+ Yorum Gönder
Dualar ve Hadislerde Dua Kategorisinden Ne kadar günahı olsa da kişiyi cennete girdirecek farklı bir kelime-i şehadet . Sahih-i Buhari Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. r1dv4n06
  Emekli
  Reklam

  Ne kadar günahı olsa da kişiyi cennete girdirecek farklı bir kelime-i şehadet . Sahih-i Buhari

  Reklam

  Ne kadar günahı olsa da kişiyi cennete girdirecek farklı bir kelime-i şehadet . Sahih-i Buhari Mumsema Ubâde (Radıyallâhu Anh) ` dan rivayet edilen bir hadis-i şerif de : Rasûlûllah (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem ) şöyle buyurmuştur : ``Her kim `Allâh`tan başka ilâh yoktur . O tektir , hiç bir ortağı yoktur , muhakkak ki Muhammed (Sallâllâhu Aleyhi Ve Sellem) onun kulu ve Rasûludûr , şüphesiz İsâ (Aleyhisselâm) ` da Allâhın kulu ve Rasulu olup Meryem ` e bıraktığı kelimesi (Kun emriyle babasız olarak özel yarattığı kulu) ve On (un tarafın)dan (gönderilmiş olan Cebrâil (Aleyhisselâm) vesilesiyle üfürülerek babası yaratılan hususi) bir ruhtur , cennet haktır , cehennem haktır diye şahitlikte bulunursa , hangi amel üzere olsa da (ne kadar günahı olsa da) Allah-u Teala onu cennete girdirir . ´´ buyurmuştur .


  Cennetin sekiz kapısından dilediğinden girer . Şeklide bir ilave vardır . [Buh
  âri , Enbiya : 48 , no 3252 , Müslim İmân , 10 , no : 28 , 1/57] 2. YAĞMUR
  Kıdemli Üye

  Yorum: Ne kadar günahı olsa da kişiyi cennete girdirecek farklı bir kelime-i şehadet . Sahih-i Buhari


  Reklam


  müslüman kişi ahirette ne çekecekse çekeçek ve yine inşallah cenneti alaya sokulacaktır çünkü allaha inanan gerçek müslümanların yeri yine orasıdır

+ Yorum Gönder