+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve İman soru ve cevapları Kategorisinden Ya Allah ya Muhammed ya Ali ne demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  Ya Allah ya Muhammed ya Ali ne demek

  Reklam

  Ya Allah ya Muhammed ya Ali ne demek Mumsema Ya Allah ya Muhammed ya Ali denmez demeyelim ama kişinin niyetine göre hüküm veririz.
  Bunu insanlar Allah dışındaki kullardan medet ummak için söylüyorlarsa islam inancına aykırıdır ama başka manada kullanıyorlarsa Allah onları affetsin.


 2. ZİREGÜL
  Kıdemli Üye

  Cevap: Ya Allah ya Muhammed ya Ali ne demek


  Reklam


  bazı mesheplerde bu şekil söyleniyor ama ne amaçla bilinmiyor onları sevmek saygı duymak çok öenmli ve güzel bir şeydir ama üçünü bir kefeye koymak büyültmek doğru olmaz allah başkadır tektir

 3. Misafir
  Allah Muhammed ya Ali bazılarının tabirince ne Allaha ortak koşmak ne de şirk sebebiyle Allahla birlikte peygamber ve imamdan yardım dilemektir. Bu hristiyanlarin teslil inancina benzetilmeli değil. Allah Muhammed ya Ali kelimesi Allahın yaradan peygamberin Muhammed sav. Ve imamın da Ali as. Oldugu kanaatidir. Bu kelimeni de sialara karşı çevirerek "bakın! ALLAHA ortak kosuyolar"diyenleri Allah ıslah Edib Aff etsin.

+ Yorum Gönder
ya allah ya muhammed ya ali,  ya muhammed ya ali,  rüyada ya allah ya muhammed ya ali demek,  ya allah ya mu,  ya allah ya muhammed,  rüyada allah muhammed demek