+ Yorum Gönder
Dualar ve Hadislerde Dua Kategorisinden Hz. Peygamber’in tavsiye ettiği istihare duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mum
  Administrator
  Reklam

  Hz. Peygamber’in tavsiye ettiği istihare duası

  Reklam

  Hz. Peygamber’in tavsiye ettiği istihare duası Mumsema Hz. Muhammed (sav)’in tavsiye ettiği istihare duası
  (Arapça ve Türkçe anlamı)
  ARAPÇA:
  اللهّمّ إنّي أستخيرك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظيم فإنك تقدر ولا أقدر وتعلم ولا أعلم وأنت علّام الغيوب، اللهّمّ إن كنت تعلم أنّ هذا الأمر خيرا لي في ديني ومعاشي وعاقبة أمري فاقدره لي ويسّره لي ثم بارك لي فيه، اللهّمّ إن كنت تعلم أنه شرّ لي في ديني ومعاشي وعاقبة أمري فاصرفه عنّي واصرفني عنه واقدر لي الخير حيث كان ثمّ رضّني به.

  ANLAMI:
  Allahım! Senden, senin ilim ve kudretinden hayır beklerim. Senin büyük lutfundan talep ederim. Sen kādirsin, benimse gücüm yetmez, sen bilirsin, ben bilmem. Sen bütün gizlilikleri bilensin. Allahım! Şu benim işim dinim için, dünyam ve âhiretim için senin ilminde hayır diye yer almışsa onu bana nasip et, onu kolaylaştır ve uğurlu kıl. Eğer şu işim dinim için, dünya ve âhiretim için senin ilminde kötü diye yazılmışsa onu benden, beni de ondan uzaklaştır. Hayır nerede ise onu nasip et ve gönlümü ona yönelt!

 2. AYSEVEN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Hz. Peygamber’in tavsiye ettiği istihare duası


  Reklam


  iitihare bir işin hayırlımı değilmi olduğunu anlayabilmek için uygulanan bir yöntemdir ALLAHA sığınılır ve dualar edilir yüce Allahta inşallah sonucunu rüyalarla gösterir

+ Yorum Gönder