+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Fetva Soru ve Cevapları Kategorisinden Namaz kılmayan Müslümanların gusül abdesti almaları gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DangeR
  bir mum ışığı
  Reklam

  Namaz kılmayan Müslümanların gusül abdesti almaları gerekir mi?

  Reklam

  Namaz kılmayan Müslümanların gusül abdesti almaları gerekir mi? Mumsema Soru: Cünüp olarak durmanın hükmü nedir? Ne kadar süreyle cünüp bir şekilde kalınabilir? Bir de “zaten namaz kılmıyorum, cenabet dursam ne olur?” diye düşünen arkadaşlar var. Bunlar için ne dersiniz?

  Cevap:
  Cünüplük namaza engel olduğu için böyle bir kişi, namazı vaktinde kılmasına engel olmayacak kadar yıkanmadan bekleyebilir. Bundan fazla beklemesi caiz değildir.

 2. AKBİLE
  Kıdemli Üye

  Cevap: Namaz kılmayan Müslümanların gusül abdesti almaları gerekir mi?


  Reklam


  kadınların özel halleri durumları dışında gusül gerektirecek bir hal olduğu zaman ertelemeden alınması gerekir bunun dindede ertelenmsi doğru bulunmaz

 3. Misafir
  simidi bisi dicem ben sadece cumayı kılıyorum cumaya kadar cunup bekleyebilirmiyim

 4. klav
  Özel Üye
  Müslüman olmanın şartlarından bir tanesi de namazdır. Namaz ise günde 5 defa kılınır. Günde beş defa namaz kılacağın için en fazla 2-3 saat içinde namaz vakti gireceği için o kadar cenabet kalabilirsin.

 5. Misafir
  işte 5 vakit kılmıyorum sadece cuma pazartesinden cumyaya kadar bekleyebilirmiyim

 6. emre
  Devamlı Üye
  Onca nasihate rağmen hala çok rahat kılmıyorum kalabiliyorum diyebiliyorsun. İslama göre hayır kardeşim cenabet kalamazsın. Ve farz olan ibadetleri yerine getirmekle yükümlüsün.

 7. Misafir
  Azizim, bes vakit namaz farzdir. Sen farzi birakip mustehap olan cumaya gidiyorsun yani cok ilginc sahi cumaya niye gidiyorsun? Allah in emrine itaat icinse bes vakit namaz en efdalidir, farzdir. Cuma mustehaptir. Ilginc.yani binbir cesit zihniyet var Allah yardim etsin.

+ Yorum Gönder