+ Yorum Gönder
İslamda Hacc Alt Başlıklar ve Hac Hakkında Soru ve Cevaplar Kategorisinden Adet geciktirici hap kullandığı halde yine de leke gören bir bayan âdetli sayılırmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Fetva Meclisi
  Moderatör
  Reklam

  Adet geciktirici hap kullandığı halde yine de leke gören bir bayan âdetli sayılırmı

  Reklam

  Adet geciktirici hap kullandığı halde yine de leke gören bir bayan âdetli sayılırmı Mumsema Âdet geciktirici hap kullandığı halde yine de leke gören bir bayan âdetli sayılır mı?


  Âdet görme çağındaki kadınlardan gelen akıntılar kan renginde olmayıp bulanık olsa bile, tercih edilen görüşe göre, ister âdet günlerinin başında ister sonunda olsun, âdet (hayız) kanından sayılır. Kadınların âdet günleri en az üç gün, en çok on gündür. İki âdet arasındaki temizlik süresi ise en az on beş gündür (Merğinânî, el-Hidâye, I, 32, Beyrut, 1410/1990; Mevsılî, el-İhtiyâr, Beyrut 1423/2002, I, 36-37). Tabiplerin ifadelerine göre âdet geciktirici ilaçlar her zaman etkili olmayabilir. Dolayısıyla ilaç kullanıldığı halde âdet görmek mümkün olabilmektedir. Buna göre bir bayan, âdet geciktirici ilaç kullandığı halde, bu ilaç tesirsiz kalmış ve bir önceki âdetinin bitiminden itibaren on beş gün geçtikten sonra kan renginde bir akıntı gelmiş ise ve bu akıntı en az üç gün devam ederse, âdetli sayılır. Bu akıntı on günden fazla devam ederse onuncu günden sonrası âdet akıntısı sayılmaz. Kanamanın türünün belirlenmesinde en uygun yol, konunun uzmanı doktora başvurmaktır.

 2. 2
  Misafir

  Yorum: Adet geciktirici hap kullandığı halde yine de leke gören bir bayan âdetli sayılırmı


  Reklam


  Merhaba. Adet geciktirici kullandım. Eşimle ilişkiye girdik ama içime bosalmadi. Sonra ilacı biraktim ve şimdi sancim var ama pembe leke şeklinde geliyor. Regl olmadım değil mi?regl olur muyum

 3. 3
  arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Dini açıdan eğer adet dönemi içerisinde isen bu gelen pembe renkteki akıntılara adetten sayılırlar. Tıbbi açıdan ise, en doğru cevabı doktor veya eczacınıza o ilaçla ilgili sormaktır.

+ Yorum Gönder

adet geciktirici kullanırken lekelenme