+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Dualar ve Dua ile ilgili Bilgiler Kategorisinden Depresyon için şifalı dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sezai02
  Üye
  Reklam

  Depresyon için şifalı dualar

  Reklam

  Depresyon için şifalı dualar Mumsema Bunalımdan ve Depresyondan Kurtulmak için Okunacak Dua

  Lütfen birbirimize dua edelim. 8 yılı aşkındır çok acı çekiyorum. Bir çok kez depresyona girdim. Şu an yine çok kötüyüm. Müslüman kardeşlerimin duasına ihtiyacım var. Allah hepinizden razı olsun inşallah.

 2. Şema
  Moderatör

  Depresyon hastalarına şifa olan sure


  Reklam


  Bunalımdan Kurtulmak için Dua

  يَا مُبْدِئَ الْبَرَايَا وَمُعِيدَ هَابَعْدَ فَنَاءِهَا بِقُدْرَتِهِ وَبِحُرْمَةِ مُحَمَّدٍ وَاَهْلِ بَيْتِ مُحَمَّدٍ

  Okunuşu:
  Yâ mübdiel-berâya ve muidehâ ba'de tenâihâ bikudretihî bi hürmeti Muhammedin ve ehl-i beyti Muhammed.

  Anlamı:
  Ey insanları var oldukça ve öldükten sonra tekrar dirilten Allah'ım! Hz.Muhammed'in ve ehli beytinin hürmetine şifâlar ver!

 3. Ahmet
  Devamlı Üye
  Allah şifa versin.
  forumda şifa duaları var okumanı tavsiye ederim
  ---------------------------------------------------

  Depresyon hastalarına şifa olan sure

  Psikiyatr Dr. Mustafa Merter, Depresyonun karanlığına düşmüş hastalarıma Tarık Sûresi'ni öneriyorum dedi.

  Psikiyatr Dr. Mustafa Merter: Aklıma Tarık Sûresi'nden ilk dört ayet-i kerime geliyor: "Düşün gökleri ve gece vakti geleni! Bilir misin nedir gece vakti gelen? O, yıldızdır (inanmadan yaşanan hayatın) karanlığını delip geçen; (zaten) hiçbir insan korunmasız bırakılmamıştır."


  Muhammed Esed Meal/tefsirinden hareket edersek, Tarık sabah yıldızı manasının yanı sıra "felâketin ve sıkıntının derin karanlığında bunalmış bir insana zaman zaman gelen semavî bir teselli ve rahatlamayı veya belirsizliğin karanlığını gideren ani, sezgisel bir aydınlanmayı da ifâde eden bir mecaz"dır.  Anlamları üzerine derin tefekkür hâlinde namazlarda veya sâir durumlarda Kur'an âyetleri okunursa, kişisel tecrübelerime göre insanın gönlüne bir ferahlık gelir. İşte bu âyetleri de, özellikle depresyon ve evhamların derin karanlığına düşmüş hastalarıma, arzu ederlerse okumalarını tavsiye ediyorum. İçinde bulunduğu durum ne kadar ümitsiz gibi görünse de "yedullah" sürekli insanın sırtındadır ve hep bir çıkış, kurtuluş, felah vardır.

  Kur'an-ı Kerîm'de insanın psikolojik veya bize göre nefs yapısını açıklayan birçok âyet-i kerîme vardır ama özellikle Enfal Sûresi'nin 24. âyeti bendenizi çok etkiledi: "Siz ey imana erişenler! Her ne zaman sizi, size hayat verecek bir işe çağırsa, Allah'ın ve (dolayısıyla) Elçi'nin bu çağrısına icâbet edin; ve bilin ki, Allah insanla kalbinin (meyilleri) arasına müdahale etmektedir; ve sonunda O'nun katında bir araya getirileceksiniz." (M.Esed Tefsiri, İşaret Yayınları)

  Bakın âyet-i kerîme nasıl gayet açık bir şekilde gerçek hayat ile sözde hayat arasındaki farkı vurguluyor. Oturduğu yerde, vâroluş mertebesinde kalma, stagnasyon / duraklama hâli bir manada ölüm ile eşdeğerli. Eğer canlanmak (tabire dikkatinizi çekerim "Can"-lanmak...), yaşamak istiyorsak, aksiyona geçmek gerekiyor. Yâni Kur'anî dilde "âmilus-sâlihati / yararlı işler" veya infak ve îsar frekansına geçmek ve gerçek manada yaşamak.

