5 üzerinden 4.18 | Toplam : 45 kişi
 1. 1
  Misafir
     

  Beyaz akıntı abdest bozar mı?

  Vücudun zorlanmasıyla veya vücudun üşümesiyle akıntının normal renk ve özelliğinde herhangi bir değişiklik olmaksızın sadece miktarında artış olabilen bu akıntının doğal hali; şeffaf, beyaz, yoğun olmayan, kokusuz, burun akıntısı görünümündedir. Bu akıntılar; bir hastalık neticesi olmayan, aksine uzvun tabii akıntısıdır. Regl günlerinin yaklaşması veya son bulmasına bağlı olarak da renginde koyuluk, miktarında da artış gözlenebilir. Bu akıntı bir rahatsızlıktan dolayı olmadığı için necis, yani pis değildir. Dolayısıyla bu akıntı abdest bozmaz.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Hasret Rüzgarı mumine.com

  --->: Beyaz akıntı abdest bozar mı?

  beyaz,sarı akıntı aktığı zaman abdest bozulur,namaz kabul olmaz,yapmamız gereken çamaşırınızı deniştirmek,devamlı pamuk kullanalım akıntı her bayanda görünür engellemenin en sağlıklı yolu pamuktur :)


 3. 3
  Misafir

  Yani şimdi bu akıntı abdesti bozmaz mı bir kadın için? Kafam karıştı biraz. Namaza yeni başladığımda bu akıntılar abdesti bozar diye bi düşünce yoktu çünkü bende.


 4. Reklam

 5. 4
  Şema Moderatör

  Cevap: Beyaz akıntı abdest bozar mı?

  Bütün günlük beyaz akıntılar abdesti bozar ama gusül gerekmez


 6. 5
  Misafir
  Merhaba herkese
  Peki necis olan akıntı da pamukla kesilirse (ıslaklık ve iltihap pamuk dışına çıkmazsa) alınmış olan abdestle bir kaç vakit namaz kılınanilir mi? Bir ilmihalde zaman zaman bütün kadınların akıntılarının necis olduğundan ve bu necaset pamuk vb tamponla tıkanırsa ıslaklık dışarı çıkmadığı müddetçe abdestin devam ettiğinden bahsetmiş.Bu konuda bilginiz ve fikriniz nedir?Teşekkürler.


 7. 6
  imam Özel Üye
  Günlük akıntılar pamuk ve bez dışına çıkmasa bile abdesti bozar, her namaz için çıkarılmalıdır


 8. 7
  Misafir
  benm sorum dıyelımkı abdest alırken pamugu kullanıyoruz abdest bozmaya gıttımızde pamugu cıkarıyoruz ve bırdaha koymuyoruz bır sonrakı abdestı alana kadar akıntı gelıyo ıc camasırımıza bulastı pekı bu bır sonrakı abdeste engelmıdır ıc camasırımızı degıstırmelımıyız yoksa tekrar pamuk koyup normal abdestımızımı almalıyız ıc camasırımızı degıstırmeden


 9. 8
  Şema Moderatör
  Necaset bulaşan İç çamaşır değişmeli veya yıkanmalıdır


 10. 9
  Misafir
  Namaz kılamıyordum günah diye şükürler olsun oh,namaza başlamayı düşünüyorum hadi hayırlısı teşekkürler


 11. 10
  Misafir
  Oh süper teşekkürler namaza başlamayı düşünüyorum yani bi sorun yok yeşekkürler


 12. 11
  Misafir
  - Peki pamuk yerine gunluk ped kullanmak dogru mu

  - Benden sehvetsizce hareket ederken genelde yururken titreme olmadan gunluk beyaz akinti gibi akinti geliyor ama rengi sarimtrak gusul gerektirirmi?


 13. 12
  Şema Moderatör
  - Pamuk veya ped kullanmak uygundur dilediğinizi kullanın


  - Kadınların genelinde bu gibi akıntılar olur bu normal bir durumdur ve gusül gerekmez.


 14. 13
  Misafir
  Bu akıntı namaz kılarken aniden geliyor. Bazen namaz vakti dar oluyor namazını kılman gerekiyor bazen de cemaatle kılıyorsun aynı şekilde akıntının geldiğini hissediyorsun bu durumda ne yapıcaz pek anlayamadım doğrusu. Sonuçta o pamuk öylece durmazki. Kafam karıştı. Bazıları bozulur bazıları bozulmaz diyor.


 15. 14
  Misafir
  Erkegim istenmeyen akinti oluyor kucuk bir nokta gusulu bozar mi


+ Yorum Gönder
Git 12 Son