+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Dualar ve Hadislerde Dua Kategorisinden Uykudan korkarak uyanan ne demeli? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Uykudan korkarak uyanan ne demeli?

  Reklam

  Uykudan korkarak uyanan ne demeli? Mumsema uykudan korkarak uyanan ne demeli?

  3527- Muâz b. Cebel (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Peygamber (s.a.v), bir adamın şöyle duâ ettiğini işitti: “Allah’ım senden nimetin tamamını isterim.” Bunun üzerine Rasûlullah (s.a.v.), “Nimetin tamamı hangi şeydir” diye sordu. Ben: “Bir duâ ettim ve bu duâ sebebiyle hayır ümid etmekteyim” dedi. Rasûlullah (s.a.v.), ise: “Cennete giriş ve Cehennem’den kurtuluş nimetin tamamı sayılır” buyurdu.
  Yine Rasûlullah (s.a.v.) bir adamın: “Ya zelcelali velikram” dediğini işitti ve bunun üzerine şöyle buyurdu: “Duâ kapısı sana açıldı dilekte bulun!” Yine Peygamber (s.a.v) bir adamın: “Allah’ım senden sabır isterim” dediğini duydu ve: “Sen Allah’tan bela ve imtihan istemiş oldun ondan afiyet dile” buyurdu. (Müsned: 21009)
  ž Ahmed b. Meni’, İsmail b. İbrahim’den, Cüreyrî’den bu senedle bu hadisin bir benzerini rivâyet etmişlerdir.
  Tirmizî: Bu hadis hasendir.

  3528- Amr b. Şuayb (r.a.)’ın dedesinden rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Biriniz uykudan korkarak uyanırsa şöyle desin: “Allah’ın gazabı ve azabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve bana yaklaşmalarından Allah’ın eksiksiz olan tam kelimelerine sığınırım.” Bu durumda hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah b. Amr, akıl baliğ olan çocuğuna bu duâyı belletir. Okuyamayacak küçük çocuklar için bir kağıda yazıp onun boynuna asardı. (Tirmizî rivâyet etmiştir.)
  ž Tirmizî: Bu hadis hasen garibtir.

 2. Misafir

  Yorum: Uykudan korkarak uyanan ne demeli?


  Reklam


  Rüyamda evdeyim yanımda ilgi duydugumu hissettigim bir kız var fakat yuzunu görmedim. onunla biryere gitme plani yaptik sonra kiz salona gecti. Giderken ben kalcalarina baktim. Bulundugum odada bitane yatak var. Yatakta otururken kalkip odada bitane kopekle oynamaya basladim. Oynarken yatagin kenarindaki iki tane su dolu bardaklari gordum. Birini alip ictim. Bardagi yere koyarken dairenin kapisi acildi. iceri babam girdi. Niye evde yatip duruyon cik disarda kismetini ara dedi.Benim bisey soylememe firsat olmadan salondan kiz babama biseyler soyledi. Tam o esnada uzerime bi agirlik coktu. Elimi kolumu kipirdatamadim. Nas. Felak okuyup kelimei şahadet getirmeye basladim. Bu esneda bikac kez hirildama sesi duydum. sonra birden irkilerek uyandim. Bunun anlami nedir hocam.

 3. arifselim
  Yönetici
  Rüyanın yorumu bekar kimseler için evliliğe ve Allah'ın izniyle kısmetinin olmasına alamettir ve hayırlıdır. Sonunda olan şey ise kabus denilen olaydır. Bu bir çok kimsenin hayatında bir veya bir kaç defa olabilen bir durumdur. Bunun için endişelenecek bir şey yoktur.

 4. Misafir
  Kusura bakmayin lütfen gece ayetel kursi okumadan yatip uyumam ama bi anda ruya ve gerceklik arasinda sıkıştigimi hissettim 3 harflilerin varlığı gibi geliyodu surekli felak nas ayetel kursi okudum okudukça korktum bi anda korkarak uyandım...bunun bi açıklaması varmıdır ?

