+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve İman soru ve cevapları Kategorisinden Geçmişte yapılan gizli dini nikah Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ne!
  Üye
  Reklam

  Geçmişte yapılan gizli dini nikah

  Reklam

  Geçmişte yapılan gizli dini nikah Mumsema Arkadaşlar benim 3 yıldır sevgilim vardı çok aşıktım o kadar aşıktım ki her dediğini yaptım. Benden ailemizden gizlice dini kıymamız gerektiğini söyledi. O Zamanlar 16 yaşındaydım kabul ettim ailemden habersiz olan nikahımızı abisi mesaj aracılığıyla kıydı Daha sonra bu beni aldattı 3 defada da boşadı aklım başıma geldi tamamen değiştim suanda Ben ilahiyat okumama rağmen nikahımızın olup olmadığını boşanıp boşanmadığı mı bilmiyorum. Bu arada ben ŞAFİ' eski sevgilim yani gizli nikah kıydığım kisi CAFERİ lütfen bilen biri varsa yardim etsin. Tövbe ettim haramdan uzağım ama geçmişte ki nikah kabul mu emin değilim. bunu okuyunca herkes ne kadar aciz ve aptal olduğumu söyleyecek ama en azından geç sayılmaz aklımın başıma gelmesi. eleştiriye açığım.

 2. Selam2
  Devamlı Üye

  Yorum: Geçmişte yapılan gizli dini nikah


  Reklam


  Ne kadar ilişkiye girdiyseniz o kadar zina işlediniz ve ne kadar görüştüyseniz o kadar da harama girdiniz. Ne gizli nikah geçerlidir nede sizin nikahı kıyma şekliniz geçerli. Zaten gizli nikahın sonu budur. Bir süre eğlenceden sonra herkes yoluna gider. Yapılacak şey gerçek bir tövbedir. Allah tövbeni kabul etsin.

 3. öylesine
  Üye
  öyle nikah mı olur imam yok şahit yok bişe yok

 4. mum
  Administrator
  Kızın babası hazır olup izin vermeden kıyılan nikahların hepsi geçersizdir.

  "Dört kimsenin hazır bulunmadığı evlilik ancak fuhuştur.
  Bunlar; evlenecek olan erkek, kızın velisi ve iki şahittir." (eş-Şîrâzî, el-Mühezzeb, II, 42).


+ Yorum Gönder