Konusunu Oylayın.: Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın atasözünün anlamı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın atasözünün anlamı
 1. 03.Ekim.2008, 08:18
  1
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 29,962
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 339
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın atasözünün anlamı


  Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın atasözünün anlamı Mumsema Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın.
  Ekilen tarla yeterince sulanırsa daha fazla ürün verir. Eğer tarla suya yakınsa hem kolay, hem de çok sulanma imkânı doğar. Bu durum da tarlayı değerli kılar. Bu tarla bir de eve yakınsa daha da kıymetli olur. Çünkü bir yandan tarlaya olan ulaşım, bir yandan tarlanın bakımı, bir yandan da tarlanın korunması kolaylaşmış olur.
 2. 03.Ekim.2008, 08:18
  1
  Moderatör  Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın.
  Ekilen tarla yeterince sulanırsa daha fazla ürün verir. Eğer tarla suya yakınsa hem kolay, hem de çok sulanma imkânı doğar. Bu durum da tarlayı değerli kılar. Bu tarla bir de eve yakınsa daha da kıymetli olur. Çünkü bir yandan tarlaya olan ulaşım, bir yandan tarlanın bakımı, bir yandan da tarlanın korunması kolaylaşmış olur. 3. 05.Şubat.2014, 00:12
  2
  GÖKŞİN
  Kıdemli Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 12.Aralık.2013
  Üye No: 102797
  Mesaj Sayısı: 1,500
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 16

  Cevap: Tarlanın iyisi suya yakın, daha iyisi eve yakın atasözünün anlamı
  Suya yakın olan tarla daha çok değerlidir.Eve yakın olan tarla ise kolaylıkla ve vakit geçirilmeden bakımı yapıldığı için değerlidir.Bu durum kişilerin çalıştıkları yerler içinde geçerlidir.Çalışılan yerin her bakımdan çalışanların şartlarına uygun olması verimi ve başarıyı daha çok arttırır.


 4. 05.Şubat.2014, 00:12
  2
  Kıdemli Üye  Suya yakın olan tarla daha çok değerlidir.Eve yakın olan tarla ise kolaylıkla ve vakit geçirilmeden bakımı yapıldığı için değerlidir.Bu durum kişilerin çalıştıkları yerler içinde geçerlidir.Çalışılan yerin her bakımdan çalışanların şartlarına uygun olması verimi ve başarıyı daha çok arttırır.
+ Yorum Gönder