+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. hayqo12345
  Üye
  Reklam

  Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?

  Reklam

  Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? Mumsema Herkese merhabalar.Ben 13 yaşında erkek bir çocuğum.Çevremdeki büyüklerden duyduklarıma göre ergenlik çağında meninin dışarı atılması gerekiyormuş.Arkadaşlarım falanda mastürbasyon yapıyorlar hatta gusül abdesti almadan 3-4 gün kalıyorlar.Ama ben mastürbasyon yaptığım zaman hemen acele olarak gusül abdesti alıyorum.Bu affedilebilirmi yani demek istediğim mastürbasyon yaptıktan 1 gün veya 2 gün sonra gusül abdesti alsam uygun olurmu cünup kalabilirmiyim kalabilirsem en fazla kaç gün kalabilirim?

  Şimdiden çok teşekkürler..

 2. barışuğur
  Emekli

  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?


  Reklam


  "Eli ile cima eden melundur(lanetli)." diye bir hadis var. Ayrıca cünup kalırsan namazını kılamazsın.

 3. hayqo12345
  Üye
  Zaten dedim 7. sınıfım SBS sınavına giricem derslerime çok çalışıyorum inançlıyım ancak nazam kılmaya vakit bulamıyorum zaten.Çok teşekkür ederim ancak sanırım ne demek istediğimi tam anlatamadım mesela en fazla kaç gün cünup kalabilirim?

 4. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.
  mesela en fazla kaç gün cünup kalabilirim?
  Bunun belli bir süresi yok.Cünüp kalmak iyi değildir.Ama bir namaz vaktini kaçırmaman gerekir.

 5. Yetim
  Hadimul Müslimin
  kardeşim namaz senin üzerine farzdır.Allah-u Teala her farz ibadete bir özür tayin etmiştir ama namaza asla mazeret kabul etmemiştir.Günde 5 vakit namaz var ve abdest alıp en azından farzları kılman 15 dk.nı almaz. Namaza bahane yok.
  2. bir husus bir müslüman cünüp kaldıktan namaz vakti girdiğinde cünüplükten kalkması farzdır. Mesela gece ihtilam oldun diyelim. Sabah namazı vakti girince yıkanması farz olur. bunun dışında cünüp kalması haramdır.


 6. muamma11
  Üye
  dini bir öneri değil ama sağlığın için bir öneri sanırım dini açıdan böyle

  meniyi attıktan hemen sonra abdest alma bir kere tuvalete çık yani idrar yoluyla meni iyice çıksın ondan sonra abdestini al

 7. emniciba
  Hep Üye
  7.sınıfta ergen olmusun erken bır ergenlık gıbı lakın oyuncak gıbı kullanma namaz uzerıne farz belkı bunu sımdı ıdrak edemezsın ama cunup durmak cok kotu bastığın toprak hakkını alır

 8. Kapanora
  Üye
  ya Bir sorum olacak Cenabet sınava girmek uygunmu duş alacak zamanım yok

 9. ozayir
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar bu konu özellikle 12-16 yaşarasında çok soru geliyor namaza vaktim yok masturmasyon yapıyorum cenebet gezsem sorun olur mu ? Bi kendinize sorun ne yapıyorum diye yatın yataga kendinizi soruya çekin içiniz rahat mıdır ?

 10. eskişehirli
  Üye
  bu benim ilk mesajım. ben bi ara şöyle bişey duymuştum tabi ne kadar doğru bilemiyecem. inşAllah cevabını burada bulacağım.
  istimna (masturb.) yaparken bişey hayal edince gusül gerekiyormuş sadece. (yani insan hayal etme)

  bunun cevabını burada bulacağımı umuyuorum.


 11. muamma11
  Üye

  Reklam


  @eskişehirli
  birşey hayal etmeden o iş olmaz illaki zihninde birşeyler canlanır zaten

  hadi canlanmadı direk o işi yaptın onu yapmak için öncesinde birşeyler seni harakete geçiriyor zaten dışarıda gördüğün yada tvde gördüğün bi görüntü

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
ergenliğe girmeden cünüp olunurmu,  ergenlikte masturbasyon ,  ergenlikte mastürbasyon,  ergenlik çağında mastürbasyon,  ergenlik çağında masturbasyon,  ergenlikte cünüplük,  13 yaşında mastrübasyon