  İşte bu âyet-i kerîmenin bize öğrettiği, vâroluşsal veya ontolojik açılardan, nefs yapısının dinamik telâkkisi, modern insanın içine düştüğü durumu ve oluşturduğu bu anlamsız dünyayı açıklayabilir. Meselâ, bile bile dünyayı ve kendi kendisini yok etme süreci olan "tüketim tutkusu"ndan niye kurtulamıyoruz? Acaba infak etmek yerine biriktirdiğimiz, yığdığımız, dolayısıyla bizi "kurtarmayan", daha ferah daha özgür, daha nûrlu, daha sevgi dolu bir nefs mertebesi ve hâllerine yükseltmeyen o eşyalardan, nesnelerden, bu nedenle mi nefret edip, onları yakıp kül etmek, "tüketmek" istiyoruz? Sanki bir şekilde dünyadan intikam mı alıyoruz, bize yaşattığını sandığımız düş kırıklığının acısını mı çıkartıyoruz? Büyük bir şehrin çöplüğüne gidip, o bir zamanlar "âşık olduğumuz" kullandığımız nesneleri, eşyayı ne hâle getirdiğimiz üzerine biraz tefekkür etsek acaba hangi duyguları yaşardık?

  Bu vesileyle Kul-lanmak tabirine de dikkatinizi çekerim. Biz acaba bilmeden yaşadığımız dünyaya "kul" gözüyle mi bakıyoruz. Peki dünya "kul" ise biz ne olma iddiasındayız? Modern psikoterapinin olmazsa olmaz koşullarında birisi, âcizâne kanaatime göre, uygulanan ilaç ve sıradan psikoterapinin yanı sıra, sosyoterapi muhtevasında, insanı sâdece "alan vâroluş konumu"ndan varolmaktan, "veren vâroluş konumu"na da getirme olmalıdır. Ancak o zaman terapi dairesi kapanır ve kalıcı neticeler alabiliriz. Yine "Nefsini bilen Rabb'ini bilir...", "Ölmeden evvel ölün..." hadisleri üzerlerine saatlerce tefekkür edebilirz.  Bunalımdan ve Depresyondan Kurtulmak için Okunacak Dua

  depresyon duası  Depresyonun tedavisinde genellikle psikiyatristler yaygın olarak kullanılan bir takım ilaçlar önermektedirler. Depresyon tedavisi için doktora giden hastaların büyük bir kısmı kendilerini ve sorunlarını dinleyen, bir dert ortağı doktor bulmak yerine, fabrikasyon reçete üreten ve depresyonun bunalımın, ruhi sıkıntıların temeline inmeyen doktorlarla karşılaşabilmektedir. Bunun en önemli nedeni doktorların bunalımın belirtilerini bastırıcı bir takım ilaçlar alınarak depresyona kesin çözüm bulunabileceğine adeta kendilerini inandırmalarıdır. Ancak tıp iliminde altın bir kural vardır. O da ” sebeplerine inilerek nedenleri analiz edilmeyen hiç bir hastalığın tam anlamıyla iyileştirilemeyeceği” kuralıdır. Bu durumun farkında olan bir çok kişi de doktora giderek xanax, ritalin prozac, valium ya da zyprexa gibi reçeteli olarak satılan bir takım ilaçları almaktan imtina ediyor. Elbette her şeyde olduğu gibi hastalıkların bir maddi yani görünen sebebi, bir de manevi hastalık yönü vardır. Depresyonu iyileştirmek için de içimizdeki manevi hastalığı tedavi etmek gerekiyor. Bunun en etkili yolu ise depresyona karşı okunacak dualar olarak biliniyor.
  Öncelik ile Sıkıntılı ve bunalımda yada depresyon da olmamızın sebebi sizce ne olabilir Bunu hiç düşündünüzmü ?

  Eminim şuan aklınızda 100 lerce sebeb belirmiştir, Ama asıl sebeb hiç biri degil. Asıl sebeb Allah a tam kulluk etmemeniz Allah a olan görevlerinizi tam anlamı ile yerine getirememeniz ve dua faktörü, Kim bilir belki büyük günahlardan işlediniz, kim bilir belki Allah a şirk koştunuz. Bu gibi durumları fırsat bilen cinler ve şeytanlar insanları vesveseleri sayesinde sıkıntıya bunalıma ve depresyona sokuyorlar. Ve bunu başardıkları için kendileri ile gurur duyuyorlar.

  Sıkıntı bunalım ve depresyon a islami yönden bakarak tedavi yöntemini açıklıyorum:

  Öncelik her zaman gusul abdestiniz bulunmalıdır. Biliyorsunuz vicutta igne ucu kadar kuru yer kalmaması lazımdır. Sonrasında normal abdestli olunmalıdır. Sıkıntı ve bunalım insanda ateşleme ve hareret yapar gibi durumlarda elinizi yüzünüzü yıkamak yerine tam anlamı ile bir abdest alın. Kısacası Abdestsiz gezmeyin.

