5 üzerinden 4.05 | Toplam : 73 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Gusülden Sonra Kadından Meni Gelirse Tekrar Gusletmek Gerekir Mi

  Selam,gusül Almadan önce Biraz Bekliyorum,idrarımı Da Yapıyorum Fakat Banyodan Yani Gusülden Sonra Biraz Hareket Ettikten Sonra Tekrar Meni Geliyor Bayağı Bildiğimiz Kokulu Meni Akıntı Falan Değil,çok Tereddüt Ediyorum Lütfen Cevaplar Mısınız Ancak Sağlam Kaynak Olursa Sevinirim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Desert Rose Kıdemli Üye

  Yanıt: Gusülden Sonra Kadından Meni Gelirse Tekrar Gusletmek Gerekir Mi

  Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim.
  gusülden sonra kadından meni gelirse tekrar gusletmek gerekmiyor
  Namaz abdestiniz bozulduğundan sadece Namaz abdesti almanız gerekir.


 3. 3
  Hoca Moderatör

  Cevap: Gusülden Sonra Kadından Meni Gelirse Tekrar Gusletmek Gerekir Mi

  Gusülden sonra meni gelirse, gusül abdestini yeniden almak gerekir mi?

  İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

  Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek meni guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o meni, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.


 4. Reklam

 5. 4
  NuN Özel Üye

  kadin ilişkiden sonra abdest aldiktan sonra akinti gelmesi

  Gusülden sonra kadından veya erkekten meni gelirse, bakılır; Gusülden önce idrar yapmış veya az yürümüşse, çıkan akıntı yani meni cünüp yapmaz.


 6. 5
  Misafir
  bir kadından yıkandıktan sonra kocasının menisi çıkacak olsa gusül bozulur mu
  Ben bayanim iliskiye girdikten sonra gusul abdeti aliyorum sonra sperm geri cikiyo gusul gerekirmi


 7. 6
  arifselim Yönetici
  Bir bayandan ilişkiden ve gusül abdesti aldıktan sonra eşinin menisi çıkarsa bu guslü gerektirmez cünüp etmez.


 8. 7
  Misafir
  Eşimle ilişki sonra gusul aldım oruc icin niyet getirdim sabah kalktığımda biraz meni geldi orucum bozuldu mu


 9. 8
  arifselim Yönetici
  İmsak vakti girmeden ilişkiye girmek orucu etkilemez. Meni kesildikten sonra gusül almak gerekir. Eğer yeterince bir zaman geçmişse ve daha sonra meni görülmüşse bu tekrar guslü gerektirmez.

  İmsak girdikten sonra gelen meni artık orucunu bozmaz orucun geçerlidir.


 10. 9
  Misafir
  Ben mast yaptım aradan 1 saat sonra falan abdest aldım 40 dan daha fazla evin içinde adım attım tuvaletede gittim ama meniyi dısarı çıkartamadım daha fazla brklemeye dayanamayıp abdestimi aldım çıktıktan sonra bir kere daha tualetimi yaptımmı yapmadımmı hatırlamıyorum ama aradan bir kaç saat sonra tualete gittigimde vajinamın içinde meni vardı şimdi tekrar gusül abdesti almalımıyım


 11. 10
  arifselim Yönetici
  Bu kadar bir süre geçmesi yeterlidir. Kadının menisi geri gidebilir, geç çıkabilir yada hiç çıkmayabilir. Artık bu durumda aldığın guslün yeterlidir tekrar gusle gerek yoktur.


 12. 11
  Misafir
  Merhaba bekar bir bayan olduğum icin dün kendi kendimi tatmin ettim sonra uyudum uyandıktan sonra bir süre bekledim 1 saatin üstünde kücük tualetimi yaptım gelen meniyi görünen kısmını çıkarttım yikadım özel bolgemi evin içinde 40 ın ustunde adım attım sonra gusul abdestimi aldım aradan biraz zaman sonra kücuk tualetimi yaptım pamuk koymustum herhangi bir sey yoktu aradan belirli bir zaman sonra tekrar kucük tualetimi yapmak icin girdim kontrol etmek icin vajinama baktiğımda uzunlamasina sünücü olarak menimidir artık bilmiyorum ki meni olması lazım bir miktar o vardı onu cıkarttım şimdi ne yapmam gerekiyor tekrar gusul abdesti almalımıyım bu konuda cok takıntılıyım ne yapmam gerekiyor gusül abdesti alırkende zorlanıyorum lutfen acil cevap yazarmisiniz tekrar gusul abdesti almam gerekiyormu bu gelen meni icin yoksa gerekmiyormu?birde abdest alirken vajianın içi yıkanırmı yoksa yüzeyselmi yıkanir?


 13. 12
  @hmet Özel Üye
  Alıntı
  sünücü olarak menimidir artık bilmiyorum
  Uzun zaman geçmiş, idrar yapmışsınız, yürümüşsünüz artık meni kalması mümkün değil, Meni kalmışsa bile yani son gördüğünüz meni olsa bile gusül gerektirmez


 14. 13
  Misafir
  Benimde bir sorum olcaktı bayanım ben hic bir sey yapmadığım halde meni gibi bir seyler geliyor bendende ve bu benim psikolojimi çok etkiliyor bu yuzden sürekli gusul abdesti almaktan yoruldum bu gun sadece duş alıp cıkacaktım ama kücük tualetimi yaparken yapıs yapıs sıvı burdan ogrendiklerimize göre mezi diye dusunuyorum ama baya yoğun olarak geldigi icin acaba menimi diye tereddut edip vesveseye kapilarak gusül abdesti alayım dedim saat biraz geç olduğu icin oyalanmamak icin kulağımdaki küpe deliklerine açılsın diye küpe takıp çıkartmadım zaten dünde gusul abdesti almıstım birde hemen çıkayım banyodan diye o yapıs yapıs olayı gordukten sonra direk banyoya girdim 40 adım atmadım ama kucuk tualetimi yaptım gusulden sonra tekrar tualete gittiğimde bir sey yoktu ama ikinci kez gittiğimde bu sefer vajinamın icinde meni gibi sarımsı beyazımsı bayanlardan çıkan sperm gibi bir sey vardı abdest almadan once 40 adım atmadım yapıs yapıs olayı gorur gormez aceleden yazdığım gibi hemen banyoya girip abdestimi aldim ama abdestimden once kucuk tualetimi yapmıstım fakat hiç beklemeden abdestimi aldığim icin icim huzursuz şu an bu dediklerime göre ne yapmam gerekiyor tekrar gusul almalımıyım?


 15. 14
  ACİLSERVİS Administrator
  Meziden dolayı gusül alınmaz. İdrarla aynı sayılır.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son