+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
İslamda Namaz ve İslamda Temizlik (Taharet) Kategorisinden Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. eskişehirli
  Üye
  Reklam

  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?

  Reklam  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?
  o esnada hayal dünyasını tamamen kapattığımızı varsayalım veya bambaşka bişey hayal edersek. canlı harici. o zaman gerekmez sanırım gusül. değil mi?
  örn. yaptığın sporu, fitnessi, oynadığın bir oyunu falan hayal edersek.


 2. CeyhuN_
  Devamlı Üye

  Cevap: Ergenlik çağında mastürbasyon yapmak?


  Reklam


  Zaten dedim 7. sınıfım SBS sınavına giricem derslerime çok çalışıyorum inançlıyım ancak nazam kılmaya vakit bulamıyorum zaten.Çok teşekkür ederim ancak sanırım ne demek istediğimi tam anlatamadım mesela en fazla kaç gün cünup kalabilirim?
  Savaş sırasında bile namaz kılan ecdad'ın torununa bak hele. Bir namaz vaktinden diğerine cünüp kalmak haramdır.

 3. Misafir
  Masturbasyon yapmak ile gunaha giriyormuyuz. Bende ayni 13 yasindayim, arkadaslarim onerdi, Allah aff edermi?

 4. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyon yapmak haramdır günahtır. Sadece eğer insan zinaya düşmekten korkarsa o zaman mastürbasyon yapması helal olur. Eğer mastürbasyon yapıyorsan ergenlik yaşına girmişsin demektir.

 5. Misafir
  arkadaşlar ben mastürbasyon attıktan sonra çıkan meni ve mzi akıttıktan sonra içime ağırlık çöküyor mutsuz oluyorm ama bir bakıyorum arkadaşlarımdan 1 hafta 1 ay kalanlar var onları aklıma getiriylorum üzüntümü geçiriyorum yani anlıycanız günahmı atması böyle insanda kötü şeyler oluşturuyorsa

 6. arifselim
  Yönetici
  Mutsuz olman ve huzursuz olman o şeyden rahatsız olduğunu gösterir. Nefsine karşı durarak yapmamalısın. Mastürbasyon ancak zinaya düşmemek için helal olur bunun dışında zevk için yapmak haramdır.

 7. Misafir
  S.a bn 15 yasindayim.Neredeyse her gün masturmasyon yapiyorum.Bugünlerde penisim kalkmiyor.Sizce penisim ne zaman net kalkar ve cok masturmasyum cektigim icin döl üm kurur mu??? ACİL CEVAP

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Aşırı mastürbasyon yapılması çok zararlıdır. Hem dinen hemde bedenen çok zararları vardır. Bu sıkıntın geçici olabilir ama aşırı bu fiili işlemek kalıcı bazı zararlar da verebilir.

 9. Misafir
  Ben 15 yaşındayım haftada bir gün mastürbasyon yapıyorum acaba günahmıdır?

 10. arifselim
  Yönetici
  Eğer zinaya düşme tehlikesi yoksa bu günah olur. Mastürbasyon zevk için alışkanlık haline kesinlikle getirilmemelidir.

 11. Misafir
  Bende bazen mastürbasyon yapıyorum. 5 dakika sonra abdest alıyorum sonra çıktıktan 2 3 dakika sonra dol geliyor ne yapmalıyım

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Meni aktıktan hemen sonra gusül abdesti alınmamalıdır ortalama 20 - 30 dakika kadar beklenmelidir ki akıntı tamamen kesilsin yoksa guslün yenilenmesi gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
ergenliğe girmeden cünüp olunurmu,  ergenlikte masturbasyon ,  ergenlikte mastürbasyon,  ergenlik çağında mastürbasyon,  ergenlik çağında masturbasyon,  ergenlikte cünüplük,  13 yaşında mastrübasyon