 5. Misafir
  Selamun.aleykum
  Aynı bende öyle oldum. Karnımı sıkıştırdılar.mevlam korusun sizi bizi İNŞAALLAH

 6. Misafir
  Merhaba hocam ben geceleri uykumdan sürekli korkarak uyanıyorum. Bu önceki senelerde de oluyordu ama fazla uzun sürmüyordu bugün 9 gün olcak her gün farklı bir rüya görüyorum ve sanki gerçekten birisi bana vuruyor gibi oluyor sıçrayarak uyanıyorum. Bazen ağlayarak uyanıyorum. Dün gece rüyamda uzun zamandır konusmadığım bir ablam vardı akrabamız oluyor araya mesafe girince fazla konuşmadık. Ama rüyamda onunla konusuyordum. Ben seni arada bir ara ara görüyorum diyordu bende abla nasıl görüyorsun arada çok mesafe var diyordum aynaya çok bakıyorsun dedi bana sonrasını hatırlamıyorum saçlarımla birisi oynuyor gibi hissettim çok korktum her gece yatmadan önce nas suresini falan da okuyorum. Annemgil bana sınavı çok stres ettiğimi stres durumunda böyle şeylerin olabileceğini söyledi ama ne yapmam gerek bilmiyorum. Uyuyamadığımdan kendimi çok yorgun hissediyorum. Lütfen bir akıl verin

 7. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Annenin dediği doğru olabilir ve yoğun bir stres ve duygusal dönemde görülmesi normaldir ve bunlar geçicidir. Uyumadan önce şu peygamber tavsiyesi olan duayı 3 defa okursan Allah'ın izniyle rahat uyuyacaksın:

  Bu dua kim sabah ve akşam 3’er defa okursa Allahın koruması altına girer, hiç kimse hiçbir şey ona zarar veremez.
  Sabah ve Akşam: (Üç kere)


  Turkçesi:
  (Bismillehillezi le yedurru meé ismihi şey’un fil erdi vele fisseme’i ve huvessemiu’l aliym)


  Anlamı:
  "İsmiyle yerde ve gökte hiç bir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın adıyla. O, hakkıyla işiten ve her şeyi bilendir."


  KAYNAK: (Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mâce. Bkz. Sahih-i İbni Mâce 2/332)

 8. OZdenkaya
  Üye
  Besmele çekmeli önce sonra ferahlatıcı dua okumalı ben öyle yapıyorum.

 9. Misafir
  Selamun Aleyküm. Ben 19 yaşındayım. Ve tesettürlüyüm. Haftada 3 gün Kur'an dersi görüyorum. Bunları söyledim çünkü belki bir bağlantısı vardır. Dün gece saat 4 sularında kalkıp ablama seslenmişim ve "Abla kalk senin sırtına veya beline işaretler yapıcaktık" demişim. Gözlerim açıkmış ve ayaktaymışım. Ama ben bunlardan habersizim. Herşeyi ablam anlattı hatta yemin de etti. Önceden de ablamı birkaç kere rahatsız ediyorlardı. Hocam bu olaydan 1-2 gün önce de rüyama domuz şeklinde girdi ismini anmak istemiyorum ama ya cindi yada şeytandı. Bundan %100 eminim. Ardından çok yakışıklı bir adam kılığında elinde şemsiyesi ile benim ve kuzenim ile evden çıktık. Rüyam orada bitiyor.
  Hocam bana musallat mı oldular yoksa bana büyü filan mı yaptırdı birisi?

 10. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam hanım kardeşim. Bu anlattıkların ne sihirle nede musallat olmakla hiç bir ilgisi yoktur. Bunlar geçici ve önemsiz olan rüyalar ve etkileşimlerdir. Uyumadan önce 7 sefer ayetel kürsi okuyun faydası olacaktır Allah'ın izniyle.

 11. Misafir
  Iyi akşamlar hocam. Konsolun üzerinde daha önce orda durmayan uzun süredir görmediğim bir fotoğraf buldum. Üstü tozluydu. Sabah evden çıkarken yoktu. Ve o geceden sonra 5 gecedir sürekli 2 buçuk 3 gibi uyanıp bir daha uyuyamıyorum. Evde ailem olduğu halde, odamın ışıklarını açtığım halde korkum geçmiyor. Karanlık gibi hissediyorum ve gördüğüm rüyalar çok canlıymış gibi uyanıyorum. Stres, beyin yorgunluğu mudur yoksa büyü müdür hocam?

 12. Misafir

  Reklam


  Hocam vatani görevimi yapıyorum az önce yarı uyanık bi halde yatağın içinde hayatım boyunca hissetmediğim koruyu hissettim allah korkusuydu ölümü hissettim çok utandım hocam allahın karşısına böyle kirli çıkmaktan ölümün olduğunu cehennemin olduğunu hissetim uyuyalı 3 saat olmuştu ama sanki hiç uykum yoktu kalbim hızlı hızlı atıyor ağzımdan birden bildiğim duaları okuyup hem korku hissedip hemde içimde bir ferahlık hissediyordum çok farklı hislerdi bunun bir manası varmıdır.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
rüyadan korkarak uyanmak,  rüyada korkarak uyanmak,  uykudan korkarak uyanmak,  korkarak uyanmak,  uykudan korkarak uyanma,  uykuda korkmak,  gece korkarak uyanmak