5 üzerinden 3.86 | Toplam : 131 kişi
 1. 15
  Misafir
  Selamun aleykum. Benim sormak istedigim sey şudur: masturbasyon yaptıktan sonra gusul almadan namaz kılmısım cok kere, bu gunahım için nasıl tövbe etmeliyim yada sadaka gibi bişey mi vermeliyim?cok korkuyorum hızlı cevap verirseniz sevinirim


 2. 16
  arifselim Yönetici
  Aleykum selam. Bunun için tövbe etmelisin ve bu şekilde ne kadar namaz kılmışsan bu namazlarını kaza etmen gerekir. Mastürbasyondan sonra gusül etmek şarttır.


 3. 17
  Misafir
  Adetim bitmişti az az gelyordu sürtünme yoluyla ilişki yaşadım gusül aldım ama çok korkuyorum kendime gelemedim tövbe ettim şimdi bi fakir birine para vermek istiyorum kefaletini ödemek için ama ne kadar vermeliyim nişanlımla olmuştu korktugum için yüzüğü attım görüşmüyoruz kendisi alevi olduğu için ne yaptı vercek mi para bilmiyorum ben kendim için birine para versem kefaletini ödemiş olur muyum ne olur bir cevap verin çok korkurum


 4. 18
  arifselim Yönetici
  Bu durum için tövbe istiğfar et ve bir miktar sadaka verebilirsin. Bunun miktarı önemli değil, örneğin 20- 30 veya daha fazla olabilir. Öncelikle dini nikahın olmadığı için yakınlaşmanız haramdı ve bundan samimiyetle tövbe et.


 5. 19
  Misafir
  Cima da iken televizyonda ayetler dinlemek mekruhmudur. Eğer mekruh ise neler yapilmali


 6. 20
  arifselim Yönetici
  Eşlerin cinsel ilişki esnasında televizyonda da olsa kuranın okunduğu bir esnada ilişkiye girmemelidirler. Bu kıraati kapatarak birlikte olmaları gerekir. Bu kuranı kerime saygıdan dolayı mutlaka dikkat edilmelidir.


 7. 21
  Misafir
  Selam aleykum. Arkadaslar erkek kardeşim belcikali bir kizla evlilik dışı cocugu oldu. Su anda evine taşınıyor ve orda 3u beraber yaşamak istiyorlar. Kiz Allaha inaniyor yani tek ilah var bunu kabul ediyor ama Islama girmek icin arastirmak istiyor ve zamana ihtiyaci var. Su anda imam nikahi yapilabilir mi? Yoksa kelime i şehadet mi getirmesi gerekiyor. Bunun icin zaman alabilir ve zinaya girerler diye korkuyorum. Tabi geçmiş teki buyuk gunahlari icin tövbe etmeliler ama su anda müslüman degil gelin hanım. Herkes ayrı birşey soyluyor. Kafam karıştı. Yardim ederseniz memnun olurum Allah razi olsun.


 8. 22
  arifselim Yönetici
  Aleykum selam. Dini nikahı olmadan aynı evde kalmaları haramdır zinadır ve büyük günahtır. Tek olan Allah'a iman ediyorsa yani Allah'ın bir olduğunu kabul eden bir Hristiyan ise bu kişi ile dini nikahı kıyabilirler. Hemen vakit geçirmeden dini nikahlarını kıysınlar.


 9. 23
  Misafir
  biz üç aylık evliyiz eşim adeteyken iç çamaşırı olmak şartıyla sürtünerek boşaldık haramıdır ve bayanın adeteyken boşaldığı zaman gusül alması gerekiyormu?bide göbek ile diz arası dokunmak haramdır diye duydum ama diz ile göbek arası nedir ve ne için haramdır tam anlayamadım cevap lütfen.


 10. 24
  arifselim Yönetici
  Adetliyken eşlerin sevişmesi haram değildir ama diz ile göbek arasına çıplak olarak dokunmak haramdır. Eğer bu alan açılmasa eşler sevişebilir bu caiz olur. Kadın adetliyken boşalırsa ona gusül gerekmez.


 11. 25
  Misafir
  Selamun aleyküm...eşine arkadan yaklaşmak konusunda çok şeyler yazıldı ..eş hamileyken arkadan sürtünmek sadece sürtünmek koşuluyla ve bu sayede boşalmak (ilişkiye girmemek kaydıyla) caiz midir ..bir hükmü varmıdır?


 12. 26
  mum Kişisel Rütbe
  Adetli veya hamile olan karısına cinsel ilişkide bulunmadan sevişmek sürtünmek caizdir.
  Lakin diz ile göbek arasını örtüp geri kalan yerle yetinmek sünnettir.

  Hz. Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor:
  " Eşleri olan bizlerden biri adet gördüğü zaman Allah'ın Resulü (göbekle dizler arasına örten) genişçe bir örtü örtünmesini emreder, sonra da onun göğüslerine yönelirdi." (Nesai, 1/189.)+ Yorum Gönder
Git İlk 12