+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve İman soru ve cevapları Kategorisinden Zina edip tövbe etmek sonra tekrar zina etmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. muhammedk
  Üye
  Reklam

  Zina edip tövbe etmek sonra tekrar zina etmek

  Reklam

  Zina edip tövbe etmek sonra tekrar zina etmek Mumsema Öncelikle Selamın Aleyküm. Uzun zamandır aklıma takılan bir soru var bu soruya burada cevap bulacağımı düşünüyorum inşallah bulurum.

  22 yaşında üniversite öğrencisi bir gencim. 1 yıllık bir ilişkim var. Son 3 aydır ruhsal bunalım yaşıyorum ve yaklaşık 1 aydır kendimi dine verdim. Zikir çekiyorum tövbe ediyorum elimden geldiğince namazlarımı kılmaya çalışıyorum. Sevgilim de benimle birlikte zikir çekmeye ve namaz kılmaya başladı. Tövbe ediyoruz affolunmak istiyoruz ikimizde ama biliyoruz ki bizim elele tutuşmamız bile zina sayılıyor -ki biz sürekli sarılıp öpüşen çiftlerdeniz- . Ayrılmak istemiyoruz birbirimizi çok seviyoruz, Allah izin verirse 2 yıl sonra da evlenmeyi düşünüyoruz. 2 yıldan önce evlenme şansımız da yok.

  Soruma gelecek olursak; biz sabah zikir çekip tövbe ediyoruz öğleden sonra buluşuyoruz sarılıyoruz koklaşıyoruz ( ki bu zinadır ) akşam tekrardan zikir çekip tövbe ediyoruz. Artık tövbe etmekten çekinir olduk çünkü hergün tövbe edip hergün yeniden aynı günahı işliyoruz. Uzak durmaya çalıştık birbirmizden ama en azından otururken el ele tutuşmak istiyoruz. Ne yapmalıyız sevgili hocalarım? Birbirimizden ayrılmalı mıyız yoksa sabah akşam tövbeye devam edip gerisini Alemlerin Rabbi olan Allaha mı bırakmalıyız?

 2. Sabri
  Devamlı Üye

  Yorum: Zina edip tövbe etmek sonra tekrar zina etmek


  Reklam


  Hemen Allah’a yönelin. Kaçın ve O’na sığının. Tevbe edin, samimi olun tevbenizde. Bu samimiyetiniz size yardım edecektir. Şeytan size, geri dönülmez bir yolda olduğunuzu söyleyecektir. Sakın ona inanmayın. Rabbiniz sizi davet etmiştir kendine. Siz Rabbinize yönelin. Çevrenizi değiştirin. Gerekiyorsa başka bir yere taşının. İbadetlerinize başlayın.

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  Eğer nikahsız iseniz ateşe battınız demektir. Büyük bir tevbe ile Allah’a dönün. Seviyor ve seviliyorsanız hemen nikah kıyın evlenin.


 4. Misafir
  Küçükken ergenliğe girmeden çok büyük günahlardan sayılan günahları yapmamızyapmamızdan sorumlumuyuz ?

 5. arifselim
  Yönetici
  Ergenliğe girmeden önce işlenen hatalardan dolayı insana günah yazılmaz. Henüz aklı ermeyen küçük yaştaki çocukları dinimiz sorumlu tutmamıştır.

+ Yorum Gönder