  Büyük Günahlardan kaçının ( haram – zina – içki ve diğer yasak olanlar.. )

  Aşagıda vermiş olduğum sure ve duaları her sabah ve her akşam tek seferde okuyun. Okuma bitiminde Allah a sizi bu durumdan kurtarması için dua edin. Dua sonunda da fatiha suresini okuyup amin deyin.

  Bu yolu bu sabah ve bu akşam deneyin %100 çözüm olduğuna inanın. Bu duaları okuyan kişide ne sıkıntı ne bunalım nede başka bir ruhi sıkıntı kalır. Hepsi Geçer gider Allah ın izni ile sonuçta bu rahatsızlıklar cinlerin ve şeytanların vesvesesindendir. Bu dualar ile onlardan %100 kurtulursunuz.

  Dikkat : Okuma sırasında sıkılma bunalma daralma olursa bilinki bu sizi rahatsız eden yani sizi bunalıma sokan cinlerin ve şeytanların sıkılmasından dır. Yani siz okudukça bu sefer onlar sıkılacaklardır. ve sonunda pes edip kaçıp gideceklerdir. Hergün Okumanızda fayda vardır.

  Ayrıca bu dualar sizi nazar dan kötü olaylardan karabasan dan cinler den, şeytanlar dan ve büyü den korur.

  Daha sonraki günler yorum kısmını kullanarak konu hakkında yorumunuzu yapın lütfen.

  = Euzu billahi mineş şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahim

  = Amener resûlü bimâ ünzile ileyhi min rabbihî vel mü’minûn. Küllün âmene billâhi ve melâiketihi ve kütübihi ve rusulih; lâ nuferriku beyne ahadin min rusulih. Ve kâlu, semi’na ve etâ’na, gufraneke rabbena ve ileykel masiyr.Lâ yukellifullahu nefsen illâ vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet. Rabbena lâ tuahizna innesiyna ev ahta’na. Rabbena ve lâ tahmil aleyna isran kemâ hameltehu alelleziyne min kablina. Rabbenâ ve lâ tuhammilna ma lâ tâkatelena bih. Va’fuanna, vagfirlena, verhamna. Ente mevlâna, fansurna alel kavmil kâfiriyn

  = Bismillâhirrahmânirrahîm bismillâhi azîm-iş- şâni şedîd-il birri mâ şâallahü kâne habese hâbisün min hacerin yâbisin ve şihâbin kâbisin. Allahümme innî radedtü ayn-el âini aleyhi ve alâ men ehabb-en-nâsi ileyhi ve fî keyedihî ve kilyetihî lahmün rakîkun ve azmün dakîkun fîmâ lehû yelîku ferci-il basara hel terâ min fütûrin sümmerci-il basara kerrateyni yenkalib ileyk-el basaru hâsian ve hüve hasîr ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne lâ havle velâ kuvvete illâ billâh-il aliyy-il azîmi Lâ ilâhe illallâhü hısnî, men kâle-hâ dehale hısnî, ve men dehale hısnî emine min azâbî. Sadaka rasûlullahi sallallahü teâlâ aleyhi ve selleme.

  = Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm. Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil erd. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi. ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel erd. Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

  = Reva Aliyyül-Rıda, fe-kale, Haddeseni ebi Musel-Kazım an ebihi Caferis-Sadık an ebihi Muhammedenil-Bakır an ebihi Zeynelabidin Ali an ebihil-Hüseyn an ebihi Ali bin Ebi talib radıyallahü anhüm, kale haddeseni habibi ve kurretü ayni Resûlullahi sallallahü aleyhi ve sellem, kale haddeseni Cibrilü, kale semitü Rabbülizzeti yekülü, La ilahe illallahü hısni, men kale-ha dehale hısni, ve men dehale hısni emine min azabi.  = Bismillâhi mâ şâallah lâ kuvvete illâ billâh. Bismillâhi mâ şâallah lâ yesűkul hayre illallah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yekşifüssűe illallah. Bismillâhi mâ şâallah küllü ni’metin minallah. Bismillâhi mâ şâallah el hayrü küllühü biyedillah. Bismillâhi mâ şâallah lâ yasrifüssűe illallah.

