Sıkıntıdan Kurtulmak için Okunacak Dua 5 üzerinden 4.32 | Toplam : 142 kişi
 1. 1
  sbr yldrm Devamlı Üye
  sbr yldrm
  Devamlı Üye
  sbr yldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 17.Haziran.2009
  Üye No: 48861
  Mesaj Sayısı: 66
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 24
  Yer: ankara-çankaya

  Sıkıntıdan Kurtulmak için Okunacak Dua


  Sıkıntıdan Kurtulmak Için Okunacak Duâ (Yâ Allah-ür-rakîb-ül-hafîz-ür-rahîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-halîm-ül’azîm-ür-raûf-ül-kerîm. Yâ Allah-ül-hayy-ül-kayyüm-ül-kâimü alâ külli nefsin bimâ kesebet, hul beynî ve beyne adüvvî!)(22)

  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Ars-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdi Rabbül’Ars-il-kerîm.) (23)

  Hadis-i seriflerde buyuruldu ki:

  “Istigfara devam eden, her sıkıntıdan, her dertten kurtulur, ummadigi yerden riziklanir”

  “Lâ ilâhe illallah demek 99 belâyi defeder, en asagisi sıkıntıdir.”

  “La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadir. Bunlarin en hafifi sıkıntıdır”

  “Sıkıntiya düsen veya borçlanan, bin kere "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ isini kolaylastirir.”

  “Sıkıntili iken “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” deyiniz!”

  “Sabah-aksam Ihlas ve Muavvizeteyni [iki kuleuzüyü] üçer defa oku! Bunlar, bütün belâlari, afetleri, sıkıntıları ve istemedigin seyleri giderir.”

  “Bir kimse, sıkıntılı zamaninda on defa, Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arsil azîm’i okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

  Imam-i Rabbanî hazretleri, her türlü zararlarindan kurtulmak için her gün 500 defa La havle vela kuvvete illa billah okur, okumaya baslarken ve okuduktan sonra yüz defa Salevat-i serife getirirdi.


  İlgili Yazılar

 2. 2
  meryemgül1 ~~Medinenin Gülü ~~
  meryemgül1
  ~~Medinenin Gülü ~~
  meryemgül1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 21.Haziran.2009
  Üye No: 48911
  Mesaj Sayısı: 2,792
  Tecrübe Puanı: 65
  Yer: Türkiye

  --->: Sıkıntıdan Kurtulmak Için Okunacak Dua


  (Lâ ilâhe illallâhül’azîm-ül-halîm lâ ilâhe illallâhü Rabbül-Ars-il’azîm lâ ilâhe illallahü Rabbüs-semâvâti ve Rabbül-Erdi Rabbül’Ars-il-kerîm.) (23)

  Güzel bir dua Allah c.c.razı olsun kardeş


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Sıkıntıdan Kurtulmak Için Okunacak Dua


  Allah razı olsun sıkıntı anında bu duayı okuyacağım inşallah


 4. Reklam

 5. 4
  anneyım Üye
  anneyım
  Üye

  Profili:
  Üyelik: 16.Haziran.2017
  Üye No: 112954
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Cocuklarım ıcın


  merhabalar uc cocuk annesıyım ıkı senedır bır vıjdansız yuzunden cok sıkıntı cekıyoruz okadar buyuk bır haksızlıga ugradıkkı anlatamam kendımız zor durumdayken bırısıne yardım ettık elımızı uzattık kolumuzu kaptı mısalı bı yıgın borc ıcra bı ınsanın basına gelebılecek en zor seyler allah kımseye yasatmasın ıkı yasındakı bebegıme sut bıle alamıyorum calışamıyorum cocuklardan dolayı esım garson onun maasıda hacızlı allah rızası ıcın bu sıkıntılardan ugradıgımız haksızlıklardan kurtulmamız ıcın banada dua verırmısınız okuyorum sureklı aslında demekkı bır vaktı var saglıklı dusunemez olduk cok doluyum kımseye anlatamıyorum uzun oldu hakkınızı helal edın mubarek ayda allah herkesı sıkıntısından kurtarsın ınşallah


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici
  arifselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  Üyelik: 04.Nisan.2007
  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,944
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhabalar. Allah sıkıntılarınızı gidersin. Çektiğiniz sıkıntılar elbette bir imtihan vesile olmuştur. Hem çareler arayın hemde asla duayı bırakmayın. Duaları işiten ve kabul eden Allah'tır. Peygamber aleyhisselamın şu tavsiye ve tecrübe edilmiş olan duasını sık sık okuyabilirsin:

  Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resulallah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah derdine devâ verir, borcunu ödettirir. Sabah ve akşam bu duayı oku) buyurdu.

  Dua şöyledir:
  (Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike men galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.)

  [Yâ Rabbi, kederden, dertten, âcizlikten, tembellikten, korkudan, cimrilikten, borcumu ödeyememekten ve insanların kahrından sana sığınırım!]

