Konusunu Oylayın.: Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?
 1. 13.Aralık.2011, 17:15
  1
  Misafir

  Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?


  Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır? Mumsema Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?


 2. 13.Aralık.2011, 17:15
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?

 3. 14.Aralık.2011, 03:44
  2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,532
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 226
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  Cevap: Kendi eşinle ilişkiden sonra alınan gusul ile zina yapıldıktan sonra yapılan gusül arasında fark var mıdır?
  Fıkıh dilinde cünüplük (=cenâbet), cinsî münasebet veya şehvetle meninin gelmesi (inzal) sebepleriyle meydana gelen ve belirli ibadetlerin yapılmasına engel olan hükmî kirlilik halinin adıdır. Bu durum ise guslü gerektirmektedir. İster evlilik gibi meşru bir yolla olsun ister zina ile olsun fark etmez. Her iki durumda da gusül abdesti alınır. Eşiyle ilişki ile zina ile ilişkiden sonra alınan gusül abdestlerinde şekil açısından fark yoktur. Yalnız şu hakikat unutulmamalıdır ki evlilik ilişkisi meşru ve helaldir. Zina ise haram ve büyük bir günahtır. Gusül abdesti alınarak zinanın sorumluluğundan kurtulunamaz.
  Sakarya il mftlğü 4. 14.Aralık.2011, 03:44
  2
  Silent and lonely rains  Fıkıh dilinde cünüplük (=cenâbet), cinsî münasebet veya şehvetle meninin gelmesi (inzal) sebepleriyle meydana gelen ve belirli ibadetlerin yapılmasına engel olan hükmî kirlilik halinin adıdır. Bu durum ise guslü gerektirmektedir. İster evlilik gibi meşru bir yolla olsun ister zina ile olsun fark etmez. Her iki durumda da gusül abdesti alınır. Eşiyle ilişki ile zina ile ilişkiden sonra alınan gusül abdestlerinde şekil açısından fark yoktur. Yalnız şu hakikat unutulmamalıdır ki evlilik ilişkisi meşru ve helaldir. Zina ise haram ve büyük bir günahtır. Gusül abdesti alınarak zinanın sorumluluğundan kurtulunamaz.
  Sakarya il mftlğü

+ Yorum Gönder