+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden İdrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  İdrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı

  Reklam

  İdrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı Mumsema İç çamaşıra idrar bulaşmış ise ve el ayasından fazla miktarda ise onunla namaz kılınmaz, değiştirmeli veya yıkamalıdır.

 2. HADİE
  Kıdemli Üye

  Cevap: İdrar damlamış iç çamaşırı ile namaz kılınır mı


  Reklam


  namazın şartlarından biride temiz olmak ve namaza temiz durmaktır idrar bulaşan iç çamaşırı veya kıyafetle namaz kılınmaz bu doğru olmaz günah olur

 3. Misafir
  Ben çömelerek işeyemeyecek yerdeyim ve donumu değiştirecek fırsatımda yok ayakta işedim ve sizde bilirsinizki bir kaç damla donumuza değiyor ayakta yapınca donumu değiştirmeden namaz kılabilirmiyim yoksa değiştirmemmi gerekiyor bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim

 4. arifselim
  Yönetici
  Eğer bu durumda çamaşırınıza bulaşmış olan idrar bir el ayasından fazla miktarda değilse bununla namaz kılabilirsiniz. Değiştirme imkanınız varsa şüpheye yer vermeyin ve ya değiştirin yada o bölgeyi yıkayın.

 5. Misafir
  Arkadaşlar selamun aleyküm benim sorum var ben istibra yapiyorum 20-30 dk bekliyorum boyunca akıyor peçeteyle siliyorum ama yinede akıyor öksürüyorum burnumu sümkürüyorum tuvaletten sonra en az 30 adım atıyorum yinede akıyor ne yapmam lazım tam namaz kılıyorum sanki idrar damlamış gibi hissediyorum bu vesvese midir idrarın damlamaması için ne yapmam lazım LÜTFEN SORUMA CEVAP VERIN

 6. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. İdrar akmadığı halde akıyormuş gibi hissetmenin bir önemi olmaz. Ama gerçekten sürekli akıyorsa ve bir namaz kılacak kadar bile vakit bırakmıyorsa o zaman özür sahibi olursun ve ayırca doktora görünmelisin.

 7. Misafir
  Kiloda idrar damlayıp damlamadığını anlamıyorum nasıl anlayabilirim cevaplarsaniz sevinirrim ALLAH RAZI OLSUN

 8. emre
  Devamlı Üye
  İdrar damladığını görmediysen ve leke yoksa zaten damlamamıştır. Bir şüphen ve leke varsa değişitirirsin. Kilot senin biz nasıl bilelim.

 9. Misafir
  Selamunaleykum helada sonra pamuk kapatip kisa corap organi kapatip abdest aliyorum damla olursa pamukta kalio namaz kilinirmi ve abdest alirken damla aksa pamuk abdest kabul olurmu

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Tek bir damla bile aksa namaz abdesti bozulmuş olur. Ancak insan tam korunamayabileceği için bir TL genişliği kadar bir necaset temizliğe yani namaza engel değildir.

+ Yorum Gönder