+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Dualar ve Dua ile ilgili Bilgiler Kategorisinden Allah Kabul Etmeyeceği Duayı Bize Ettirmez! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. google
  Devamlı Üye
  Reklam

  Allah Kabul Etmeyeceği Duayı Bize Ettirmez!

  Reklam

  Allah Kabul Etmeyeceği Duayı Bize Ettirmez! Mumsema Allah Kabul Etmeyecegi Duayı Bize Ettirmez!
  Duayla ilgili ayet ve hadisler
  1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

  2.Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

  3."Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz.
  Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

  4."Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

  5.Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: "Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

  6.Dahhak der ki: "her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

  7.Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:"Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

  8.Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER'in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler.
  "Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!"

  DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim."

  Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA'dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi's-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor:

  "Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.."
  "Allâh'ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.'
  "Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever'
  "Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir".

 2. ELİZAN
  AciZ BiR KuL

  --->: Allah Kabul Etmeyecegi Duayı Bize Ettirmez!


  Reklam


  "Allah istemedikçe siz isteyemezsiniz
  etkileyici,yararlı ve çok gerekli bir paylaşım sunmuşsun kardeşim..Allah razı olsun

 3. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm buyuruyor:"Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh'dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi's-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir
  Allah c.c. razı olsun kardeşim
  Rabbim tüm hayır dualarımızı kabul buyursun..

 4. -smyye-
  Yola DeVam...
  bu dua konusu hep kafamı karıştırıyorr sonuçta bizim kaderimiz var dileklerimiz için dua etsek kaderimizi değiştirecekmi??? dileğimiz gerçekleştiğinde de biz duayı etmemiş olsaydık da o zaman gerçekleşmiyecekmiydi?? ((
  paylaşım için Allah(cc) Razı Olsun...

 5. ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu
  RABBİM razı olsun ellerinize sağlık yaptığımız bütün dualarv kabede ravzada edilen dualardan olsun inşALLAH

 6. sina_gk
  Devamlı Üye
  bizler duaları en zırlı kalkan ve istenilenin yarine gelecegini umarak ederiz inşallahki RABBİM kabul buyursun .
  şüphesiz o herşeyin tek sahibi ve yaratıcısıdır

 7. Ravza Sevdam
  Medine'nin Gülüne Hasret
  Paylaşım için ALLAH C.C Razı olsun...

 8. C-4
  Emekli
  Vakit namazlarindan sonra edilen dualar makbuldur diye biliyorum, yanlis biliyorsam duzeltin.

 9. imam
  Üye
  C4 doğrudur.
  Her tarzdan sonra dua etmeyi ihmal etmeyelim

 10. ferah36
  Üye
  Allah Kabul Etmeyecegi Duayı Bize Ettirmez!
  Allah CC., Tüm duaları, kişinin kalbinde oluştuğu an, bilir ve kabul eder (hatta, bütün kullarının dünya ve ahiret yaşamlarında ne istediklerini, isteyeceklerini ve ne yaptıklarını, yapacaklarını bilmiş ve levh-i mahfuza yerleştirmiştir, hollogram filmi olarak). Lakin, duanın gereğini yapmak için, kulun o istediğine layık olmasını bekler. O yüzden:
  Allah, ihmal etmez, imhal eder
  demişlerdir.
  Yani Allah, kişiye mühlet verir, duasında istediğine liyakat kazanması için.
  BAKARA-186. Kullarım sana, beni sorduğunda (söyle onlara): Ben çok yakınım. Bana dua ettiği vakit dua edenin dileğine karşılık veririm. O halde (kullarım da) benim isteğime karşılık versinler ve bana inansınlar ki doğru yolu bulalar.

 11. Misafir
  Çok guzel bir paylasim olmus, Allah senden razi olsun kardesim

 12. Misafir

  Reklam


  amin hepimizden inşallah

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
allah kabul etmeyeceği duayı ettirmez,  allah kabul etmeyeceği duayı hayal ettirmez,  allah istemedikçe siz isteyemezsiniz,  allah istemediği duayı ettirmez,  allah kabul etmeyecegi duayı bize ettirmez,  allah kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez,  allah kabul etmeyeceği duayı