Cehennem ateşinin şiddeti ne kadardır?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
 1. 1
  Muhammed الله اكبر
     

  Cehennem ateşinin şiddeti ne kadardır?

  Cehennem ateşinin şiddeti ne kadardır?2589- Ebû Hüreyre (r.a.)’den rivâyete göre; Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: Sizin şu yakmakta olduğunuz ateş ki Cehennem sıcaklığının yetmiş parçasından bir parçadır. Bunun üzerine Ashab: Vallahi Cehennem ateşi dünya ateşi kadar bile olsa azab için kafi gelirdi. Ey Allah’ın Rasûlü! Dediler. Cehennem ateşi dünya ateşlerinden altmış dokuz kat fazlalaştırılmıştır. Her bir katın derecesi buradaki ateş kadardır.” (Buhârî, Bed-il Halk: 27; Müslim: Cennet: 17)
  ž Tirmizî: Bu hadis hasen sahihtir. Hemmâm b. Münebbih, Vehb b. Münebbih’in kardeşidir. Kendisinden Vehb hadis rivâyet etmiştir.
  2590- Ebû Saîd (r.a.)’den rivâyete göre, Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Sizin şu ateşiniz Cehennem ateşinin yetmiş parçasından bir parçadır. Bunlardan her bir parça dünya ateşine denktir.” (Tirmizî rivâyet etmiştir.)
  ž Tirmizî: Ebû Saîd hadisi hasen garibtir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  BELMA Kıdemli Üye

  Yorum: Cehennem ateşinin şiddeti ne kadardır?

  cehennen ateşi çok şiddetlidir ve bunu anlata bilmek için çok korkunç benzetmeler yapılmaktadır gerçi aynende böyle olacaktır onun ateşi asla tahmin edilemez büyüklükte


+ Yorum Gönder