+ Yorum Gönder
Manzaralar Resimler ve Dünyadan Manzaralar Kategorisinden Hindistan manzaraları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Şema
  Moderatör
  Reklam

  Hindistan manzaraları

  Reklam

  Hindistan manzaraları Mumsema Hindistan'ın en güzel resimleri

  Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanı ve en büyük ikinci nüfusuna sahip olan ülkedir ve dünyanın en büyük demokrasisidir. Güneyinde Hint Okyanusu, batısında Umman Denizi ve doğusunda Bengal Körfezi'nin bulunmasıyla birlikte Hindistan'ın deniz kıyısı 7.517 kilometre uzunluktadır. Batısında Pakistan, kuzeydoğusunda Çin Halk Cumhuriyeti, Nepal ve Bhutan ve doğusunda Bangladeş ve Myanmar ülkeleri ile sınır paylaşmaktadır. Ayrıca Sri Lanka, Maldivler ve Endonezya'ya çok yakındır.

  İndus Vadisi Uygarlığı, tarihi ticaret yolları ve büyük imparatorlukların yer aldığı bölge olan Hint Yarımadası, uzun tarihin çoğu boyunca ticari ve kültürel zenginliği için biliniyordu. Hindistan, dünyanın en önemli dört dininden olan Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizmindoğum yeridir. Ayrıca, Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslam dinleri M.S. birinci yüzyıldan itibaren ülkeye gelerek bölgenin çeşitli kültürünü şekillendirdi.

  Hindistan-manzarası.jpg
  Hindistan fotoğrafları

  hindistan-manzaraları.jpg
 2. İZGEN
  Bayan Üye

  Cevap: Hindistan manzaraları


  Reklam


  dünyanın en fazla nüfuslarından olan ülkelerden biridir hindistan bölge olarakta geniş bir alana sahiptir mimarisi gibi tarihinı seven özellikle giyim tarzlarıyla bunu göstermektedirler

+ Yorum Gönder
hintistan manzerasi,  hindistan manzaraları