Evliliğimi Kurtarabilmek İçin Nasıl İbadet Etmeliyim 5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
 1. 1
  umman Üye
  umman
  Üye

  Profili:
  Üye No: 121620
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Evliliğimi Kurtarabilmek İçin Nasıl İbadet Etmeliyim


  2 yıllık evliyim fakat evlendiğimiz günden beri sürekli tartışma yaşıyoruz. kocam ben ona yükmüşüm gibi davranıyor. sürekli her konuda eşit olmamızı bekliyor. İkimizde çalışıyoruz fakat beni ise getirip götürme konusunda yardımcı olmasını istediğimde mecbur değilim diyor.

  Ayrıca eşimin ailesiyle de aram iyi değil..karşılıklı kavgamız olmadı ama aileme karşı kötü davranışta bulundular ve eşimle aramız bozukken barışmamızı istemiyorlar ve barışırsa eşime kusuyorlar.

  Bu yüzden evliliğimizin bu noktaya gelmesinde ailesini de suçluyorum. 9 aydır ayrıyız. dava açılmadı. eşim eve gelmeni istiyorum diyor. ama bunu için uygun şartları sağlamıyor ve önceden yapılan davranışların tekrarlanmayacağına karşı ona güvenim yok.

  Evliliğiminde bitmesini istemiyorum. nasıl dua etmeliyim? Yaşananlardan dolayı benimde fevri sınırlı hareketlerim oluyor eşime karşı sonra pişman oluyorum bu davranışlardan nasıl kurtulabilirim? Ailesiyle görüşmem günah olur mu? Kusura bakmayın uzun yazdım.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  seyit gazi Devamlı Üye
  seyit gazi
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üye No: 121129
  Mesaj Sayısı: 631
  Tecrübe Puanı: 7

  Yorum: Evliliğimi Kurtarabilmek İçin Nasıl İbadet Etmeliyim


  bunlar eşinizle konuşmanız gereken hususlar evet evlilik hayatında insanlar çoğu şeye mecbur değiller bunları kendilerinde görev olarak gördüklerri zaman bunu yerine getirselerde ileride bu durum başka problemlere sebeb olabilir ama eşler bunu görev olarak görmeselerde ellerinden geldiği kadarını yapacaklardır

  genelde eşlerin aileleri birbirleriyle anlaşamazlar, ortada ciddi bir durum yokken bunun üzerinde fazla durmayın. sonuçta insanla uğraşmak zordur hatta imkansıza yakındır. siz kendi yuvanıza, işinize, gücünüze, keyfinize bakın. saygılı kalmaya bakın.

  eşiniz eve gelmenizi istiyorsa, sizde bunu istiyorsanız; bu durumda benim aklıma gelen en güzel ibadet, eşinizin yanına gitmenizdir. gerekiyorsa karşılıklı çekinceleriniz bunu birbirinizle konuşun, gerekiyorsa özeleştirilerinizi de tek taraflı suçlamaya döndürmeden kendinizi ezmeden birbirinize dile getirin. maksat suçlamak ezmek veya kendi isteklerinizi önemsememek değil maksat karşılıklı bunları konuşmak.


 3. 3
  Vuslat79 Üye
  Vuslat79
  Üye

  Profili:
  Üye No: 120466
  Mesaj Sayısı: 113
  Tecrübe Puanı: 2

  Yorum: Evliliğimi Kurtarabilmek İçin Nasıl İbadet Etmeliyim


  Önde kocası arkada karısı yaninda çocukları ile namaz kılınan ev ne güzel bir evdir. 40. "Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbim! Duamı kabul et


 4. Reklam

+ Yorum Gönder