+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Mumsema.com ve Forum Duyuruları Kategorisinden Yeterlilik sınavına girecekler için duyuru! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ENESİN ANNESİ
  Üye
  Reklam

  Cevap: Yeterlilik sınavına girecekler için duyuru!

  Reklam  Cevap: Yeterlilik sınavına girecekler için duyuru! isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Yeterlilik sınavına girecekler için duyuru!
  yani orda sınavlarda daha toleraslı mı oluyorlar.özellıkle mulakatlarda.bide diyanet kendi bünyesinde calişan fahrı ve sözleşmelılere öncelik tanıyacak dıye bı şey duydum dogrumu

 2. imamhatipli42
  Moderatör

  Cevap: Yeterlilik sınavına girecekler için duyuru!


  Reklam


  yani orda sınavlarda daha toleraslı mı oluyorlar.özellıkle mulakatlarda.bide diyanet kendi bünyesinde calişan fahrı ve sözleşmelılere öncelik tanıyacak dıye bı şey duydum dogrumu

  Bundan önceki sözlü müşlakatta imam hatiplik için başvuranların komisyonları 3 kişiden oluşuyordu. İki görevli ve bir başkan. Görevliler sınavın yapldığı il ve ile ait ilçelerde bulunan vaizlerden başkan ise başka illerden gelen Müftü yardımcısı oluyordu.


  Torpil yada adam kayırma mülakatta olmaz olamaz da. Komisyonda bulunan görevliler bu işin vebalini bilen insanlar.

 3. Yetim
  Hadimul Müslimin
  orda sınavlarda daha toleraslı mı oluyorlar.özellıkle mulakatlarda.bide diyanet kendi bünyesinde calişan fahrı ve sözleşmelılere öncelik tanıyacak dıye bı şey duydum dogrumu


  Yok kardeşim heryerde aynıdır. ben iki kere girdim. Torpil iddiaları dolaştı ama o da yalan çıktı. Önünüze sağlım sollu kağıtlar konuluyor. Bunlarda sorular yazıyor. o kğıtlardan çikan sorulara cevap veriyorsun. Bir de kıraat ve mahreçler üzerinde çok duruluyor. Ezber ve fıkıhtan da bir kaç soru soruluyor. Hepsi bunlardan ibarettir.Yani torpil yapmak imkansız.
  Ayrıca kimseye de önceliktanınmıyor. Fahri olsun olmasın. Herkese aynı muamele yapılıyor.

 4. ENESİN ANNESİ
  Üye
  inşallah öyledir.ihl+hafızım.kuran kursu bitirme belgesi ve hafızlık belgem var ama baya bı unutmusum.evde tekrar etme gibi bir olanagımda yok malesef.bu konuda bana bı önerınız olabılırmı

 5. Yetim
  Hadimul Müslimin
  Bak güzel kardeşim Hafız olmanla senin avantajın var.Biraz sıkı bir çalışma yaparsan inşallah kazanırsın.Yazılı sınav için diyanetin resmi sitesinde yeterlilik sorularını bolca tekrar et.Yazılı sınavdan geçebilirsen inş. geriye bir tek sözlü mülakat kalır. O da işin kolay tarafı. Allah'a güven, özgüvenini yitirme, komisyonun karşısına çıkınca gayet sakin ve vakur ol. Mahreçlerin ve kıraatin güzelse yani Kur'an'ı okumada akıcılık varsa inş. sınavı geçersin. Zaten sözlü mülakatta puanlamanın % 70 i yüzüne okuma ve mahreçtir. % 30 u ise ezber, fıkıhtır. Rabbim yardımcın olsun. İnşallah sınavı başarı ile geçersin. Selametle...

 6. ENESİN ANNESİ
  Üye
  amin cümlemizin.Allah razi olsun.çok şükür mahreç tecvid kıraatim iyi.sadece ezberde sorun var.bakalım rabbim ne gösterecek.

 7. DELİ BALTA
  Üye
  S.A arkadaşlar hepinize hayırlı geceler diliyorken yeterlilik sınavına ve diğer sınava girecek kardeşlerimize YÜCERABBİMİZDEN MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM.Çalış ve kalbini tut hoş,düşünme boş boş,tedbirini al çalış,dünya bir imtihandır bunlara alış.ALLAH yardımcınız olsun .

 8. Ensar
  لا اله ا لا ا لله
  Sınav giriş yerini öğrenen var mı?

  Adresten tc'mi giriyorum kayıt bulunamadı yazıyor??


 9. Muhasibi
  Editör
  19 MART 2011 TARİHİNDE YAPILACAK OLAN DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI YETERLİK VE MESLEKİ BİLGİLER SEVİYE TESPİT SINAVINA MÜRACAAT EDEN ADAYLARIN DİKKATİNE

  Bilindiği üzere, M.E.B.Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığının iş birliğiyle, 19 Mart 2011 tarihinde, 81 il merkezinde Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik ve Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı yapılacaktır.
  Sınav ücretini yatırdığı hâlde elektronik ortamda başvuru işlemini yapamayanlar ile mevcut başvurularında düzeltme yapmak isteyen adaylariçinbaşvuru süresi 07.03.2011 tarihi saat 17.00’ye kadar (Cumartesi ve Pazar günleri de dahil) uzatılmıştır. Bunun dışında kalan adaylar anılan sınava başvuramayacaklardır.
  Kapsama dahil adaylar elektronik ortamda gerekli başvuru ve düzeltmelerini, 07 Mart 2011 tarihi saat 17.00’ye kadar, Milli Eğitim Bakanlığının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yapabilecektir.
  Sınav başvurusunu tamamlayanlar, 10 Mart 2011 tarihinden sonra http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanan sınav giriş belgesini alacak ve 19.03.2011 tarihinde yapılacak olan sınava gelirken bu belgeyi yanlarında getireceklerdir.
  İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


 10. kekemeke
  Üye
  Merhaba,

  Bir sorum olacak. Düz lise mezunu olan ve hafızlık talimi devam eden ve fakat AÖF ilahiyat önlisans 2. sınıfta öğrenim görenler kuran kursu öğreticiliği yeterlilik sınavına girebilir mi? Bu konuda kesin bilgisi olan varsa yardımlarını rica ediyorum. Diyanetin açıklamasındaki özel şartlara göre dini öğrenim veren okullardan 2012-2014 eğitim sezonunda mezun olabilecek durumda olanlar girebilir yazıyor ama AÖF ilahiyat bu kapsamda mı yoksa sadece İHL mi bilemiyorum.

  selamlar.

 11. Muhasibi
  Editör
  Mezun olma durumun varsa girebilirsin kardeş...

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
yetérlılık,  yeterlilik sınavına girecekler,  yeterlilik sınavına gireceklere hayati tüyo,  yeterlılık sınavları