Konusunu Oylayın.: Mezi gelmesiyle sorumluluk başlar mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Mezi gelmesiyle sorumluluk başlar mı?
 1. 30.Haziran.2016, 15:45
  1
  Misafir

  Mezi gelmesiyle sorumluluk başlar mı?


  Mezi gelmesiyle sorumluluk başlar mı? Mumsema Merhaba, sabah kalktığımda kilodumda minicik, yaklaşık bir boncuk kadar olan bir leke gördüm, leke ıslak değildi ve sahurda biraz tatlı falan yemiştim. Cinsel içerikli rüya görmedim, şuana kadar benden hiç "MENİ " denilen o yoğun sıvıdan da gelmedi. Bir-iki defa mezi gelmişti bu olaydan önce de, ama uykuda ilk kez oluyor. Bu leke de mezi gibi gözüküyor, bunu anladım fakat benim şuan sorumluluklarım başlamış mıdır ? Çok yerde araştırdım "MENİ " denilen şey gelmeden ibadet sorumluluğu başlamamaktadır diyordu fakat emin olmak için soruyorum. Namaz kılmak vs beni aşırı zorluyor bazen.. Leke ıslak değildi. Bide daha 12 yaşımdayım , çok erken değil mi ? İlk mezi geldiğinde 12 yaşına gireceğim doğum günümden bir gün önceydi yani daha 12'ye girmemiştim bile.. Her neyse, ibadetlerim farz mı değil mi "KESİN" bilgi verirseniz sevinirim. Kesin farz olamayacağını düşünüyorum daha meni gelmedi ama hiç emin olamıyorum bu olaylar hayatımı kararttı resmen Ve dediğim gibi o gördüğüm leke "MEZİ"nin tanımına uymaktadır.


 2. 30.Haziran.2016, 15:45
  1
  Kayitsiz Uye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayitsiz Uye
  Misafir  Merhaba, sabah kalktığımda kilodumda minicik, yaklaşık bir boncuk kadar olan bir leke gördüm, leke ıslak değildi ve sahurda biraz tatlı falan yemiştim. Cinsel içerikli rüya görmedim, şuana kadar benden hiç "MENİ " denilen o yoğun sıvıdan da gelmedi. Bir-iki defa mezi gelmişti bu olaydan önce de, ama uykuda ilk kez oluyor. Bu leke de mezi gibi gözüküyor, bunu anladım fakat benim şuan sorumluluklarım başlamış mıdır ? Çok yerde araştırdım "MENİ " denilen şey gelmeden ibadet sorumluluğu başlamamaktadır diyordu fakat emin olmak için soruyorum. Namaz kılmak vs beni aşırı zorluyor bazen.. Leke ıslak değildi. Bide daha 12 yaşımdayım , çok erken değil mi ? İlk mezi geldiğinde 12 yaşına gireceğim doğum günümden bir gün önceydi yani daha 12'ye girmemiştim bile.. Her neyse, ibadetlerim farz mı değil mi "KESİN" bilgi verirseniz sevinirim. Kesin farz olamayacağını düşünüyorum daha meni gelmedi ama hiç emin olamıyorum bu olaylar hayatımı kararttı resmen Ve dediğim gibi o gördüğüm leke "MEZİ"nin tanımına uymaktadır.

 3. 19.Temmuz.2016, 12:53
  2
  arifselim
  Yönetici

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 27,911
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Mezi gelmesiyle sorumluluk başlar mı?
  Merhaba kardeşim. Bu anlattıklarından bu sıvının mezi olduğu anlaşılıyor. Ama sen ergenliğe girmemiş olsan bile iyi ile kötüyü ayırt edebilecek durumdasın ve ibadetlerine artık kendini alıştırman gerekir.


 4. 19.Temmuz.2016, 12:53
  2
  Yönetici  Merhaba kardeşim. Bu anlattıklarından bu sıvının mezi olduğu anlaşılıyor. Ama sen ergenliğe girmemiş olsan bile iyi ile kötüyü ayırt edebilecek durumdasın ve ibadetlerine artık kendini alıştırman gerekir.
+ Yorum Gönder