+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
Soru - Cevap İslamiyet ve Diğer Soru ve Cevapları Kategorisinden Boşandıktan sonra tekrar eşlerin nikahlanması nasıl olur, hulle caiz midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Boşandıktan sonra tekrar eşlerin nikahlanması nasıl olur, hulle caiz midir?

  Reklam  Yorum: Boşandıktan sonra tekrar eşlerin nikahlanması nasıl olur, hulle caiz midir? ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Boşandıktan sonra tekrar eşlerin nikahlanması nasıl olur, hulle caiz midir?
  9 yıl oldu boşanalı şuan tekrar evlenmek istesem manavi inaçlarımıza göre nasıl yapmalıyız helal olurmu bu evlilik

 2. Selam2
  Devamlı Üye

  Yorum: Boşandıktan sonra tekrar eşlerin nikahlanması nasıl olur, hulle caiz midir?


  Reklam


  Kadın veya kocaya verilecek cevaplar bir olmaz. O yüzden eş değil karı - koca kelimelerini kullanmalısınız.

 3. Misafir
  Bi arkadaşım karısına boşoldemiş bana dediki benseni hülleci seçtim ve yanıma geldi dediki annenin ismini kulanarak seni nikahlıyacaz dedim olur beni birgün aradı dediki hoca soruyor kabul ediyormusun dedim tamam sonra dedi kadını alıp geliyorum dedim hayırdır dediki onunla ilişkiye gireceksin sonra ben nikahlanacam dedim olmaZ olamaZ Öyle kaldı acaba benlemi nikahlı o bayan bende onu görünce yKınlaşmak istiyorum ben nasıl emin olayım nefsim kaldırmıyor

 4. ACİLSERVİS
  Administrator
  İslamda öyle bir nikah yok. Senin karın falan değil. Onunlar iletişimin haram ilişkiye girmen zinadır.

 5. Misafir
  Eşime kızgınlıkla 3 kere seni boşadım dedim bu söylemeyle eşimle boşandımmı tekrar nasıl nikah olur

 6. arifselim
  Yönetici
  Kızgınlıktan maksat eğer aklın başından gidecek şekilde olmuşsa bu boşama sayılmaz. Ama böyle değilse 3 kere seni boşadım demekle sadece bir talak gider ve geriye 2 talak hakkınız kalır. Diyanetin bu yönde fetvası vardır. En doğrusu bir müftülüğe git ve öyle bilgi alarak hareket et.

 7. Misafir
  Ya herkes 3 kez boş ol deyip resmiyette de boşandığı eşine geri dönüp evleniyor...Diyorsunuz ki 3 kez farklı yerlerde boş ol deyince artık o eşler birbirine haram oluyor ve tekrar evlenemezler madem niye herkes eski eşiyle evleniyor o zaman?Bu konuyu da müftülere soruyorlar onlar da evlenebilirsiniz diyorlar...Çocuk Oyuncağı mi Bu Ya?Ne Saçmalık....

 8. Misafir
  Esimle 4 ay once bosandim ve 3 telak la bosandik yani 3 kez yuzume boş ol boş ol boş ol dedi aradan 4 ay gecti ve yeniden barismak istiyoruz herkez farkli bir sey soyluyor ve ne yapacagimizi bilmiyoruz

 9. Şem'a
  YÖNETİCİ
  aradan 4 ay gecti ve yeniden barismak istiyoruz
  Talak yani Boşama sözlerini tek mekanda söylemişse sadece bir boşama gerçekleşir ve kalan iki talak ile devam edin.

 10. Misafir
  Selamun aleyküm hocam.
  Ben buluşmamız konuşmamız haram olmasın diye nişanlımla imam nikahı kıydım. Ama kesinlikle cinsel ilişkiye girmedik sadece el ele tutuştuk ve misafirliklerde tek başımıza bir odada oturmuşluğumuz var. Ve Sonra kavga ettik tartıştık ve boşadım. Ama sonra ikimiz de pişman olduk barıştık. Şimdi tekrar imam nikahı yapmak için nişanlımın başka biriylemi evlenmesi lazım? Hocam lütfen aydınlatın beni. Saygılar sevgiler.

 11. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Eşler arasında 3 talak yani 3 bağ bulunur. Onu boşaman ne şekilde olduğu bilinmelidir. Eğer 1 veya 2 talak ile boşamışsan geriye kalan talaklarla yeniden evlenebilirsin. En doğrusu bir müftülüğe git ve ne şekilde boşama gerçekleştiğini söylemelisin.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Slm aleyküm hocam biz eşimle 5 ay önce ayrıldık ama sadece mahkemede hiç bir şekilde boş ol demedik simdi bar
  ışmak istesekilde zina olurmu acaba
  Aleykum selam. Eşler birbiri ile 3 manevi bağ ile bağlıdırlar. Sadece mahkeme kararı ile boşanma olmuşsa bir talak gitmiş olur. Geriye kalan iki talakla ve yeni bir nikahla tekrar evlenebilirsiniz.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
hülle nasıl yapılır,  bos ol dedikten sonra tekrar evlenmek,  boşandıktan sonra tekrar aynı kişiyle evlenme,  hülle nedir nasıl yapılır,  boşanıp tekrar aynı kişiyle evlenmek,  dini nikahta boşanma ve tekrar evlenme,  bosandiktan sonra ayni kisiyle evlenmek