+ Yorum Gönder
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Rüyasında avret yeri (cinsel organ) gören kimseye gusül gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Reklam

  Rüyasında avret yeri (cinsel organ) gören kimseye gusül gerekir mi?

  Reklam

  Rüyasında avret yeri (cinsel organ) gören kimseye gusül gerekir mi? Mumsema Rüyasında avret yeri (cinsel organ) gören kimseye gusül gerekir mi?

  Bir kişinin rüyasında ilişkide bulunmaksızın sadece cinsel organ (avret yeri) görmesi gusül abdesti almasını gerektirmez. Bunu görenin erkek veya kadın olması fark etmez. Ancak kişinin rüyasında cinsel organ görmesinden dolayı orgazm olup, meni gelmesi halinde ise gusül gerekir. Gusül uykuda veya uyanık halde iken avret yeri/cinsel organ görmekten değil, şehvetle meni gelmesinden dolayı gerekli olur (Merğînânî, el-Hidâye, I, 16, İbn Âbidîn, Reddü’l-muhtar, I, 164).

 2. Misafir

  Cevap: Rüyasında avret yeri (cinsel organ) gören kimseye gusül gerekir mi?


  Reklam


  Peki uyanik halde istemedende olsa avret yerlerinin insanin aklina gelmesi abdesti veya namazi bozarmi

 3. MertErtuğrul
  Üye
  Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Peki uyanik halde istemedende olsa avret yerlerinin insanin aklina gelmesi abdesti veya namazi bozarmi
  Soru sorulalı uzun zaman olmuş ama cevaplayalım.
  Avret yerlerinin insanın aklına gelmesi abdesti ve namazı bozmaz. Ama mezi gelirse o düşünceler ile namaz abdestini ve namazı bozar eğer namaz kılınıyorsa. Gusletmesi gerekmez. Ama meni geliyorsa şehvetli bir şekilde ozaman her ikisi bozulup gusül almazı lazımdır.

 4. Misafir
  RRüyamda nnişanlımın cinsel organını gördüm ve rüyamda sıvısı geliyordu bu gusül gerektiyor mu?

 5. arifselim
  Yönetici
  Rüyada kimin cinsel organı görülürse görülsün görmekten dolayı gusül abdesti gerektirmez.

 6. Misafir
  Rüyamda ilişkiye girdim ama uyandığında spperm gelmrledigini gördüm abdest almak gerekirmi

 7. arifselim
  Yönetici
  Rüyada cinsel ilişkiye girmekle gusül gerekmez ancak meni gelir yani boşalma olursa o zaman gusül abdesti almak gerekir.

+ Yorum Gönder
rüyada erkek cinsel organı görmek gusül gerektirir mi,  rüyada cinsel organ görmek gusül gerektirir mi,  rüyada erkek organı görmek gusül gerektirir mi ,  ruyada cinsel organ gormek gusul gerektirirmi,  rüyada kadın cinsel organı görmek gusül gerekir mi,  rüyada avret yerini görmek guslü gerektirir mi,  ruyada erkek organi gormek abdesti bozarmi