Konusunu Oylayın.: Gusül abdestinin tam olmadığını bilmek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Gusül abdestinin tam olmadığını bilmek
 1. 06.Aralık.2015, 19:37
  1
  Misafir

  Gusül abdestinin tam olmadığını bilmek


  Gusül abdestinin tam olmadığını bilmek Mumsema Selamünaleyküm ve rahmetullah kardeşim. ben gusül abdestini düzgün alamıyorum galiba. vesvesedir diyorum fakat fiziksel olarak kötü şeyler hissediyorum. Gusül abdestini aldığım bir zaman, her şey yolunda oluyor fakat başka bir gusül aldığımda her şey tam tersine dönüyor. Başım ağrıyor, namazda olup olmadığımı bilemiyorum, hiçbir şey yapasım gelmiyor, sadece yatıp uyuyasım geliyor. Hayattan kopuyorum adeta. Yani bir gusül aldığımda farklı diğer gusül aldığımda farklı oluyorum. Böyle bir durum hissettiğimde tekrar gusül almam lazım mı?


 2. 06.Aralık.2015, 19:37
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamünaleyküm ve rahmetullah kardeşim. ben gusül abdestini düzgün alamıyorum galiba. vesvesedir diyorum fakat fiziksel olarak kötü şeyler hissediyorum. Gusül abdestini aldığım bir zaman, her şey yolunda oluyor fakat başka bir gusül aldığımda her şey tam tersine dönüyor. Başım ağrıyor, namazda olup olmadığımı bilemiyorum, hiçbir şey yapasım gelmiyor, sadece yatıp uyuyasım geliyor. Hayattan kopuyorum adeta. Yani bir gusül aldığımda farklı diğer gusül aldığımda farklı oluyorum. Böyle bir durum hissettiğimde tekrar gusül almam lazım mı?

 3. 06.Aralık.2015, 19:54
  2
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 9,405
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 102

  Cevap: Gusül abdestinin tam olmadığını bilmek
  Vealeykumsesselam verahmetullah Değerli kardeşimiz. Gusül Abdestinde Önemli olan bütün vücuda suyun ulaşmasıdır. Eğer gusül abdesti aldığınızda bütün vücudunuz kuru kalmayacak şekildi yıkanırsanız tekrardan gusül abdesti almanız gerekmez.


 4. 06.Aralık.2015, 19:54
  2
  Moderatör  Vealeykumsesselam verahmetullah Değerli kardeşimiz. Gusül Abdestinde Önemli olan bütün vücuda suyun ulaşmasıdır. Eğer gusül abdesti aldığınızda bütün vücudunuz kuru kalmayacak şekildi yıkanırsanız tekrardan gusül abdesti almanız gerekmez.
+ Yorum Gönder