+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Cinsel konular hakkında fıkhi sorular ve cevaplar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Cinsel konular hakkında fıkhi sorular ve cevaplar

  Reklam
  Cevap: Cinsel konular hakkında fıkhi sorular ve cevaplar isimli konu Mumsema.com
  Slmaylkm hocam
  Hocam biz 24 sene evliyiz hic dogru durust cinsel iliskimiz olmadi ben erkek olarak yaklastigimda maseret ariyor
  Ne yap mam lazim bir birimizi ama cok seviyoruz.
  Hocam 3 tane cocuklarimiz var

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Cinsel konular hakkında fıkhi sorular ve cevaplar


  Reklam  Aleykum selam kardeşim. Bu durumda ilk önce bu sorunu kendi aranızda ciddi olarak konuşmalısınız. Sorunun ne olduğunu iyice bilmeli ve gidermelisiniz. Gerekirse birlikte doktora gitmeli ve sorunu çözmek için gayret sarfetmelisiniz. Bu şekilde kalmak doğru değildir.

 3. Misafir
  ben sürekli mastürbasyon yapıyorum kendimi tutamıyorum yani sürekli boy abdesti almam gerek ama alamıyorum kıldıgım namaz kabul olur mu ?

 4. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyon yapılırsa kişi cünüp olur ve cünüp olan kimse namaz kılamaz. Bir namaz vakti geçmeden gusül abdesti almak zorundasın. Ayrıca mastürbasyon ancak zinaya düşmekten korktuğunda yapmak caiz olur. Bunu zevk için yapmak haramdır.

 5. Misafir
  Merhabalar benim adım serap eşimi bu illet belası olan kumar hastalığından kurtaramadım evi sattı boşanma noktasındayız 3 çocuk var nasıl boşanırım ...sizden ricam bu kumar oynanan yer hacı ahmet denilen bir kişinin bu adam 75 yaşında 250 tl kirası var yani bu adam 250 tl için ahiretini ve dünyasını kaybediyor ayrıca bu adamlara kimse kiraya dükkan vermiyorlar çevresindeki dükkanlar herkez hacıya beddua ediyor polise bile gittim biz birşey yapamayız dediler oraya gelenlerin hepsinin eşleri çok sıkıntıda ramazandada açık içki kumar herşey var lütfen yardım sadece bu hacı denilen kişiyi ikna edin o dükkan boş kalsın ben vereyim 250 tl yi ben aradım ikna edemedim

  Soru:
  Hocam iftardan sonra uyuyoruz ve ilişkiye giriyoruz sonra sahura kalkiyoruz ama sabah 6 7 saat civarlarinda banyo yapiyoruz gunahmi

 6. arifselim
  Yönetici
  İftar ile imsak arasında cinsel ilişkiye girilebilir. Ama sabah namazı vakti çıkmadan gusül etmek farzdır. Cünüp olarak oruca girmek orucu bozmaz.

 7. Misafir
  ruyamin bir kisminda mastürbasyon yaptigimi gördüm ama ic camasirimda islaklik yoktu ve uyandığımda orucumun zarar vermesinden korkuyorum ne yapmam gerekir.gusul abdest almak gerekir mi diğer ibadetler için acil cevap verirseniz teşekkür ederim

 8. mum
  Administrator
  Rüyada ne yaptığınız önemli değildir, önemli olan iç çamaşırında meni lekesi görüp görmediğinizdir.
  Leke görmediğinize göre oruca bir zararı yok ve yıkanmanıza da gerek yok

 9. Misafir
  Erkek arkadaşımızla tlf ilişki konularını konuşmak ve bundan etkilenmek cünüplükmüdür

 10. Selam2
  Devamlı Üye
  Meninin gelmesi, ilişkiye girmek, rüyalanmak guslü gerektirir. Konuşmak gusül gerektirmez.

 11. Misafir
  eşinin çıplak resimlerini başkasına gösterdiğini gördüğünüzde dinen boşanmak gerekirmi

 12. arifselim
  Yönetici
  Bu haramdır ve büyük günahtır. Boşanma veya boşanmama durumuna sizin karar vermeniz gerekir. Dinen bu boşanma nedenidir diyemeyiz. Eşinizle konuşun ve içinizde şüpheye yer kalmayacak şekilde içinizi rahat etmesini sağlamak sizin hakkınızdır.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
cinsel dini sorular,  dini konular soru cevap,  islamda cinsellikle ilgili sorular,  cinsel konular,  islami cinsel sorular,  dini cinsel sorular,  islamda cinsellik soru cevap