+ Yorum Gönder
Forum Duyuruları ve Forum ile ilgili Eleştiri ve Önerileriniz Kategorisinden Delilsiz Yazılar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ebu Bekr
  Üye
  Reklam

  Delilsiz Yazılar

  Reklam

  Delilsiz Yazılar Mumsema Bazı tartışmalı meselelerin önüne geçebilmek için meseleyi yazanların iddaalarını delillendirerek yazmaları , konu hakkında oluşabilecek kısır bir döngüyü önleyeceğine inanıyorum. Delilsiz yazıların engellenmesini istiyorum.

 2. Bişr*
  Üye

  Cevap: Delilsiz Yazılar


  Reklam


  Ben de senin engellenmeni istiyorum o da birşeymi...
  İnsanlara "bunu bunu yapan kimse de iman yoktur" gibi delilsiz, kendinden gelen yazılarla itham edip, imanlarının zayi olduğu zannına kaptırıp, umutsuzluğa itiyorsun.
  Kendinden çok o yazıyı okuyanlara zararın var.

 3. Ebu Bekr
  Üye
  Yazdığım yazılarda delilsiz gördüğünüz bir nokta varsa yazın,
  delilini asayım.

 4. Bişr*
  Üye
  Yusuf aleyhisselam’ın aldığı görevi,zamanımızdaki tagutların bakanlarına benzeten kişide zerre kadar iman yoktur.

  Kendinden gelen bu yazının delili nedir çok merak ettim ?
  Biz yaşantımızda kur'an-ı örnek alıp, içindeki yaşanmışlıklarla hayatımıza yön vereceğiz değil mi ?

 5. Ebu Bekr
  Üye
  Bu mesele hakkında yazılan yazıda yeterince açık delil var zaten, Yusuf as tağutu her çeşidiyle reddetmiştir. Biri kalkıp hayır Yusuf as kralın kanunlarına bağlı idi, kralın kanunlarına göre hükmediyordu diyorsa ve Yusuf as'ı aldığı görevi günümüz beşeri kanunlar ile hükmeden bakanlıklar ile aynı görüyorsa elbette onun imanında söz edilemez. Bunun delili ise '' Kim tağutu red edip Allah'a iman ederse kopmak bilmez sapasağlam bir kulpa sarılmıştır.'' (bakar 256) ayetidir. Bu ayete göre her müslümanın red etmesi gereken tağutu, Yusuf as'ın red etmediği olur ki bu da Yusuf as'a yapılmış çirkin bir iftiradır.

 6. ŞafakAyIşık
  Üye
  Ben katılıyorum. Tartışmalı meselelerin önüne geçebilmek için meseleyi yazanların iddaalarını delillendirerek yazmaları birçok yönden anlamlı ve tartışmaların büyümemesini önler. Örneğin, Kuran okuyacağın zaman kovulmuş iblis`ten Allah´a c.c. sığın Müteşâbih bir ayet olduğundan tartışma konusu olamaz, o yüzden Kelamullah okunduğunda Euzu Besmele ile okumaya baslarız, ne var ki bircoğumuz yazdığını okumadan yazıyor olacak ki ayetleri birbiri ardınca sıraladığı halde ne Euzu nede Besmele yazar (16/NAHL-98 veya 96/ALAK-1) kısacası ne farz olanı nede sünneti dikkate alır.

+ Yorum Gönder