  = Euzü bi kelimatillahit tammatilleti la yücavizühünne berrün ve la facirun min şerri ma zerae filardı ve min şerri ma yahrucü minha ve min şerri maya’rucü fis semai ve ma yenzilü minha ve min şerri külli tarikın illa tarikan yatruku bi hayrin ya rahman

  = Bismillahhirrahmanhirrahim Kul euuzü birabbil felak Min şerri maa halak Ve min şerri ğaasikın izâa vekab Ve min şerrin neffâasati fil ‘ukad Ve min şerri haasidin izâa hased

  = Bismillahhirrahmanhirrahim Kul euuzü birabbinâas Melikinnâas İlâahinnâas Min şerril vesvâasil hannâas Ellezii yüvesvisü fii sudüürinnâas Minel cinneti vennâas

  = Bismillahhirrahmanhirrahim Kul hüvellâahü ehad Ellâahüs samed Lem yelid ve lem yüüled Velem yeküllehüü küfüven ehad

  = Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdinas-sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn amin

  = Kul yâ eyyühelkâfirûn. Lâ a’büdü mâ ta’büdûn. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Ve lâ ene âbidün mâ abedtüm. Ve lâ entüm âbidûne mâ a’büd. Leküm dînüküm veliye dîn.

  = Rabbi inni messeniyeş şeytanu binusbin ve azab . rabbi euzu bike min hemezatiş şeyatiyni ve euzu bike rabbi en yahdurun. ve hıfzan min külli şeytanin marid

  = Lâ ilâhe illallahü vallahü ekber, lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ şerike leh, lehül mülkü velehül hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadir, lâ ilâhe illallahü velâ havle velâ kuvvete illâ billah

  = Ya hayyü ya kayyum ya zel celal-i vel ikram. Allahümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike ebeden ya Allah, ya Allah, ya Allah celle celalüh

  = La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-kerim.

  = ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne

  = Allahümme inni edukellah ve edukerrahman ve edukelberrerrahim ve eduke biesmaikelhusna külleha ma âlimetü minha ve ma lem âlem entağfireli ve terhameni.

  = Allahümme inni es’elüke bi-enni eşhedü enneke entellahü lâilâhe illâ entel-ahadüs-samadül-lezi lem yelid ve lem yuled ve lem yeküllehü küfüven ehad

  = Allahümme inni e’uzü bike min en-üşrike bike şey-en ve ene a’lemü ve estağfirü-ke li-mâ lâ-a’lemü inneke ente allâmülguyüb

  = Allahümme Rabbena âtinâ fiddünya haseneten ve fil ahireti haseneten ve kınâ azâbennâr – Birahmetike ya Erhamerrâhimin.

  = Allahümme inni es’elükessıhhate vel-afiyete vel-emanete ve hüsnel-hulkı verrıdâe bilkaderi birahmetike yâ Erhamerrâhimin.

  = Allahumme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh

  = Lâ ilâhe illallah kable külli şey’in, Lâ ilâhe illallah ba’de külli şey’in, Lâ ilâhe illallah yebka Rabbünâ ve yefni küllü şey’in.

  = Allahümme inni es’elüke bi-enne lekel-hamdü lâ ilâhe illâ ente ya hannân ya mennân ya zel-celâli vel-ikrâm

  = Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lammetin

  = Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim

  = Estağfirullah el azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyum ve etubü ileyh.

  = Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim

  = Sübhânallahi velhamdü lillahi ve lâ ilâhe illallahü vallahü ekber.

  = Bismillahi Allahumme inni euzu bike minelhubsi velhebaisi

  = Bismillah, tevekkeltü alellah, La havle vela kuvvete illa billah

  = Allahümme, ya mukallibel kulüb, sebbit kalbi, alâ dinik

  = Bismillâhi mâ şâallah mâ kâne min ni’metin fe minallah.

  = Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke, inni küntü minez-zâlimin.

  = Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka

  = Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim

  = Estağfirullah min külli mâ kerihallah.

  = Hasbiyallahü ve ni’mel vekil .

  = Okuma Bitince Sonunda Sadakallahul Aziim Denir. Ardından İsteklerin İçin Allah a Dua Edersin. Sonrasında. El Fatiha Dersin ve Fatiha Okursun Bitince Amin Denir.

 4. Misafir
  Allah razı olsun kardeşlerim. İnşallah depresyon dualarını okuyacağım.

 5. Misafir
  depresyon hastaları için dua

  öyle güzel bir tevafuk oldu ki Elhamdülillah öğlen namazımı kıldım secde de son günlerde içinde bulunduğum sıkıntıdan kurtulmak için Allah'a dua ettim sitenize girdim okuyunca çok şaşırdım çok teşekkür ederim inşallah tarık suresi bana ve tüm sıkıntılı kardeşlerime şifa olur

 6. Misafir
  Yazınız için çok teşekkürler.
  Bende iki senedir depresyonla sıkıntıdayım inşallah bu sureyi okuyacağım.Allah herkese şifa versin şeytanın vesveselerinden ve şerrinden cümlemizi muhafaza etsin.Allah razı olsun.

