İstihareye yattım anlamını bilmediğim rüya gördüm 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  Hanım Üye
  Hanım
  Üye
  Hanım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 21.Nisan.2015
  Üye No: 105962
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  İstihareye yattım anlamını bilmediğim rüya gördüm


  Uzun zaman önce istihareye yatmıştım ve bir türlü rüya görememiştim veyahut uyuyamamıştım. Ama dün namazımı kıldım ve yattım. Rüyamı gördüm ama yorumlayamıyorum bir türlü. Allah rızası için yorumlayan olursa çok sevinirim şu güzel günlerde.
  Şu an lise son sınıftayım ve yaklaşık 2.5 senedir bir çocuktan hoşlanıyorum. Ona internet üzerinden yazdım ama kabul etmedi ve Allah ondan razı olsun gerçekten çok kibar davrandı bana haksızlık edemem. Ben de hayırlı değilmiş demek ki dedim ve yoluma devam ettim. Ama şu son birkaç gündür yine aklıma girmeye başladı. Takıntı yaptım zannedip Allah'a sığınıyorum ama öyle bir şey olmadığını biliyorum. Dün de 'benim için hayırlı mı o Allah'ım' tarzında bir iç duayla namazımı kıldım ve duamı okuyup yattım. Rüyamda lisedeki bir arkadaşım yanımda. En yakın arkadaşlarımdan biri. Ama ben ilkokulumdaki sınıfta ve arkadaşlarımlayım. Sınıfa giriyorum ve lisedeki üniformam olan siyah pantolon, beyaz lakos ve üzerine tercihim doğrultusunda giydiğim bordo kazak tarzı bir şey var. Sınıfa girdiğimde ayakta tahtanın önünde arkadaşlarımın karşısında duruyorum. Lisedeki en yakın arkadaşım da yanımda. O sırada içeriye lisedeki müdür yardımcımız girip üzerimdeki kazağı çıkarmam gerektiğini çünkü üzerinde çamaşır suyu lekesi olduğunu söylüyor. Gerçekten de önüme baktığımda sol altında bayağı çamaşır suyu lekesi vardı. Bu okulun sorunu olmaya başlamıştı ve en yakın arakadaşım alttan lakosumu tutarken ben üzerimdeki kazağı çıkardım ve onlara verip en arka sıraya ilokul arkadaşlarımın yanına geçtim. Onlarda hemen orda bir leğen dolusu çamaşır suyuna onu batırdılar. Oturduğum sırada arkadaşlarımdan biri 'ne oldu' tarzı bir şey sordu ben de onlara 'öğretmenlere oyun oynadım.' dedim. Ne olduğunu hatırlamıyorum ama öyle bir oyun olduğunu hissediyorum. Ardından bir züccaciye bir milyoncu tarzı bir yerde minik seramik kutulara bakarken birisi benimle dalga geçercesine peşime takılıyor. ama tehdit unusuru olan bir şey hissetmedim. Yalnızca oyun oynarcasına nereye gitsem oradaydı.
  Bundan sonra uyandım. Bir süre hatırlamadım ama sabah namazını kıldıktan sonra yattım. 45 dakikalık bir uykuda lisedeki sınıfımda münazara yapıyorlardı. Ardından dışarıdan bayağı bir insan gelip biz de katılacağız deyip münazara yapmaya başladılar. Yanımda lisedeki sınıfımdan bir erkek oturuyordu ve sınıf kalabalık olmuştu. Yani münazara yapanlar kalabalıkklaşmıştı. O sırada arkadan birisi beni yanağımdan öpüyordu. Ondan hatırladığım sadece sarı sakalları vardı hani şu gençlerin bıraktığı ve sarışındı. En net biçimde hatırladığım oydu çünkü yanağımda hala öpüşünü hissedebiliyorum. Ve o beni öperken bir yabancılık çekmedim. Ardından hemen uyandım.
  Hepsi buydu. Merak ettiğim bir diğer şey ise sabah namazını kılıp hemen yattım kimseyle konuşmadan. o sırada görülen rüyalarda istihareden sayılabilir mi? Şimdiden Allah razı olsun kardeşlerim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: İstihareye yattım anlamını bilmediğim rüya gördüm


  Ben ruya tabiri bilmem bildigim tek sey var...bu yaşta sabah namazina da kalkip namaz kilmaniz beni cok etkiledi.Rabbim hayirlisi ise o kisiyi tekrar cikarir karsiniza...ama yasiniz cok genc...dilerim olursa en iyisi olur inşallah


+ Yorum Gönder