+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve İman soru ve cevapları Kategorisinden Âdem aleyhisselamın oğullarına öğüdü varmış. Bunlar ne idi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ßaran
  T.T.O.R.H.S.S.
  Reklam

  Âdem aleyhisselamın oğullarına öğüdü varmış. Bunlar ne idi?

  Reklam

  Âdem aleyhisselamın oğullarına öğüdü varmış. Bunlar ne idi? Mumsema Âdem aleyhisselamın oğullarına öğüdü varmış. Bunlar ne idi?  Âdem aleyhisselamın, oğlu Hz. Şit'e vasiyeti söyle idi:
  1- Çocuklarına söyle, tamahkâr olmasınlar, dünyaya bel bağlamasınlar. Ben dünyaya değil, Cennete bağlandım. Fakat Allahü teâlâ beni oradan çıkardı.

  2- Çocukların, hanımlarının heva ve heveslerine uymasınlar. Ben annenizin sözüne uyup yasak meyveden yedim. Sonra pişman oldum.

  3- Çocukların, yapacakları işlerin neticesine baksınlar. Ben yaptığım işin akıbetine bakmadığım için, malum musibete uğradım.

  4- Çocuklarına söyle, kalblerine korku veren şeyi terk etsinler, şüpheli şeylerden kaçınsınlar. Ben yasak edilen meyveyi yerken kalbime korku düşmüştü.

  5- Çocukların, işlerini istişare ile yapsın. Eğer ben, yasak meyve konusunda meleklerle istişare etseydim, musibete maruz kalmazdım.


 2. YAĞMUR
  Kıdemli Üye

  Yorum: Âdem aleyhisselamın oğullarına öğüdü varmış. Bunlar ne idi?


  Reklam


  hazreti adem ilk insandı ve ilk peygamberdi fakat oda hata yapmış ve bunun cezasını çekmişti bu hata üzerinden çocuklarına öğütler vermiştir

+ Yorum Gönder