+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Gusül abdesti almak şart mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  Gusül abdesti almak şart mı ?

  Reklam

  Gusül abdesti almak şart mı ? Mumsema Gusül abdesti almak zorunlu mu?

  İslamda cünüp olan kişinin gusül alması farzdır. Bu emir hem Kuranı kerimle hem hadisi şeriflerle sabittir.
  Gusül alamk şart, yani olmazsa olmazdır. Cenabet olup gusül almayan ve günlerce cünüp kalan büyük günah işlemiş olur.

 2. HADİE
  Kıdemli Üye

  Cevap: Gusül abdesti almak şart mı ?


  Reklam


  güsül abdesti temizlenmek paklanmak manasına gelir bu şekilde ibadetlere devam edilir guslü gerektiren durumlarda abdest alınması farzdır ve alınmassa günah işlenmiş olur

 3. yasuonaken
  Seyirci Üye
  Selâmün aleyküm, 13 yaşındayım ve iki ay sonra 14 yaşıma gireceğim. Vücudum yaklaşık 4 -5 aydır meni üretiyor. Sürekli mastürbasyon yapma isteği oluyor ve kendimi tutmaya çalışsam da yaptıktan sonra, gusül alamıyorum çünkü almayı bilmediğimden farzıyla sünnetiyle her şeyi ile tam yapmak için telefonumla banyoya girip internetten bakarak alıyorum.
  Çoğu zaman alamıyorum. İnternette 2 namaz vakti arası cünüp gezmenin günah olmadığı yazıyordu. Çünkü zaten namaz kılmak için temiz olmak gerekiyor fakat ben 20 - 25 gün cünüp kalabiliyorum.
  Şu an namaz kılmıyorum benim cünüp kalmamda bir sorun olur mu? Şu an dün gusül aldım, temizim ama sürekli penisim ereksiyon halinde eğer mastürbasyon yaparsam gene gusül alamayacağım ailem neden sürekli banyoya giriyorsun diyecek dolayısıyla gene cünüp gezeceğim ne yapmam gerekiyor ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Kendini sürekli mastürbasyon yapmaya alıştırmasan kesinlikle böyle bir sorun yaşamayacaksın. Bu huyunu terketmeye çalışmalısın. Sadece bir namaz vakti cünüp kalınabilir bundan fazlası ise haramdır. Bir yerden okuyarak gusül almana gerek yoktur. Sen ilk olarak guslün farzını yerine getir sana yeter. Ağza ve burna su vermek ile bütün vücudunu kuru yer kalamayacak şekilde yıkaman yeterlidir.

+ Yorum Gönder