyi karar vermeniz çok önemli bunun için pişmanlık olmasın .ben çok pişmanım. Bana insanlar derken açıkçası kullak ardı ediyordum ve şimdi çok iyi anlıyorum ama iş işten geçmişti artık karar verirken sizden ricam iyi düşünün.

 4. Misafir
  Iki cocugum var tuplerimi bagalatmak istiyorum spraile korunuom oda enfeksiyon yapio baglatsam gunahmidir

 5. mum
  Administrator
  baglatsam gunahmidir
  Kocanız rıza gösteriyorsa dini bir sakıncası olmaz

 6. Misafir
  Hocam benim eşim kordon bağlatalı yirmiyıl oldu ve çocuk sahibi olmak istiyorum mümkün müdür teşekkürler

 7. Selam2
  Devamlı Üye
  Bunun cevabı hocada değil doktordadır.

 8. Misafir
  ben 3. sezeryanda tupligasyon yaptırdım ama pişman oldum ne yapi cami bilmiyorum. günah olduğunu bilmiyordum..

 9. Misafir
  Esim ve ben tek gen hastaligi var taşıyıcısıyiz bizde pgt yobtemiyle tup bebek dusunuyoruz 2 tane cocugumu kaybettim 1 cocugum yasiyor tup bebekb yaptirmak gunah mi

 10. arifselim
  Yönetici
  Tüp bebek konusunda erkeğin spermlerinin hanıma verilmesi ile olursa bu caizdir aksi takdirde olması haramdır caiz değildir. Tüp bebek içinde zaruri durumlardan dolayı bu yola baş vurulmalıdır.

 11. Misafir
  Merabalar öncelikle Ben 28 yaşinda 4 çocuk annesiyim ve çocuklarim hep,arka arkaya oldu çok zorluklar çektim şuan doğum kontrol hapi kullaniyorum ve çok korkuyorum ya yüzde biri denk gelirde hamile kalirsam hep bu korkuyla yaşayamam sürekli adet gecikmelerinde ya hamileysem diye dövünmekten biktim ve bu son çözüm tüpleri bağlatmak bu benim için çok iyi olacak endişelerim korkularim bitecek ama yinede endişedeyim yaşim çok genç ne yapmaliyim nolur yardimci olun

 12. mum
  Administrator
  Karı koca fikir birliği içindeyseniz ve çocuk yapmak istemiyorsanız tüpleri bağlatabilirsiniz ama sağlık açısından bir sorununuz yoksa tavsiye etmiyoruz.
  Siz tedbir alın buna rağmen Allah bebek verirse baş tacı edin


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12