+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Dini Makale Şiir ve Dini Şiirler Kategorisinden Allah kuluna kâfi değil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. imamhatipli42
  Moderatör
  Reklam

  Cevap: Allah kuluna kâfi değil mi?

  Reklam  Cevap: Allah kuluna kâfi değil mi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Allah kuluna kâfi değil mi?
  Bende onu diyorum kardeşim asıl ayet odur fakat forumda bu şekilde;
  "Ve sen yine denendiğinde
  ve yine kalbin daraldığında
  ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
  ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde
  Uzun uzun düşün
  ve hatırla yaratanını!

  Allah kuluna kâfi değil mi?

  (Zümer/36)"

  Yazılmış.

  Bu durumun açıklanmasını rica ediyorum.

  Arkadaşlar böyle bir ayet yoktur. Zümer Suresinin 36. ayeti orjinali şu şekildedir.

  36- Allah kuluna yetmez mi? Seni O'ndan (Allah'tan) başkalarıyla korkutmaya çalışıyorlar. Allah kimi saptırırsa artık onun için bir yol gösterici yoktur.


  Yani yazılan metnin sadece son cümlesi doğrudur
  . Tüm internette bu metin, sanki zümer suresinin 36. ayetiymiş gibi dolaşıp duruyor. ;Kim bilir kaç kişi şuanda olmayan bir şeyi Kur'anda varmış gibi biliyor. Bu metni sanki tüm ayetmiş gibi gösteripte milleti yanlış bilgilendirmeyin. Kur'an gibi hassasiyet gösterilmesi gereken konuların daha dikkatli denetlenmesi gerekir. Tüm sorunluluk bu dünyada da ahirettede site yöneticilerine kalır. Ondan dolayı site yöneticileri ya bu konuyu düzeltsin ya da silsin. Ayetin değiştirildiğinemi yanayım yoksa yapılan yorumlaramı yanayım bilmiyorum. Yorum yapan tüm kardeşlerimede sormak istiyorum, hiç mi kuran okumazsınız hiç mi araştırmassınızda hepiniz Allah razı olsun yazmışsınız paylaşımın altına. Yazık yazık, körü körüne inanmak böyle oluıyor. Dindar olmak forumlarda sırf yazmış olmak için cevap yazmak değil, araştırmakla olur.


  Kardeşler diğer kısımlar ayetten bir parça gibi anlatılmak maksadıyla konulmamış böyle böyle durumlar olursa Allah (cc) kuluna kafi değil mi diye ayeti kerime eklenmiş yazıların arası bölünüp belirtilmediği için farklı anlaşıldı galiba.

 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Allah kuluna kâfi değil mi?


  Reklam


  Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr

  paylasim icin Allah razi olsun..

 3. Misafir
  Zumer 36 nin Meali bu değil. Selamlar

 4. Misafir
  Ne kadar güzel ve rahatlatici
  Allah razi olsun kardesim

 5. sultans
  Devamlı Üye
  Allah kuluna kafidir şeksiz ,şüphesiz inanıyoruz ama yinede kurtuluşu bir takım mürşid veya kendini mehdi ilan edenlerde arıyoruz bu nasıl çelişkidir,Allah gönül gözlerimizi açar inşallah...

 6. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Söylediğinizden kastınız kamili mürşid insansa eğer ; o insan size Allaha giden yollarda eşlik eder ve o yolun kapıları açar .
  Herkes eline Kuran Meailini alır ama herkes algılayamaz , bunu daha iyi anlatıp öğretebilecek insanlarada ihtiyacımız vardır neticede ; kaptansız gemi yürümez.

 7. Misafir
  Ayet değil bu
  zümer 36 şöyle:"Allah kuluna kafi değil mi? Seni ondan başkasıyla korkutuyorlar. Allah kimi şaşırtırsa artık onu yola getiren olmaz.

 8. Misafir
  Allah im kalbimizi daraltma bizi senden başkasına yalvartma

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
ve sen yine denendiğinde,  allah kuluna kafi değil mi,  ve sen yine denendiğinde ve yine kalbin daraldığında,  ve sen yine denendiğinde ve yine kalbin daraldığında ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında,  ve sen yine denendiğinde ve yine kalbin daraldığında ve yine bütün kapılar kapandığında,  ve yine sen denendiğinde,  ve sen yine denendiğinde yine kalbin daraldığında