+ Yorum Gönder
Soru - Cevap İslamiyet ve Diğer Soru ve Cevapları Kategorisinden Nişanlımın daha önceki hayatı beni tedirgin ediyor, ne yapmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ehli-sunnet
  Feseyekfikehumullah
  Reklam

  Nişanlımın daha önceki hayatı beni tedirgin ediyor, ne yapmalıyım

  Reklam

  Nişanlımın daha önceki hayatı beni tedirgin ediyor, ne yapmalıyım Mumsema Soru: Şu anda evlenmeyi düşündüğüm tesettürlü ve namazlarını aksatmayan bir kız var. Ailecek görüştük ve iki taraf da meseleye sıcak bakıyor. Ancak benim içimde bir sıkıntı var. Bu kız genel lise mezunu ve lise yıllarında bir arkadaşlık ilişkisi olmuş. O her ne kadar bu ilişkiden pişman olmuş olsa da, bu benim içimi çok rahatsız ediyor. Kur’ân ve sünnet istikametinde nasıl bir yol izleyebilirim?
  Cevap: Her insan hata yapabilir; önemli olan bir an önce pişman olup hatalardan dönmektir. Lise dönemi insanların yaşları itibarıyla her şeyi tartamadıkları, yanlışa kolay düşebilecekleri bir dönemdir. Geçmişteki hatalar, geçmişte kalır. Esasen sadece arkadaşlık seviyesinde kalan bir ilişkiyi nişanlıya söylemek de yerinde bir şey değildir. Zira bu, dediğiniz gibi, evlenilecek insanı incitir.
  Eğer bu ilişki, ileri boyutlarda bir ilişkiyse, aralarında bir cinsi münasebet olduysa ve siz de bunu kabullenemeyecekseniz; nişan döneminde vazgeçebilirsiniz. Çünkü evlendikten sonra boşanmaktan veya sıkıntı yaşamaktansa nişanlıyken ayrılmak evladır. Hem kimseye de çok zararı olmaz. Bununla beraber o kız geçmişinde gayri meşru bir beraberlik bile yaşamış olsa, pişman olup tevbe ettikten sonra dini açıdan evlenmenizde bir mahzur yoktur.

  Hikmet.net


 2. ASUDE
  Kıdemli Üye

  Cevap: Nişanlımın daha önceki hayatı beni tedirgin ediyor, ne yapmalıyım


  Reklam


  bu düşüncelerden biran önce kurtulmak gerek yoksa evlenincede devam eder ve bu evlilik hayırlı bir şekilde ilerlemez sonra hem kendi hemde karşısındaki üzülür

 3. Misafir
  Sen bu kafayla o kıza hayatı zehir edersin. Biran evel ayrıl git başkasını bul.

+ Yorum Gönder