Konusunu Oylayın.: Gusül abdestinden sonra ağza su vermek

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Gusül abdestinden sonra ağza su vermek
 1. 19.Mart.2012, 14:41
  1
  Misafir

  Gusül abdestinden sonra ağza su vermek


  Gusül abdestinden sonra ağza su vermek Mumsema Selamun Aleykum , Ben gusül abdesti alırken vesvese yapan birisiyim,gusül abdestimi aldıktan sonra vesvese mi bilmiyorum sanırım vesvese ağızıma su verdim mi hatırlayamadım,ama her zaman ağıza su vererek başlarım yine öyle yapmışımdır ama zaten vesvese yapıyorum diye tekrar gusül abdesti almak yerine gusül den sonra ağzıma 3 kere su daha verdim endişeye mahal vermemek için,gusülüm geçerlimidir? Şimdiden Allah razı olsun.


 2. 19.Mart.2012, 14:41
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Selamun Aleykum , Ben gusül abdesti alırken vesvese yapan birisiyim,gusül abdestimi aldıktan sonra vesvese mi bilmiyorum sanırım vesvese ağızıma su verdim mi hatırlayamadım,ama her zaman ağıza su vererek başlarım yine öyle yapmışımdır ama zaten vesvese yapıyorum diye tekrar gusül abdesti almak yerine gusül den sonra ağzıma 3 kere su daha verdim endişeye mahal vermemek için,gusülüm geçerlimidir? Şimdiden Allah razı olsun.

 3. 20.Mart.2012, 14:44
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,107
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Gusül abdestinden sonra ağza su vermek
  Hanefi mezhebinde ağza su vermek farzdır. Gusül sırasında ağzınıza su verip vermediğinizi hatırlamıyorsanız sonradan ağzınızı çalkalamanız yeterlidir. Guslünüz geçerlidir. Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir.


 4. 20.Mart.2012, 14:44
  2
  Devamlı Üye  Hanefi mezhebinde ağza su vermek farzdır. Gusül sırasında ağzınıza su verip vermediğinizi hatırlamıyorsanız sonradan ağzınızı çalkalamanız yeterlidir. Guslünüz geçerlidir. Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir.
+ Yorum Gönder