5 üzerinden 4.58 | Toplam : 43 kişi
 1. 15
  Misafir
  - Abi bn gusul aldiktan sonra yikamadigim bir yer sandim onu yikayim derken abdest bozuldu ama orayi yikamisim onceden gusul kabul olmismudir

  - Merhaba lutfen yardmci olun basima gelen bi olay.Yaklasik 2 hafta once gusul alirken agzimdan agir bir kufur kacti maaleaef ve guslm kabul olmaz diye cok korktum ve Allah'im bir daha kufur etmeyecegim lutfen beni affet dedim.Gel gelelimki arada agzmdan hafif de olsa kufur cikiyor ve guslum bozuldugunu hissediyorum bi daha aliyorm salak dedigim an (afedersiniz) diger guslum de bozuldu hissediyorm.Icim cok kotu huzursiz yardim edin lutfen.


 2. 16
  ACİLSERVİS Administrator
  - Bir yeri yıkayayım derken nasıl gusül bozulabilir. Gusül meni akması ile ilişkiye girmek ile vs. bozulur.

  - Senin guslün bozulduğunu hissetmenle gusül bozulmaz. Guslü bozan durumlar şartlar vardır. O şartların içinde salak demek küfretmek yoktur.


 3. 17
  Misafir
  Hocam Cevap İçin Teşekkür Ederim Ancak Şüphem Şundan:
  Ben de öğrendim küfürn guslü bozmadığını ancak o zaman bilmiyordum.
  ''Allah'ım Bir Daha Küfür Etmeyeceğim''Dediğim için edince guslüm bozuldu hissediyorum.Sonuçta bir söz verdim o anki durumda.
  Artık içimde huzur kalmadı nerdeyse her guslümden 1 gün sonra başlıyor şüpheler ne yapabilirm lütfen yardım.


 4. 18
  klav Üye
  Dinin kuralları vardır ve bu kuralların içinde şüphe etmek güslü bozar diye bir şey yok.
  Bu kuralları sen değiştirmeye niyetlendiysen artık bilmiyorum.


 5. 19
  Misafir
  Hââşa hocam sadece "Allah'ım bir daha kufur etmeyecegim,lutfen guslumu kabul et " demem sknti yaratiyor bana.Cunku soz verdim hocam edince de insan kendini kotu hissediyor.


 6. 20
  Misafir
  Ben gulsul abdestine baslamadan istemeden sanki gaz cikti ama yine gulsule basladim kabul olmusmudur


 7. 21
  klav Üye
  Gaz çıkarmanın gusül abdesti ile ilgisi yok. Guslü bozmaz.


 8. 22
  Misafir
  gusül alman gerekiyor o gün yemek yapman da gerekiyor ertesi gün gusül aldin bir gün önceki yaptığın yemeği yersen tekrar gusül gerekir mi


 9. 23
  emre Devamlı Üye
  Yerinde olsaydım böyle bir düşünceye girmekten ve sormaktan utanırdım. Cünup nasıl olunur bellidir. Cinsel ilişki veyahüt meninin akması ile olur. Geri kalan her türlü hayalleriniz sağlığınıza ve dininize zarardır.


 10. 24
  Misafir
  Merhabar banyoya girdimde veseve cok geliyorum abdeste baslamak ici besmele cekecem olmadi diyorum art arda besmele cekiyorum alamiyorum abdestimi ve bnde arkadasima soyledim banyonun kapisinin arkasinda sn dur bn soyleyim sn tam sıkinti yok soyledin dedinde bn hic muhappet bile etmeden aliyorum abdestimi kabul olurmu abdestim


 11. 25
  Misafir
  Merhaba bende gusülde vesvese alıyorum gusül alıyorum sonra bir yerim kurumu kaldı diye aklıma bir şey geliyo kuru kaldığını düşündüğüm yeri şeytanla savaşmak için yıkamasam olur mu?


 12. 26
  afsarbeyi Üye
  Evet kesinlikle yıkama. düşüncelere kulak asma.


 13. 27
  beyaz124 Üye
  Selamunaleyküm.Benim üç tane sorum olacaktı.
  1.Ben her sabah kalktığımda boyle çaamaşırıma bakıp kendimi zorlayıp bi kaç ıslaklığa benzer şeyler görüyorum.Sonra kendi kendimi yiyip duruyorum gusül almam gerekir mi diye.Hocam bu vesvese midir? Yani bazen arka arkaya birkaç gün banyo yaptığım oluyor ve banyolarim da 1 1.5 saat sürünce artik psikolojim bozulmaya başladı.Bu konuda nasil emin olabilirim.

  2.Ben meni mezi arasındaki ayrımı yapamıyorum.Mesela kalktım bir ıslaklık gördüm banyo yapmam gerekiyor gibi sürekli bir rahatsızlık duyuyorum.Bunu nasil ayırt edebilirim?

  3.Benim gusul abdestlerim çok uzun sürüyor.Bu da beni baya bir yoruyor ve namazlatı kaçırmama sebep oluyor.Yani bana sanki suyu oraya döksem bile su değmemiş gibi geliyor.Hocam bana nasıl gusul abdest alacağımı ince detaylarına kadar anlatır mısınız?Yani bu olaylar benim için çok zor olmaya başladi artik gücüm kalmamış gibi hissediyorum ve çok zorlanıyorum.


 14. 28
  ait Üye
  a.selam bu anlattıkların müslüma yakışmaz çok saçma.
  çamaşırında bir iki damla bir şey arama bolca sıvı varsa menidir. banyoda üzerine suyu dök bilmem nasıl hissetsente tekrar yapma şeytana uyma.


+ Yorum Gönder
Git İlk 1235 Son