Konusunu Oylayın.: Kıskançlıktan değil ama sinirlerim çok bozuluyor nasıl davranmalıyım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Kıskançlıktan değil ama sinirlerim çok bozuluyor nasıl davranmalıyım?
 1. 12.Nisan.2013, 19:10
  1
  Misafir

  Kıskançlıktan değil ama sinirlerim çok bozuluyor nasıl davranmalıyım?


  Kıskançlıktan değil ama sinirlerim çok bozuluyor nasıl davranmalıyım? Mumsema merhabalar..benim üniversite aynı odayı paylaştığım bir arkadaşım var.Arkadaşımın maddi olarak ailesi çok fazla iyi değil,ama okuldan 900 milyona yakın burs alıyor.Bu arkadaşımla 5 yıldır yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor,benim aileminde durumu iyi çok şükür.Arkadaşımın şöyle bir durumu var kaldığımız odaya dört yıldır hiç birşey almıyor yiyecek içecek olarak..Ben alıyorum ve bundan şikayetçi değilim ailemde hayır olur diyorlar.Benim için bir sıkıntı yok ama mesela demin tuvalet kağıdının bitmiş olduğunu ve suyun bitmiş olduğunu gördüm.Kendi kendime sinirlendim ben almadan alınmıyor diye arada bile alsa memnun olacağım fakat hiç birşey almıyor.Bunu dile getirmek günah belki ama ben içimden ciddi ciddi sinirleniyorum,sadece okulun kapanmasına 2 ay var o yüzden sabrediyorum.Biliyorum ki 2 ay sonra kelke böyle düşünmeseymişim diyeceğim..Ama onunda biraz olsun düşünmesi gerekmez mi..Burada erkek arkadaşı var genelde hafta sonları onun yanına gidiyor hal böyle oluncada bende sinirlendim..burayı otel gibi kullanmasına ve hep alışverişe benim çıkmak zorunda olmama sinirlendim.Ama hiç belli etmiyorum eğer kalbini kırarsan ya da en küçük birşey dersem ömür boyu unutamaz bunu..Sizce çok mu kötü düşünüyorum..


 2. 12.Nisan.2013, 19:10
  1
  ecem235 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ecem235
  Misafir  merhabalar..benim üniversite aynı odayı paylaştığım bir arkadaşım var.Arkadaşımın maddi olarak ailesi çok fazla iyi değil,ama okuldan 900 milyona yakın burs alıyor.Bu arkadaşımla 5 yıldır yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor,benim aileminde durumu iyi çok şükür.Arkadaşımın şöyle bir durumu var kaldığımız odaya dört yıldır hiç birşey almıyor yiyecek içecek olarak..Ben alıyorum ve bundan şikayetçi değilim ailemde hayır olur diyorlar.Benim için bir sıkıntı yok ama mesela demin tuvalet kağıdının bitmiş olduğunu ve suyun bitmiş olduğunu gördüm.Kendi kendime sinirlendim ben almadan alınmıyor diye arada bile alsa memnun olacağım fakat hiç birşey almıyor.Bunu dile getirmek günah belki ama ben içimden ciddi ciddi sinirleniyorum,sadece okulun kapanmasına 2 ay var o yüzden sabrediyorum.Biliyorum ki 2 ay sonra kelke böyle düşünmeseymişim diyeceğim..Ama onunda biraz olsun düşünmesi gerekmez mi..Burada erkek arkadaşı var genelde hafta sonları onun yanına gidiyor hal böyle oluncada bende sinirlendim..burayı otel gibi kullanmasına ve hep alışverişe benim çıkmak zorunda olmama sinirlendim.Ama hiç belli etmiyorum eğer kalbini kırarsan ya da en küçük birşey dersem ömür boyu unutamaz bunu..Sizce çok mu kötü düşünüyorum..

 3. 13.Nisan.2013, 02:22
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,990
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Cevap: Kıskançlıktan değil ama sinirlerim çok bozuluyor nasıl davranmalıyım?
  iyi biri ile herkes geçinir, önemli olan kötü ile geçinebilmektir
  Maşallah 4 yıldır sabretmişsin az daha gayret
  Allah gönlüne genişlik, kesene bereket versin.


  küçük bir nasihat: Arkadaşın nikahı olmadan birileri ile kalmasına razı olma. Ona nasihat et. Bu işlediği günahtır yazıktır Allaha hesap veremez.


 4. 13.Nisan.2013, 02:22
  2
  Moderatör  iyi biri ile herkes geçinir, önemli olan kötü ile geçinebilmektir
  Maşallah 4 yıldır sabretmişsin az daha gayret
  Allah gönlüne genişlik, kesene bereket versin.


  küçük bir nasihat: Arkadaşın nikahı olmadan birileri ile kalmasına razı olma. Ona nasihat et. Bu işlediği günahtır yazıktır Allaha hesap veremez.
+ Yorum Gönder