Konusunu Oylayın.: İlaçlarda bulunan alkol

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
İlaçlarda bulunan alkol
 1. 19.Mayıs.2011, 15:44
  1
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Ocak.2007
  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 17,669
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 227
  Bulunduğu yer: the silent deserts in my soul

  İlaçlarda bulunan alkol


  İlaçlarda bulunan alkol Mumsema SORU: Hocam dişimin ağrıması ve şişmesi sonucu diş doktoruna gittim. Bana antibiyotik ve gargara verdi. Bir iki gün kullandıktan sonra ağrı ve şişik azalmaya başladı. Fakat gargara şişesini incelediğimde içinde alkol olduğunu farkettim. İşin kötüsü gargarayı kullandıktan sonra etkisinin devam etmesi için yarım saat yeme içme yasak. Tükürmeme rağmen kalıntılar yutkunmayla içeri kaçabilir. Bu durumda gargarayı kullanmasam daha mı iyi olur?
  CEVAP: Neredeyse alkolsüz ilaç yok gibidir. Bütün ilaçlar da bir yönüyle alkol bulunabiliyor. Doktor reçetesi ile kullanıldığı sürece alkollü ilaç kullanımında bir sakınca yoktur. Geçmiş olsun.

  Nureddin Yıldız


 2. 19.Mayıs.2011, 15:44
  1
  Silent and lonely rains  SORU: Hocam dişimin ağrıması ve şişmesi sonucu diş doktoruna gittim. Bana antibiyotik ve gargara verdi. Bir iki gün kullandıktan sonra ağrı ve şişik azalmaya başladı. Fakat gargara şişesini incelediğimde içinde alkol olduğunu farkettim. İşin kötüsü gargarayı kullandıktan sonra etkisinin devam etmesi için yarım saat yeme içme yasak. Tükürmeme rağmen kalıntılar yutkunmayla içeri kaçabilir. Bu durumda gargarayı kullanmasam daha mı iyi olur?
  CEVAP: Neredeyse alkolsüz ilaç yok gibidir. Bütün ilaçlar da bir yönüyle alkol bulunabiliyor. Doktor reçetesi ile kullanıldığı sürece alkollü ilaç kullanımında bir sakınca yoktur. Geçmiş olsun.

  Nureddin Yıldız


  Benzer Konular

  - Şafii mezhebine göre içinde etil alkol bulunan ilaç kullanılabilir mi?

  - İçinde alkol bulunan krem kullanmak caiz mi?

  - İlaçlarda ve kremlerde bulunan jelatin caizmidir?

  - Gazozda bulunan alkol ve alkol üreten besinler hakkında bilgi verir misiniz? İçinde alkol bulunan he

  - Pasta ve börek gibi yiyeceklerin imalatında, içinde alkol bulunan sirkenin kullanılması caiz mi?

 3. 12.Haziran.2016, 01:08
  2
  AKBİLE
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Mayıs.2016
  Üye No: 108595
  Mesaj Sayısı: 837
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 9

  Cevap: İlaçlarda bulunan alkol
  alkol çoğu ilaçta ve temizlik madesinde bulunmaktadır bunlar ihtiyaç için kullanılması gereken mecburi olan şeylerdir keyfi değildir bu yüzden sakınca görülmemiştir


 4. 12.Haziran.2016, 01:08
  2
  Kıdemli Üye  alkol çoğu ilaçta ve temizlik madesinde bulunmaktadır bunlar ihtiyaç için kullanılması gereken mecburi olan şeylerdir keyfi değildir bu yüzden sakınca görülmemiştir

+ Yorum Gönder