+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Gusül ve Abdest Kategorisinden Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusül alınmasını gerektirir mi?

  Reklam
  Sual: merhaba ben bır bayanım sıkayetım ruyamda esımle beraber oluyorum hatta ruyada bosaldım da dıyorum .ama uyandıgımda ne bı ıslaklık var nede baska bırsey sadece ruyada hıssedıyorum bunun ıcın ne yapmam gerekıyo gusul etmem gereklımı lutfen yardımcı olun bu durumdan cok muzdarıbım... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Rüyada cinsel ilişkiye girdiğini görmek gusul alınmasını gerektirir mi?


  Reklam  Cevap: Hadis: "İnzal vaki olmadıkça (meni akmadıkça) kendisine gusül gerekmez. Nasıl ki erkekten meni gelmedikçe kendisine gusül gerekmiyorsa..."
  Ahmed b. Hanbel aynı hadîsi şu lafızla tesbit ve rivayet etmiştir: Havle (r.a.), Hz. Peygamber'den (a.s.) rüyasında ihtilâm olan kadından sordu. Peygamberimiz (a.s.) şu cevabı verdi:
  "Islaklık gördüğü zaman gusletsin!"
  Hz. Aişe (r.a.)'dan yapılan rivayette, demiştir ki:
  "Resûlüllah (a.s.) Efendimiz'den, ıslaklık görüp ihtilâm olduğunu hatırlamayan adamdan sordu. Şöyle buyurdu:
  "Gusleder..."
  Ayrıca ihtilâm olduğunu hatırlayıp kendinde ıslaklık görmeyen adamdan soruldu. Buyurdu ki:
  "Ona gusül gerekmez..."
  Bunun üzerine Ümmu Süleym (r.a.), "Kadın onu (ıslaklığı) görür de kendisine gusül gerekir?" diyerek hayretini belirtti. Resûlullah (a.s.) ona:
  "Evet kadınlar ancak erkeklerin bir parçasıdır."


  Sonuç: Uyanınca ıslaklık varsa yani meni gelmişse gusül gerekir. Islaklık (MENİ) yok ise gusül gerekmez.


 3. Misafir
  Ben ruyada bosaldım men cıktı ama malıyatlıydım gusul aldım yarama degmıeycek sekılde her tarafa degıdı mı emın degılım yarısında baksrı gıydım aıllen geldı ?

 4. mum
  Administrator
  İhtilamda rüya önemli değildir.
  Uyandıktan sonra leke yoksa gusül almaya gerek yoktur.


 5. Misafir
  ALLAH sizden razı olsun kafamı kurcalıyordu bu konu iki kere yaşadım saolun rahatladım şimdi

 6. Misafir
  Bunlar şeytani rüyalardır gerçekte bi akıntı olmadikca gusl gerektirmez ama şüphe duyarsanız gusl alması daha doğru olur ...zevk suyu denilen sıvı dahi gusl gerektirir....

 7. Misafir
  selam aleyküm dün gece oruç için kalkmadım uyumadan önce yeme den niyetlenir diye düşündüm sabaha karşı öyle bir rüya gördüm ki tanıdığım bir arkadş ile erkek erkeğe ilişkiye girdiğimi sonrasında da onun yüzüne vucuduna şehvetle boşaldığımı gördüm ama uyandığımda ıslaklık yoktu 1. sorum oruca niyetleneyim mi yada niyetlenmiş olurmuyum 2. sorum güsul abdest almadım şimdi ne olucak bilemedim kafam karışık bu rüya neye delalet manası anlamı nedir.

 8. arifselim
  Yönetici
  Eğer yarın oruç tutacağım diye aklınızdan geçirmişseniz bu zaten bir niyet olarak yeterli olur. Rüyada ne görülürse görülürsün önemli olan uyandıktan sonra ıslaklığın olmasıdır. Eğer ıslaklık yoksa gusül abdesti alınmaz.

 9. Misafir
  Hoca bu sorumu cevaplarsanız sevinirim hocam ben rüyamda bi kadının özel yerini gördüm kalktığım da hemen erkeklik organımı tuttum en ufak Bi ıslaklık yoktu hocam bu gusul gerektirir mi ?

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu rüyadan cünüp olmazsınız gusül abdesti almaya gerek yoktur.

 11. Misafir
  Merhaba oldukca vesveseli bir yapiya sahip oldum rüyamda hic cinsel iliskiye girdigimi görmedim,erkekle hep sacma seyler ve cok kolay ruyada kendimi sikip biraktimmi sadece organimda atma oluyor genelde oruca niyetlendimmi sabah islaklik olmuyor ..bazen fakat bayanlatin sorunu benim her zaman akintim oldugu icin anlamiyrm tamda iliski olmadigi icin gusul gereklimi degilmi bilmyrm ama cok bunalip dusunuyom bazenseytanin vesvesi degip namaza ,oruc devam gusul etmeden çok dusunumce aklimda olcagina gsul et kurtul diyrm..bunaldim ne yapmm gerektigini bilmiyrm bazen cinsel isteklerim artiyr,,bundada namazi etilermi hep bir süphe,cok kolay herekete geciyr cinsel bölgemse sastim bayan oluncada zor konulari konusmak .yardimci olurmusunuz

 12. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bayanların menisi açık renkte ve sarımtırak olur. Uyandıktan sonra eğer meninin geldiği görürseniz o zaman gusül abdesti almalısınız. Cinsel düşünce ve isteklerin gelmesi namazı veya orucu etkilemez.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
rüyada ilişkiye girmek gusül gerektirirmi,  rüyada ilişkiye girmek abdest gerektirir mi,  rüyada eşiyle ilişkiye girmek gusül gerektirirmi,  rüyada boşaldığını görmek,  Ruyada iliskiye girmek gusul gerektirir mi,  rüyada boşaldığını görmek gusül gerektirir mi,  ruyada iliskiye girmek gusul gerektirirmi