  Ebu Ümâme hazretleri buyurdu ki:
  (Bunu okudum, Allahü teâlâ, derdimi giderdi, borcumu da ödetti.) [Ebu Davud]


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Meraba benim iki ikizim war bir ara esimden ayrilmiştim sonra geriye birlestik şükür ki mutlu bir ewliligim oldu ama benim iki tane öz ablam her canlari sıkıldiginda senin yuvani yikacaz diye tehtit ediyorlar ne olur banada bir dua onerin iyice bunalima girdim bunlar yüzünden


 8. 7
  mum Kişisel Rütbe
  mum
  Kişisel Rütbe
  mum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Profili:
  mum
  Üyelik: 20.Ocak.2007
  Üye No: 2
  Mesaj Sayısı: 10,185
  Tecrübe Puanı: 104

  Sıkıntıdan kurtulmak için okunacak dua, Peygambermizin tavsiye ettiği sıkıntı duası


  Abdullah b. Mes'ud'dan rivâyet olunduğuna göre,Rasûlullah sav şöyle buyurmuştur:

  (( اَللَّهُمَّ إِنِّي عَبْدُكَ، ابْنُ عَبْدِكَ، ابْنُ أَمَتِكَ، نَاصِيَتيِ بِيَدِكَ، مَاضٍ فيَّ حُكْمُكَ، عَدْلٌ فِيَّ قَضَاؤُكَ، أَسْأَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ هُوَ لَكَ، سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسَكَ، أَوْ أَنْزَلْتَهُ فيِ كِتَابِكَ، أَوْ عَلَّمْتَهُ أَحَداً مِنْ خَلْقِكَ، أَوِ اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فيِ عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ، أَنْ تَجْعَلَ الْقُرْآنَ رَبِيعَ قَلْبيِ، وَنُورَ صَدْرِي، وَجَلاَءَ حُزْنيِ، وَذَهَابَ هَمِّي إِلَّا أَذْهَبَ اللهُ هَمَّهُ وَحُزْنَهُ، وَأَبْدَلَهُ مَكَانَهُ فَرَجًا. قَالَ: فَقِيلَ يَا رَسُولَ اللهِ! أَلَاَ نَتَعَلَّمُهَا؟ فَقَالَ: بَلَى، يَنْبَغِي لِـمَنْ سَمِعَهَا أَنْ يَتَعَلَّمَهَا. )) [ رواه أحمد وصححه الألباني في السلسلة الصحيحة ]

  "Allahım! Ben senin kulunum. Erkek ve kadın kullarının çocuğuyum. Alnım (kontrolüm) senin elindedir. Benim hakkımda senin hükmün geçerlidir.Senin, benim hakkımdaki takdirin adâlettir. Kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, kullarından birisine öğrettiğin veya katındaki gayb ilminde kendine has kıldığın sana âit her isimle: Kur’an’ı, kalbimin baharı, göğsümün nûru, hüznümün ortadan kalkması ve kederimin gitmesi (için vesile) kıl(manı isterim) derse, Allah Teâlâ onun sıkıntı ve üzüntüsünü giderir ve onun yerine ferahlık ve rahatlık verir.

  Sahâbe:

  - Ey Allah'ın elçisi! Bu duâyı öğrenelim mi? diye sordular.

  Bunun üzerine Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurdu:

  - Evet, bu duâyı işitenin onu öğrenmesi gerekir." (İmam Ahmed Müsnedi; c: 1, s: 391. Elbânî; "Silsiletu'l-Ehâdîsi's-Sahîha", hadis no: 199).


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ne olur allah rızası için banada dua edin icim sıkılıyor evliyim cok şükür mutluyum iki çocuk annesiyim ne olur allah rızasıiçin dua edin pis nefsi için adamınbiri benle beraber olmak istiyo ne kurtuluyum şu insandan bi dua onerin ner olur allah rızası için.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ey mümin kullar birbirimize dua edelim ki dualarımız kabul olsun inşallah biz hepimiz kardeşiz Allah herkesin ne tür sıkıntısı varsa gidersin bende sizlerden Allah rızası için dua istiyorum babam felç geçirdi şu an evde ama kendi işini göremiyor yatalak kaldı babam şifa bulması için dua istiyorum duasını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun amin


 11. 10
  dilad, Seyirci Üye
  dilad,
  Seyirci Üye

  Profili:
  Üyelik: 26.Nisan.2018
  Üye No: 117852
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Allah razı olsun sıkıntılarımızı selamete cıkarsın


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleykum.yedi yıllık evliyim ve yedi yıl süresince eşim ve ailesi bana bir esir gibi davranıyorlar.Komşuda dahil hiçbir kimseye gidip gelmemi istemiyorlar yalnız dışarı çıkartmıyorlar ve elime parayı bile verirken 5 liranın bile hesabını soruyor(5 liradan da fazla para vermez.bana varlık içinde yokluk yaşatıyorlar)anneme bile gidip gelmeme onların gelmesine bile razıları yok.yani kısacası maddi manevi anlamda bana esir gibi davranıyorlar(maddi anlamda durumları çok iyi)artık bunların bu yaptıklarına dayanamıyorum intiharı bile düşündüğüm oldu ama Allahın verdiği cana almak haddim değil diyorum çocuklarım için duayla ayakta durmaya çalışıyorum.Allah rızası için bana da bir dua verin ki şu içinde bulunduğum maddi manevi sıkıntılarımdan kurtulayım.


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah'ım yardımcısı olsun derdi veren Allah dermanınıda verir inşallah.....


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benimde kocamlan kayinlarim 3aydir cezaevindeler ne olur Allah rizasi icin dua edin bu sıkıntidan kurtulmak icin bana dua soyleyin bende okuyayim allah razi olsun


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allah razı olsun hepinizden birbirimize dua edelim inşaallah. Saygılarımla.Adem Kücük Avcı


+ Yorum Gönder
Git 12 Son