 7. Misafir
  uzun yıllardır bu rahtsızlığı çeken biri olarak duanın çok faydalı olacağını tavsiye ediyorum

 8. sezai02
  Üye
  İnançlı bir insanım, kalbimdekileri ancak Allah bilir. Tıp öğrencisiyim. Evet maneviyatsızlık insanı umutsuzluğa sürükler ama bir insanın medikal bir kondisyon olan depression ya da mood swing semptomları içinde kendini bulması günahkarlığın göstergesi olabilir mi? İstismar edilen, aç kalan, afet geçiren, savaş görmüş insanların serotonin ve diğer nörotransmitter düzeylerinin normal olmasını bekleyebilir miyiz? Bu ülkede Müslüman depresyona girmez diyen ilahiyatçılar var. Yazılan mesajların biri de aynı bence, günahlarınızın bedelini ödüyorsunuz denmiş. Depresyonun şımarıklık, nankörlük, ilgi açlığından kaynaklanmadığını; bir hastalık olduğunu hatta genetik arka planın da bunda çok önemli olduğunu öğrenelim. Madem depresyon bir hastalık, şifası için doktora gidin, terapilerinizi uygulayın, dua edin. Eğer depresyonda değilseniz insanların imanı, Müslümanlığı, namazı niyazı hakkında yorum yapmayın. Kimin Allah katında daha değerli olduğunu hep birlikte göreceğiz. Eğer depresyon bir hastalıksa, biz hastalıkların günahlardan kaynaklandığını mı söyleceğiz? Haşa Hz. Eyyub de Efendimiz de (Sav) çeşitli rahatsızlıklar geçirdiler. Vücut bir bütündür. Grip olunca Müslüman, depresif, obsesif, şizofren vb. olunca kafir olmazsınız.
  Saygılar...

 9. Misafir
  Allah razi olsun. Insallah hepimiz kurtuluruz bu beladan Allahin izniyle

 10. Misafir
  Bende 6 yıl önce kpssye hazırlanırken halisilasyon görmeye başladım uykusuzluk ve aşırı kaygı cabası, psikiyatristler sadece bir uyku ilacı kas veriyorlar, psikolıg tavsiye ediyor o kadar, hiçbişeye değmez ara ver taatil yap dinlen, birde sebebi yeni çıktı ortaya hep demir eksikliği oluyordu meğer B 12 eksikliği varmış ilikler kan yapmayınca demir azalıyor alyuvarlar beyne ve diğer organlara oksijen taşımayınca beyin de hayal görmeye başlıyor, hiç bir doktor söylemedi şimdi b12 iğnesi oluyorum, yani demem o ki depresyonunuz başka bişeyin sebebi olabilir vücutta mutlaka bir dahiliye doktoruna gidin, dua için teşekkürler. Allah razı olsun.

 11. Misafir
  Arkadaşlar Allah razı olsun site çok güzel maşallah, ben de 6 yıl önce kpss ye hazırlanırken hafif bir depresyon geçirdim, sebebi evvelki hafta ben umreye gitmeden ortaya çıktı b12 vitamininin eksikliği, yani psikiyatristler hemen ilac veriyor evet tamam ama gerekli tavsiyeleri yapmıyorlar mutlaka vücuttaki depresyona yolaçabikecek sebepler araştırılıp çözülmeli önce depresyon başka bir hastalığın belirtiside olabilir, vücutta alyuvar yapılmayınca beyine diğer organlara oksijen gitmiyor yeterince ve beyin bir süre sonra hayal görmeye başlıyor, ve birde ortam değişikliği, tatil kaplıca bunlar çok faydalı, yoğun çalışmaya ara verin derim ben, akıl en büyük nimet gerçektende çünkü.

 12. Misafir

  Reklam


  Hem kendim hem başkası için okusam Allahın izniyle faydalı olurmu yoksa kendime ayrı tanıdığım rahatsız olan kişiye ayrı okumammı gerekir çok güzel dua paylaşıp yol gösterenden Allah razı olsun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
depresyon için dua,  depresyon duası,  depresyona iyi gelen dua,  ruhi sıkıntı duası,  depresyondan kurtulmak için dua,  depresyona iyi gelen dualar,  depresyon icin okunacak dua