Konusunu Oylayın.: İdrarda gelen sıvıyla gusül almalı mıyım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
İdrarda gelen sıvıyla gusül almalı mıyım?
 1. 09.Ağustos.2016, 20:48
  1
  Misafir

  İdrarda gelen sıvıyla gusül almalı mıyım?


  İdrarda gelen sıvıyla gusül almalı mıyım? Mumsema Selamın aleyküm. Ben bu sabah ihtilam olmuştum. Daha sonra hissettim ama kalkmadım. Öğle vakitlerinde uyandım. Akşam 6 gibi gusül abdesti aldım. Almadan önce gün içerisinde surekli cinsel düşünceler vardı. Bu yüzden ara ara sıvı aktı. Hiç bakmadım çünkü mezi gibi geliyordu. Zevk vermeden çıkıyordu. Ayrıca gusülden önce 1 kere ve uyandıktan 1-2 saat sonra 1 kere idrarımı yapmıştım. Gusül aldıktan 2 saat sonra büyük abdestimi yaptığımda İdrarımıda yaparken ilk damlası çıkınca yarıda kesip bir damla parmağıma aldım ve iki parmağım arasında uzuyordu. İçerinse yapışkan bir sıvı vardı yani. Zevk almadım. Benim sorum acaba ihtilam olduğumda meni tam çıkmadıysa idrar ile birlikte çıkmış olabilir mi? Ve şimdi gusül almam gerekiyor mu? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden Allah razı olsun.


 2. 09.Ağustos.2016, 20:48
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamın aleyküm. Ben bu sabah ihtilam olmuştum. Daha sonra hissettim ama kalkmadım. Öğle vakitlerinde uyandım. Akşam 6 gibi gusül abdesti aldım. Almadan önce gün içerisinde surekli cinsel düşünceler vardı. Bu yüzden ara ara sıvı aktı. Hiç bakmadım çünkü mezi gibi geliyordu. Zevk vermeden çıkıyordu. Ayrıca gusülden önce 1 kere ve uyandıktan 1-2 saat sonra 1 kere idrarımı yapmıştım. Gusül aldıktan 2 saat sonra büyük abdestimi yaptığımda İdrarımıda yaparken ilk damlası çıkınca yarıda kesip bir damla parmağıma aldım ve iki parmağım arasında uzuyordu. İçerinse yapışkan bir sıvı vardı yani. Zevk almadım. Benim sorum acaba ihtilam olduğumda meni tam çıkmadıysa idrar ile birlikte çıkmış olabilir mi? Ve şimdi gusül almam gerekiyor mu? Lütfen yardımcı olun. Şimdiden Allah razı olsun.

 3. 14.Ağustos.2016, 01:06
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,920
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: İdrarda gelen sıvıyla gusül almalı mıyım?
  Aleykum selam. İhtilam olmak demek, ya rüya ile veya rüya olmadan uyku halinde iken meninin çıkmasıdır. Eğer meni çıkmışsa cünüpsün ve yıkanman gerekir. Daha sonra meni veya mezi gelmesinin bir farkı veya önemi yoktur. Mezi şeffaf ve yapışkandır sadece mezi gelmesi cünüp etmez.


 4. 14.Ağustos.2016, 01:06
  2
  Yönetici  Aleykum selam. İhtilam olmak demek, ya rüya ile veya rüya olmadan uyku halinde iken meninin çıkmasıdır. Eğer meni çıkmışsa cünüpsün ve yıkanman gerekir. Daha sonra meni veya mezi gelmesinin bir farkı veya önemi yoktur. Mezi şeffaf ve yapışkandır sadece mezi gelmesi cünüp etmez.
+ Yorum Gönder