+ Yorum Gönder
Dualar ve Hadislerde Dua Kategorisinden Arapça Bereket Duası ve Türkçe Anlamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Arapça Bereket Duası ve Türkçe Anlamı

  Reklam

  Arapça Bereket Duası ve Türkçe Anlamı Mumsema Arapça Bereket Duası ve Türkçe Meali  Enes b.Malik (r.a) Rasullah (s.a.s)in (ziraat ve ticaret ile iştigal eden )Medineliler için şöyle dua ettiğini bildirmiştir:

  اَللَّهُمَّ باَرِكْ لَهُمْ فِي مِكْيَالِهِمْ وَبَارِكْ لَهُمْ فِي صَاعِهِمْ وَمُدِّهِمْ

  Okunuşu;"Allahümme bârik lehüm fî mikyâlihim ve bârik lehüm fî sâ'ıhim ve müddihim."

  Anlamı:"Allah'ım! Onların ölçülerini,tartılarını,her türlü ticari iş ve işlemlerini mübarek ve bereketli eyle!"

  Bu konuda yapılacak duaları gönlümüzden geldiğince ve dilimiz döndüğünce ihlas ve samimiyetle çoğaltabiliriz.Mesela;Allah'a hamd ve Rasulullah'a salat ve selam getirdikten sonra,Şu şekilde dualar edebiliriz.

  "Ya Rabbi! KAzancımıza bereket ihsan eyle, Helalinden en verimli ve üretken bir şekilde çalışıp çok kazanabilmeyi nasip eyle."

  "Ya Rabbi! Menkul ve gayri menkullerimizi,işyerimizi,malımızı,canımızı her türlü afetten ,yangından,soygundan, ve benzeri tehlikelerden muhafaza eyle!.


  Kaynak: NET

 2. AYSEVEN
  Kıdemli Üye

  Cevap: Arapça Bereket Duası ve Türkçe Anlamı


  Reklam


  herşey Allahtan gelir varlıkta yoklukta yoklulta iken insanlar Allaha sığınırda varlıkta iken neden unutur çok ilginç herdaim şükretmek her nimete dua etmek gerekir

+ Yorum Gönder
bereket duası,  bereket duasi,  bereket duası arapça,  arapça bereket duası ve türkçe meali,  erebce bereket duasi,  bereket duasi arapça yazilisi